Zkazky z Ultimy – příběh jedenáctý

Ultima Online je ve své podstatě velmi složitá hra a proniknout do všech jejích tajů nějaký čas trvá. Dotazy začínajících hráčů, kteří ji hrají poprvé, tak u zkušených bojovníků vyvolávají úsměv na tváři a oživí vzpomínky na vlastní začátky. Největší rozhořčení ale způsobí, pokud se zlotřilá loupežníci vydají na výpravu právě proti začátečníkům.
Zkazky z Ultimy – příběh jedenáctý
Výpravy do jeskyň a dungeonů jsou mezi bojovníky v Britainu velmi oblíbenou kratochvílí. Už skupina 5-6 lidí je velmi silná a má tak naději dostat se hluboko do nitra jeskyně, kde lze najít vzácné a hodnotné poklady. Zrovna jsem stál před bankou se skupinou dalších hráčů a jako obvykle jsme se dohadovali, do kterého dungeonu bychom se mohli vypravit tentokrát. Naše rozprava připomínala dohadování babek na trhu, když tu se před banku teleportoval jakýsi muž s životem na vlásku. Z jeho přerývané řeči jsme se dozvěděli, že byl na hřbitově ve Vesperu, který přepadla PKčka (pro neznalé – PK jsou hráči, kteří zabíjejí ostatní hráče). To se nám – samozvaným mužům zákona, samozřejmě vůbec nelíbilo a rozhodli jsme se konat. Někdo hodil na zem runu s poukazem, že vede do Vesperu a po chvíli tak učinil ještě někdo další. Bohužel, ukázalo se, že jedna z run vede někam úplně jinam. Proklel jsem onoho „dobráka“ a rychle se vrátil před banku, kde naštěstí ještě ležela správná runa. Rychle jsem se teleportoval před brány vesperského hřbitova a začal se ohlížet po svých druzích. Z ničeho nic se na jednom konci cesty objevilo červené PK s těžkou kuší a začalo do mě pálit jeden šíp za druhým.

I když je hráč silnější než PK, souboj často končí jeho porážkou, protože lupiči většinou operují ve skupině a na ruku jim jde i zmatek, který svým vpádem vždy způsobí.

Rychle jsem rozmýšlel co udělat, zda se zbaběle teleportovat zpátky do Britainu nebo riskovat a bojovat. Naštěstí, než jsem stačil zvážit svou situaci, objevilo se na jihu několik modrých postav. V tu chvíli jsem se stal velice statečným a začal ono drzé PK pronásledovat. Byl jsem překvapen jak bylo slabé – stačily tři rány a bylo mrtvé. Vedle nás se zakrátko ukázala smutná postava ducha. Postava neměla žádné cenné věci a tak jsme ji chtěli nechat být. Chvíli jsme sice uvažovali, zda bychom ji neměli vyvrhnout, stáhnout z kůže a maso prodat řezníkovi, ale nakonec jsme si řekli, že nebudeme dělat to co dělají oni. Už jsme pomalu odcházeli, když v tu chvíli se vedle nás objevila další dvě PK, která se sem teleportovala. Na nic jsme nečekali a šli po nich. Tito dva ale měli větší štěstí a stihli zmizet dřív, než jsme je rozsekali na kaši. Škleb, který nám věnoval jeden z nich těsně před tím než zmizel, si budu pamatovat ještě hodně dlouho. V tu chvíli jsem se cítil jako opravdový a vznešený rytíř, který se pro slávu a čest vydává vstříc jakémukoliv nebezpečí. Pár dalších minut jsme strávili pobíháním okolo hřbitova, ale pak nás to přestalo bavit a vrátili jsme se k našemu žvanění před banku v Britnu. Tam jsme se opět hodnou chvíli dohadovali kam se vypravíme, když tu někdo začal mluvit o tom, že ví kde mají PK své sídlo. Všichni ihned zbystřili svá sluchadla. Nakonec se ukázalo, že s největší pravděpodobností sídlí tito mizerové v Delucii. To je město, ve kterém nejsou přítomny stráže a tak se tam PK mohou volně pohybovat. Všichni se rozutekli nakoupit zásoby nutné pro boj. Když jsme se opět sešli, začala sháňka po nějaké runě, která by vedla do oněch míst. I tu jsme nakonec našli a mohli se tam přesunout. Jako první jsem šel já a velice záhy jsem měl možnost se přesvědčit, že Delucia je opravdovým semeništěm PK, protože jsem „přistál“ přímo do jejich hloučku, kde jich postávalo asi šest nebo sedm. Sotva se trochu vzpamatovali, začali po mě pálit všemožná kouzla. Jedním z nich byla určitě i paralýza, protože jsem se nemohl hýbat. Takhle by bylo za chvíli po mě, protože jsem neměl žádnou možnost obrany, ale naštěstí se brzy objevili další modří bojovníci, kteří se sem dostali přes stejnou runu jako já. Některý z hodných mágů do mě střelil ohnivou šipku a tak mě osvobodil z kamenného zajetí. Situace se rázem obrátila. PKčka se rozutekla do všech stran a lovci jsme se stali my. Zakrátko bylo po boji a okolo nás poletovalo jenom pár průsvitných postav.

Byla z nás docela sehraná partička, ale vzhledem k pokročilé noční hodině jsme se naše rejdy rozhodli ukončit a odebrali se do hajan.

Chcete Ultimu Online zkusit? Vyzkoušejte některý z českých serverů: Dark Paradise nebo Kelevar.

Boj na hřbitově (ilustrační obrázek)Boj na hřbitově (ilustrační obrázek)

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |