Zisky Square Enix za rok 2004

Dnes dopoledne společnost Square Enix poprvé od doby, kdy vznikla sloučením dvou velkých konkurentů Square a Enix, uveřejnila své zisky. Za fiskální rok 2003 (1. dubna 2003 - 31. března 2004) společnost měla příjem ve výši 63,2 miliard yenů (563,5 miliónů dolarů). Čistý zisk činil 19,3 miliardy yenů (172,1 miliónů dolarů) a internetové čisté zisky (společnost provozuje PS2 online síť v Japonsku) byly 10,9 miliard yenů (97,2 miliónů dolarů).

V součtu to znamená že sečteme-li zisk společností Square a Enix za fiskální rok 2002, došlo k celkovému nárůstu zisku o 67%, ale v oblasti internetu se snížil z původních 16,4 miliard yenů (145 miliónů dolarů) zhruba o třetinu.

V konzolové oblasti společnost prodala hry za celkovou sumu 37,9 miliard yenů (337,9 miliónů dolarů) s čistým ziskem ve výši 16,4 miliard yenů (146,3 miliónů dolarů). Jen v Evropě a Americe se prodalo přes 2 milóny kopií hry Final Fantasy X-2 (PS2) a více než jeden miliń kopií Final Fantasy Tactics (GBA). V Japonsku se nejlépe prodávala jejich nová hra Super Famicom`s Dragon Quest V, které se jen za první dva dny prodeje prodalo 1,3 miliónů kopií.

Zdroj: Gamespot

Váš názor Další článek: MMORPG City of Heroes se dočká datadisku

Témata článku: , , , , ,Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

** Dnešní telefony se předhánějí v tom, který z nich bude větší ** Malé telefony na trhu skoro vyhynuly... ** Čínská značka si připravila telefon do dlaně s třípalcovým displejem

Martin Chroust
InfraportKompaktní velikostSmartphony
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Čínské značky hromadně odsouvají premiéry svých novinek. A to kvůli náhlému úmrtí bývalého prezidenta

Čínské značky hromadně odsouvají premiéry svých novinek. A to kvůli náhlému úmrtí bývalého prezidenta

** Čínské značky odsouvají premiéry svých novinek ** A to kvůli úmrtí bývalého prezidenta ** Druhotně to posouvá i jejich budoucí dostupnost v Evropě

Martin Chroust
ČínaSmartphony

Aktuality

17:19 | Dnes ve 22:00 našeho času proběhne představení závěrečné událostí aktuální sezóny ve Fortnite. Epic na něj láká krátkým teaserem. 
2. prosince | Během The Game Awards pravděpodobně uvidíme novou ukázku z připravované bojovky Tekken 8. Vydání se zatím odhaduje na příští rok pro PlayStation 5. 
2. prosince | Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku
1. prosince | Barevná akce Splatoon 3 přivítala velkou aktualizaci, v rámci které přibývají nové mapy, zbraně, vybavení i věci do katalogu. Pro všechny majitele hry je dostupná zdarma. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách