Zimní olympiáda na vašem PC

Zbývá ještě posledních několik málo dnů do oficiálního zahájení letošních Zimních olympijských her v americkém Salt Lake City. Této příležitosti samozřejmě nelenili využít ani výrobci počítačových her a tak vám zde dnes mohu představit oficiální počítačovou hru letošní olympiády - Salt Lake 2002.
Zimní olympiáda na vašem PC
Zbývá ještě posledních několik málo dnů do oficiálního zahájení letošních Zimních olympijských her v americkém Salt Lake City. Této příležitosti samozřejmě nelenili využít ani výrobci počítačových her a tak vám zde dnes mohu představit oficiální počítačovou hru letošní olympiády - Salt Lake 2002.

Jejího vývoje se ujala britská společnost Attention to Detail, která má za sebou již například Sydney 2000 (aneb letní olympiádu v Sydney - získala za ně i anglickou herní cenu BAFTA) či závodní hru Lego Racers 2. Vydávatelem je společnost EIDOS. Tak a teď již k samotné hře.

Salt Lake 2002Salt Lake 2002

Salt Lake 2002Salt Lake 2002

Historie Olympijských her

Původně se jednalo o soutěže pořádané v antickém Řecku. Název získaly podle střediska Olympia na Peloponésu. Tam se hry konaly jednou za 4 roky k poctě boha Dia od roku 776 př.n.l. do 393 n.l. Program starověkých OH, spojených s náboženskými obřady a oběťmi Diovi, tvořil zpočátku pouze jednoduchý běh na délku stadionu. Později byl zaveden tzv. dvojitý běh - běh na dvě délky běžecké dráhy. Dále přibyl pentatlon (pětiboj), palé (zápas), pygmé (pěstní zápas), závod na koních, a další.

Novověké - novodobé olympijské hry jsou vrcholné soutěže pro sportovce všech národů, navazující na starověké OH a pořádané každý čtvrtý rok od 1896 (kromě válečných let 1916, 1940 a 1944) střídavě v různých zemích. Návrh barona P. de Coubertina na obnovu OH byl přijat 1894 v Paříži, kde byl zároveň ustaven Mezinárodní Olympijský Výbor (MOV) a rozhodnuto, aby se první novověké OH konaly roku 1896 v Athénách.

Salt Lake 2002 nabídne celkem šest zimních sportů - mužský sjezd, ženský slalom, boby pro dva, freestyle akrobacie, skok na lyžích a obří slalom na snowboardu. Hráči budou mít na výběr ze šestnácti národů - což je, popravdě, vzhledem k tomu, že se jedná o OLYMPIJSKÉ, tedy celosvětové, hry, docela málo. Českou Republiku budeme asi hledat jen stěží. Co by ale v každém případě nemělo zklamat je grafické a vůbec technické zpracování, která vyhlíží docela velmi solidně, zejména grafika. Stranou by ale nemělo zůstat ani ozvučení a hudba. Salt Lake nabídne i multiplayer a to až pro čtyři hráče. Přístupná bude také možnost tzv. "split-screen", kdy se obrazovka rozdělí na dvě poloviny a vy můžete hrát ve dvou na jednom počítači. Samozřejmostí budou autentické lokace a modely vytvořené podle reálné předlohy Salt Lake City. Navíc bude možné hrát několik různých módů - olympijský, turnaje, klasický a časovku.

Salt Lake 2002Salt Lake 2002

Salt Lake 2002Salt Lake 2002

Salt Lake 2002 je k dispozici pro platformy PC CD-ROM, PS2 a GameBoy Advance.

Podle prvních recenzí, které se objevily na Internetu, se bohužel zdá, že Salt Lake 2002 zdaleka nedosahuje takových kvalit, jaké se od této hry očekávaly nebo kterých dosahovala letní olympiáda v Sydney 2000. V zásadě prý jde o nemastnou neslanou simulaci s propracovanou grafikou, avšak mizivou hratelností. Inu uvidíme, co se z toho nakonec vyvrbí. V každém případě je dle mého čistě subjektivního názoru v tomto případě lepší se na Olympiádu dívat v TV nežli se ji snažit napodobit na obrazovce počítače. A samozřejmě úplně nejlepší je být přímo na místě ;-).

Salt Lake 2002Salt Lake 2002

Nu, není již co více napsat o této nadějně vypadající, avšak mírně rozporuplné hře. Snad bych vám tedy mohl doporučit alespoň několik následujících odkazů.

Zajímavé odkazy: oficiální stránky hry, oficiální stránky letošní olympiády, oficiální stránky výrobce.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

včera | | 19 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Xbox One vs Xbox One X: grafický pokrok nebo bláboly? (galerie)

Xbox One vs Xbox One X: grafický pokro…

Xbox One X vyšlo nedávno a mezi vylepšeními jasně dominuje grafika. Rozhodli jsme se, že několik her detailně porovnáme v galerii.

29.  11.  2017 | | 30 N/A