Zkazky z Ultimy – příběh devátý

V zemích Britannie se stále děje něco zajímavého a zaznamenání hodného. Byla by škoda přecházet takové události bez povšimnutí a nepodělit se o ně. Předminulý týden jsme tu měli turnaj, minulou sobotu svatbu a tentokrát se podíváme na jednu výpravu, při které šlo doopravdy o život.
Zkazky z Ultimy – příběh devátý
To jsem se takhle jednou potloukal před bankou v Britainu a koukal co se kde šustne. Zrovna jsem poslouchal ptačí zpěv a šumění nedaleké řeky, když tu se před banku teleportoval jakýsi člověk. Života měl poskrovnu a navíc se klepal. To byla evidentní známka toho, že ho kouslo něco jedovatého a hrozí smrt. Nejprve jsem na něho začaroval kouzlo na vyléčení otravy a potom ho pomalu uzdravil za pomoci obvazů a léčivých lahviček. Onen nešťastník, kterého jsem sebral hrobníkovi přímo z lopaty, mi složil tisíceré díky a jal se vyprávět svůj příběh.

Společně s několika dalšími přáteli se vypravil do Terathan keep. Stačí už jenom vyslovit jméno tohoto místa a některým slabším bojovníkům vstávají hrůzou vlasy na hlavách. Tato velmi těžko přístupná pevnost, která se nachází v divočinách Druhého věku je obydlena lidmi – Terathany. Jejich jméno je nic neříkající pro ty, jež je neměli možnost nikdy spatřit.

Terathané jsou lidé s pavoučími těly. Do daleké minulosti se táhnou mlhavé legendy o tom, odkud tito tvorové přišli a kde se v nich vzala jejich hluboko zakořeněná nenávist k lidem. Podle jedné z legend byli Terathané a lidé kdysi stejnými tvory, ale při nějaké katastrofě obrovských rozměrů kdysi dávno v minulosti se jejich cesty rozešly. Zda tomu tak skutečně bylo, nedokáže nikdo s určitostí říci, ale pravdou je, že v některých rysech jsou si Terathané a lidé opravdu velmi podobní. Stejně jako my, dokáží i oni zarputile bojovat a zdolání jejich pevnosti je velkou výzvou i pro ty nejzdatnější bojovníky. Ostatně, plížit se temnými chodbami za svitu loučí, z dálky slyšet jejich hrozné kvílení a čekat, že zpoza každého rohu se jich může několik vyrojit, není nic příjemného. Zvuky, které svými hrdly vydávají jsou opravdu pozoruhodné a hrůzu nahánějící zároveň. Není v lidských silách popsat jak takový zvuk vypadá, ale věřte, že při jeho poslechu tuhne krev v žilách.

A právě mezi takové potvůrky se vypravil onen dobrodruh, který právě před chvílí přistál u banky a jen taktak to přežil. Z jeho dalšího vypravování jsem se dozvěděl, že zpočátku neměl on a jeho dva přátelé skoro žádné problémy. Terathané byli sice stejně silní jako jindy a kouzlili co to dalo, ale při opatrném postupu se to dalo zvládnout. Oni tak postupovali krok za krokem. Problém nastal ve chvíli, kdy se jim podařilo zdolat jednu tříčlennou skupinu nepřátel a popošli o kus dál, aby zaútočili na Terathans Drone, což jsou mladí, do zelena ještě nevybarvení Terathani. Ti nejsou vůbec silní, ale přesto se pokaždé odvážně vrhají na protivníky i když musí tušit, že je to jejich jistá smrt. Zakrátko se však před mým nově nabitým přítelem a jeho spolubojovníky objevili dva lordi a zezadu přiběhlo několik dalších Terathanů – nebylo kam uniknout. Nejprve zemřel mág a jak to bylo dál jsem se nedozvěděl, protože v poslední chvíli se Yorkshier, jak se tento člověk jmenoval, teleportoval před banku, kde jsem mu zachránil život, za což mi ostatně i v průběhu vyprávění ještě několikrát děkoval. Přemýšleli jsme, jak asi skončil třetí člen družiny, ale nedělali jsme si valné naděje, že by se mu mohlo podařit uniknout, i když to byl silný vampír. Terathani často totiž kouzlí Paralyze nebo Paralyze field, což jsou kouzla znemožňující pohyb. Pokud vás jedno z těchto kouzel zasáhne v pekle jakým je Terathan keep, nemáte skoro žádnou šanci uniknout pryč.

