Zkazky z Ultimy – příběh osmý

Svatba je významná událost nejenom pro ty dva před oltářem, kteří tímto aktem stvrzují svou lásku, ale také pro jejich široké okolí. Minulou sobotu se v Britannii právě jedna svatba konala. Zván byl každý, kdo měl chuť a mohl přijít. A kdo se to vlastně ženil a kdo vdával?
Zkazky z Ultimy – příběh osmý
Samozřejmě, slovutný Hard van Dick, syn slavného Šmouly a krásné Adriany si bral sličnou Fleu. Datum, přesný čas a místo konání jejich svatby bylo známo již týden dopředu a tak každý občan Britannie měl dost času na to, aby si na tuto slavností chvíli opatřil novou zbroj nebo alespoň nechal ušít nové šaty. Přesto se na svatbu dostavilo i pár bratrů kořínkářů, jimž sláma čouhala z bot, ale co – nic není dokonalé a svatby nejsou výjimkou.

Bohužel, i když se krajem šuškalo, že by se na svatbě mohl objevit i Lord British, nestalo se tak a díky tomu se tato postava u další skupiny obyvatel přesunulo do říše bájí, mýtů a pohádek. Těch, kteří stále věří v jeho existenci je už věru málo. Na svatbě se však objevili hned tři Lordovi vyslanci, z nichž jeden zastal roli oddávajícího.

Svatební obřad začínal přesně ve čtrnáct hodin, ale už ve 13.55 byla u banky v Britnu vztyčena obousměrně průchozí brána, která vedla na Velké paseky, kde se svatba konala. Velké paseky nejsou normálně přístupným místem a je malá šance, že by se tam některý z obyvatel mohl v dohledné době zase podívat. Každopádně to byla dobrá příležitost spatřit místa, která v Britannii nejsou normálně přístupná.

Ženich měl na sobě plátovou zbroj z mytherilu, což je skoro bájný a velmi vzácný kov, který se ve volné přírodě vyskytuje jen velmi zřídka. Bohužel, k ženichově smůle, tato zbroj mu byla zapůjčena z pokladnic Lorda Britishe jen na dobu konání svatby a tak se s ní po skočení obřadu musel rozloučit. Někteří z přítomných hostů odhadovali cenu takové výbavy i na půl milionu zlatých. Flea měla sněhově bílé šaty a plášť, které na rozdíl od svého nastávajícího muže nemusela vracet a mohla si je nechat i po skočení svatby.

Pár minut po druhé hodině bylo zaplněno i poslední místečko a obřad mohl začít. Novomanželé si řekli svá ANO a vyslanec Danad je prohlásil za muže a ženu. Flea přijala Hardovo rodové jméno van Dick a stala se Fleou van Dickovou. Svědkové předali prstýnky a následovalo první novomanželské políbení.

Následovala velká oslava při níž flašky s pitím mizely přímo před očima a kdo nevydával tradiční *Hic* *Hic* značící totální opilost, byl považován za zbabělce. Někteří z hostů předali své svatební dary a všichni se ještě notnou chvíli pořádně veselili.

Pak už byla jenom dlouhá svatební noc, ale o té vám raději vyprávět nebudu.

Chcete Ultimu Online zkusit? Vyzkoušejte některý z českých serverů: Dark Paradise nebo Kelevar.

V bílém Flea, za ní v modrém Hard van DickHosté se pomalu scházejí k obřadu

Flea právě říká své ANOPřijímáme gratulace :-)

Vyslanec Danad káže…Hostina – za pozornost stojí především vyslankyně Trinity (ta fialová postava v bílých šatech dole)

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A