Žhavé informace o Unreal Tournament 2006

Svět herního průmyslu je neuvěřitelně proměnlivý a zpráva, která ještě před několika hodinami byla čerstvá, velmi rychle podléhá zubu času. Co tím myslíme? Ve včerejší novince jsme vás informovali o oznámení dalšího pokračování úspěšné multiplayerové série Unreal, která by se tento rok měla na PC dočkat svého čtvrtého dílu. Exkluzivní informace poskytl zahraniční časopis Computer Gaming World Magazine svým čtenářům v květnovém čísle, stejně tak i některé obrázky. Na internet se od doby uveřejnění naší starší aktuality dostaly nové drobky o obsahu hry, a tak vám je nyní předkládáme.

Jako všechny dosavadní hry z této série, i Unreal Tournament 2006 (pravděpodobný název) bude primárně zaměřen na multiplayerový zážitek, který bude navíc zásadně okořeněn velmi kvalitním technickým zázemím, jenž mu poskytne třetí generace již zmíněného Unreal enginu. V souvislosti s tím prý bude možné ovládat umělou inteligenci pomocí hlasu, což zní opravdu skvěle a nemůžeme se dočkat jak to bude nakonec fungovat.

Skok by měl prodělat i celý herní interface, včetně browseru na vyhledávání serverů. Vaše výsledky se nyní budou zaznamenávat (podobně jako v Battlefield 2) na centrální server, čímž pak budete moci najít sobě rovné soupeře či případně celou hru, do níž se pak připojíte. Neméně zajímavě se nám jeví i možnost prohlédnout si stránky hráčských klanů, případně jiných webů s Unrealem spjatých, stejně tak jako přítomnost "čekáren", které budou pravděpodobně sloužit jako místo pro "odpočinek" a seznámení se s ostatními bojovníky.

Hlavním tahákem by pak měl být mod s názvem Conquest, využívající všech předností Unreal Enginu 3. Conquest proti sobě postaví dva týmy, bojující o určitá teritoria, přičemž mapy budou prý až třikrát rozsáhlejší než ty v Onslaught v UT 2004 a jejich podoba se bude měnit území od území v závislosti na tom, který tým zrovna danou část ovládá. Hraní se tak podle autorů protáhne na dlouhé, nikoliv však nudné, hodiny, což připomíná opravdové válčení. Hratelnost bude velmi dynamická a navíc zde budou určité úkoly, jež je potřeba plnit.

Epic jdou však ještě dál, co se inovací týče. Přítomna bude i jakási strategická vložka zahrnující jednoduchý management surovin, který byl doposud doménou pouze strategických her (výjimkou je starší onlinovka Savage). Jak už bylo řečeno, velikost map by měla být ohromující, což je dáno schopností enginu plynule streamovat (nahrávat) všechna potřebná data do paměti v průběhu hry, takže nás nečekají žádné otravné loadingy. Inu, vypadá to, že technologie konečně dozrála.

Exkluzivita Computer Gaming World Magazine nám bohužel nedovoluje poskytnout čerstvé screenshoty, které v časopisu najdete, avšak na internet se přeci jen dostal render jednoho z herních charakterů ve vysokém rozlišení. Jedná se o velmi detailně zpracovanou postavu Malcolma. Další informace nejsou známy, ale jakmile se jakékoliv další "stopy" objeví, budeme mezi prvními od koho se je dozvíte.

Zdroj: BeyondUnreal, ATARI forums

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Pořád je co zlepšovat

Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Po…

Před rokem, 19. listopadu 2020, se v Česku začal prodávat PS5. Jak konzoli vnímáme s odstupem?

18.  11.  2021 | |25 N/A
Lukáš Václavík
PS5Sony
Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a Splinter Cell zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvuk, prostor, ale i dobrý mikrofon

Nejlepší herní sluchátka pod stromeček: skvělý zvu…

Dobrá herní sluchátka dokážou umocnit zážitky ze hry svým zvukem a podáním prostoru. Díky mikrofonu pak poslouží i jako nástroj pro komunikaci ve hře. Vybrali jsme osvědčené herní headsety, které se teď vyplatí koupit.

16.  11.  2021 | |9 N/A
Michal Maliarov
Sluchátka
Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
PC verze GTA Trilogy byla stažena z prodeje. Hráči požadují vrácení peněz

PC verze GTA Trilogy byla stažena z prodeje. Hráči…

Problém s launcherem Rockstaru se již podařilo vyřešit.

15.  11.  2021 | |18 N/A
Michal Maliarov
Rockstar GamesGTA
Recenze hry Battlefield 2042. Rozbité bojiště budoucnosti

Recenze hry Battlefield 2042. Rozbité bojiště budo…

Nový Battlefield je tady a bojiště světových válek mění za válku v blízké budoucnosti. Hra se dočkala změn, vynechala kampaň a soustředí se primárně na multiplayer. Povedla se sázka na jistotu?

18.  11.  2021 | |5 N/A
Vojtěch Matušinský
Battlefield 2042FPSRecenze