Během Yorkshierova vyprávění se okolo nás utvořil hlouček zvědavců, kteří po jeho skončení začali vášnivě diskutovat. Trumfy byly přebíjeny ještě silnějšími a chtíč po odplatě těm „hnusným slizounům“ ve skupině přítomných rostl. Nemusel jsem se ani příliš snažit a zakrátko jsem kolem sebe měl již početnou skupinu lidí odhodlaných jít do Terathan keep a jednou to tam zase pořádně vyčistit. Když se k tomu přidala i zpráva o tom, že v nejhlubším sklepení jejich hradu se skrývá poklad nedozírné hodnoty, dav doslova vřel. Bojovníci se rozeběhli ke kovářům nechat si vyspravit děravějící brnění, mágové šli nakoupit přísady nutné na kouzlení a všichni dohromady kupovali léčivé lahvičky a obvazy. Při tak velké poptávce byly obchody samozřejmě za pár chvil prázdné a Lord British schytal několik nadávek a prokletí do svého kožichu za to, jak se stará o blaho svých poddaných, když ani nedokáže zajistit, aby obchody byly plné zboží ve chvíli kdy je to potřeba.

Po několika skupinách jsme se vydali do Terathan keep. V prvním voji warrioři, paladinové a vampíři, v druhém mágové, nekromanceři a rangeři a ve třetím klerici. Lidí tam bylo opravdu požehnaně, v jednu chvíli jsem napočítal asi dvacet postav. Takové přesile nemohlo několik hlídek u vchodu samozřejmě dlouho odolat a určitě by se stáhli, ale my jsme byli opravdu velice rychlí a nedali jim žádnou šanci. Kupředu jsme tedy postupovali velice rychle. Prokletím bojů se silnými monstry jsou úzké uličky nebo mosty a těch je v pevnosti dost. Boj na takovém mostě má zřejmé nevýhody. Například pokud dva Terathani stojí vedle sebe a jeden je ještě za nimi, tak je nemožné je obklíčit – mohou proti nim bojovat pouze dva nebo tři lidé. To je samozřejmě nevýhoda, ale jak už jsem řekl, tentokrát jsme sebou měli i několik kleriků, kteří na celou skupinu kouzlili hromadná kouzla na ochranu a uzdravení. Nebýt jich, jistě by mrtvých bylo daleko více. I most jsme nakonec úspěšně zdolali a stejně tak i řadu dalších úskalí, která na nás teprve čekala. Jedno z největších, tedy alespoň pro mě, se objevilo těsně před ostrůvkem s pokladem. Právě jsme bojovali s jedním Terathanem, když na nás další zakouzlil Paralyze field. Samozřejmě se mu kouzlo podařilo hned napoprvé a tak jsme zůstali stát zkamenělí jak sochy, nemohl se hnout a náš protivník, kterého jsme se snažili zdolat, stejně tak. Zbylí pavoukolidé, stáli většinou nad námi, na ostrůvku a měli nás tak jako na dlani. Využili toho a začali do nás kouzlit co to dalo. Samozřejmě jsem se snažil uzdravit, ale nebylo to možné. Život rychle ubýval a my křičeli o pomoc. Naštěstí kolem nás bylo pořád dost chrabrých bojovníků a statečných mágů. Ti první se vrhli na naše trapitele, zatímco mágové před nás vyčarovali zeď a znemožnili tak sesílání dalších pohrom. Zakrátko přišla i úleva v podobě několika léčivých kouzel s velkým účinkem…

Tentokrát to byl opravdu boj na život a na smrt. Poklad jsme sice nenašli, ale vzpomínka na dobře odvedenou „práci“ ve mně zůstala. Měli jsme i několik padlých, ale v porovnání s tím co jsme dokázali, to myslím nebylo tak hrozné.

Chcete Ultimu Online zkusit? Vyzkoušejte některý z českých serverů: Dark Paradise nebo Kelevar.

Před bankou v BritainuUvnitř Terathan Keep, nedaleko vchodu

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A