Zkazky z Ultimy – příběh dvanáctý

Nad mým rodným Britainem opět vyšlo slunce, ptáci začali cvrlikat své písně a štěkot psů se rozléhal krajem. Zdálo se, že opět přicházejí šťastnější dny do tohoto království. Většina lidí přestala vnímat trvalé nebezpečí v podobě skupiny draků, kteří se usídlili na sever od města. Proč taky – všude vládl mír a klid.
Zkazky z Ultimy – příběh dvanáctý
V Britannii jsme již navštívili kdejaký kout, ale ještě jsme nemluvili o řemeslech, která jsou přitom velice důležitou součástí této hry. Mnoho hráčů se nevěnuje pouze boji, ale mají i druhou postavu – craftsmana, někteří se věnují pouze řemeslům. S těmito postavami vyrábějí nábytek, kovají drahé kovy, šijí a provozují mnoho dalších činností, díky nimž si mohou přijít na pěknou hromádku peněz. Však se také není co divit. Šikovný kovář, který je schopen ukovat dobré zbroje, si může vydělat ohromné množství peněz a s nimi pak dotovat svou druhou postavu bojovníka. To sice není příliš čestné, ale děje se to poměrně často a tím pádem je to i tolerováno.

Čím se takový řemeslník může zabývat? Může se věnovat kopání rudy a jejímu přetavování v ingoty, které dál prodá zručnějším řemeslníkům nebo pokud i on sám patří mezi ty šikovnější, tak z nich může ukovat zbroj. Ceny zbrojí jsou závislé na tom, z jakého kovu jsou vykovány. Obyčejná, z ocele, kterou je možné koupit i u kováře ve městě, stojí přibližně 1000 gp, naproti tomu nejdražší, mytrilová přijde minimálně na třistanásobek této částky. Ať se již kováři věnují výrobě zbrojí či šavlí, patří mezi nejváženější občany Britannie a nikdo si proti nim nedovolí říci špatného slova. Stejně vážení jsou i truhláři, kteří mají schopnost vyrábět nábytek, ať již se jedná o prosté židle poseté hrubými třískami nebo hladce vyhoblovaný stylový nábytek, kterými své domy krášlí nejbohatší muži, ženy, guildy a rodiny z celé země. Hůře jsou na tom krejčí, protože většina zboží, které mohou vyrábět je ke koupi i v obchodech ve městě a to degraduje jejich povolání na jedno z nejspodnějších příček. Naopak, skoro stejně dobře jako kováři jsou na tom alchymisté, kteří dokáží míchat lektvary do lahviček. O jejich Great Hely (velké uzdravováky), Mana Refreshe (občerstvení many – využijí zejména mágové), či jiné lahvičky různých barev s nejroztodivnějším obsahem je velký zájem. Dobře se uživí i Tamer nebo také „ochočovač“ zvířat. Na odbyt mu jdou především různobarevní mustangové, kteří se nedají koupit v obchodech a jejichž cena je oproti obyčejným koním až desetinásobná.

Existují i další způsoby jak si vydělat na živobytí. Někteří hráči se dají na dráhu profesionálních lupičů a zkoušejí zbohatnout nepříliš poctivými způsoby – okrádáním řádných spoluobčanů a vykrádáním domů.

Chcete Ultimu Online zkusit? Vyzkoušejte některý z českých serverů: Dark Paradise nebo Kelevar.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

včera | | 3 N/A