Zimní olympiáda na vašem PC

Zbývá ještě posledních několik málo dnů do oficiálního zahájení letošních Zimních olympijských her v americkém Salt Lake City. Této příležitosti samozřejmě nelenili využít ani výrobci počítačových her a tak vám zde dnes mohu představit oficiální počítačovou hru letošní olympiády - Salt Lake 2002.
Zimní olympiáda na vašem PC
Zbývá ještě posledních několik málo dnů do oficiálního zahájení letošních Zimních olympijských her v americkém Salt Lake City. Této příležitosti samozřejmě nelenili využít ani výrobci počítačových her a tak vám zde dnes mohu představit oficiální počítačovou hru letošní olympiády - Salt Lake 2002.

Jejího vývoje se ujala britská společnost Attention to Detail, která má za sebou již například Sydney 2000 (aneb letní olympiádu v Sydney - získala za ně i anglickou herní cenu BAFTA) či závodní hru Lego Racers 2. Vydávatelem je společnost EIDOS. Tak a teď již k samotné hře.

Salt Lake 2002Salt Lake 2002

Salt Lake 2002Salt Lake 2002

Historie Olympijských her

Původně se jednalo o soutěže pořádané v antickém Řecku. Název získaly podle střediska Olympia na Peloponésu. Tam se hry konaly jednou za 4 roky k poctě boha Dia od roku 776 př.n.l. do 393 n.l. Program starověkých OH, spojených s náboženskými obřady a oběťmi Diovi, tvořil zpočátku pouze jednoduchý běh na délku stadionu. Později byl zaveden tzv. dvojitý běh - běh na dvě délky běžecké dráhy. Dále přibyl pentatlon (pětiboj), palé (zápas), pygmé (pěstní zápas), závod na koních, a další.

Novověké - novodobé olympijské hry jsou vrcholné soutěže pro sportovce všech národů, navazující na starověké OH a pořádané každý čtvrtý rok od 1896 (kromě válečných let 1916, 1940 a 1944) střídavě v různých zemích. Návrh barona P. de Coubertina na obnovu OH byl přijat 1894 v Paříži, kde byl zároveň ustaven Mezinárodní Olympijský Výbor (MOV) a rozhodnuto, aby se první novověké OH konaly roku 1896 v Athénách.

Salt Lake 2002 nabídne celkem šest zimních sportů - mužský sjezd, ženský slalom, boby pro dva, freestyle akrobacie, skok na lyžích a obří slalom na snowboardu. Hráči budou mít na výběr ze šestnácti národů - což je, popravdě, vzhledem k tomu, že se jedná o OLYMPIJSKÉ, tedy celosvětové, hry, docela málo. Českou Republiku budeme asi hledat jen stěží. Co by ale v každém případě nemělo zklamat je grafické a vůbec technické zpracování, která vyhlíží docela velmi solidně, zejména grafika. Stranou by ale nemělo zůstat ani ozvučení a hudba. Salt Lake nabídne i multiplayer a to až pro čtyři hráče. Přístupná bude také možnost tzv. "split-screen", kdy se obrazovka rozdělí na dvě poloviny a vy můžete hrát ve dvou na jednom počítači. Samozřejmostí budou autentické lokace a modely vytvořené podle reálné předlohy Salt Lake City. Navíc bude možné hrát několik různých módů - olympijský, turnaje, klasický a časovku.

Salt Lake 2002Salt Lake 2002

Salt Lake 2002Salt Lake 2002

Salt Lake 2002 je k dispozici pro platformy PC CD-ROM, PS2 a GameBoy Advance.

Podle prvních recenzí, které se objevily na Internetu, se bohužel zdá, že Salt Lake 2002 zdaleka nedosahuje takových kvalit, jaké se od této hry očekávaly nebo kterých dosahovala letní olympiáda v Sydney 2000. V zásadě prý jde o nemastnou neslanou simulaci s propracovanou grafikou, avšak mizivou hratelností. Inu uvidíme, co se z toho nakonec vyvrbí. V každém případě je dle mého čistě subjektivního názoru v tomto případě lepší se na Olympiádu dívat v TV nežli se ji snažit napodobit na obrazovce počítače. A samozřejmě úplně nejlepší je být přímo na místě ;-).

Salt Lake 2002Salt Lake 2002

Nu, není již co více napsat o této nadějně vypadající, avšak mírně rozporuplné hře. Snad bych vám tedy mohl doporučit alespoň několik následujících odkazů.

Zajímavé odkazy: oficiální stránky hry, oficiální stránky letošní olympiády, oficiální stránky výrobce.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Wargaming pod palbou kritiky: podvodník jako kontributor World of Tanks?

Wargaming pod palbou kritiky: podvodní…

Českou a slovenskou komunitou světoznámého MMO World of Tanks otřásá skandál. Co se stalo?

24.  5.  2018 | | 20 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Playstation 4 je na konci svého životního cyklu, říká šéf konzolové divize

Playstation 4 je na konci svého životn…

Konzole PS4 už se pomalu blíží konci cesty a za rohem začíná vykukovat další generace.

22.  5.  2018 | | 17 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
Zaklínač: Dobrodružná hra - obuj si boty železné (recenze)

Zaklínač: Dobrodružná hra - obuj si bo…

Dohráli jste všechny tři díly videoherního Zaklínače a ságu i s povídkami znáte stránku po stránce? Pak je na čase vyzkoušet deskovou hru Zaklínač: Dobrodružná hra, která vás přenese do zaklínačského světa plného strig, graveinů, ghúlů a dalších starých známých.

22.  5.  2018 | | 8 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

21.  5.  2018 | | 7 N/A
Detroit Become Human: co stojí svoboda? (recenze)

Detroit Become Human: co stojí svoboda…

Quantic Dream opět přináší příběhový epos z žánru, ve kterém je špičkou. Podařil se úspěšný návrat?

24.  5.  2018 |