Zkazky z Ultimy – příběh šestý

Co nového se událo v krajích okolo hlavního města Britainu? Po hostincích se šušká o velkém turnaji, který se koná tuto neděli a o mé svatbě s Fleou van Dickovou, která se uskuteční již příští týden. V minulém dílu jsem se vydal do krajů, v nichž bojovali mí předci – do lesů v okolí města Yew. Poslechněte si tedy dnes o příbězích, které jsem v těch krajích zažil já.
Zkazky z Ultimy – příběh šestý
Pokračování z minula…

Po cestě do tohoto města jsou rozmístěny strážní posty lesních nebo také divokých stráží. Jsou to povětšinou hrubí chlápci, kteří ke sprostému slovu nemají nikdy daleko, ale v jádru jsou bodří, mají dobré srdce a přebytečný žejdlík medoviny ve spižírně. Protože jsem byl svým celodenním pochodem již notně unaven, velmi mě potěšilo, když jsem jednu z jejich strážnic uviděl. Vojáci byli patrně někde na obhlídce, protože i přes teplo sálající z rozpáleného krbu, nebyl žádný z nich v dohledu. Na jedné z volných postelí, připravených pro takové potulné cestovatele jako jsem já, jsem si roztáhl svou matraci a rychle jsem usnul. Když jsem se druhý den probudil, bylo již světlo a oheň v krbu dávno vychladl. Sbalil jsem si své věci, odvázal koně, který trpělivě čekal před strážnicí a pokračoval v cestě. Tak většinou probíhá přespávání ve strážnicích.

Po chvíli pochodu mě dohnala má nastávající – Flea, která z Britainu vyrazila dnes ráno. Zatímco já jsem paladin, bojovník meče, Flea je mág a tak se zejména v bojích dobře doplňujeme. Já mohu kouzlit pouze ochranná kouzla, kdežto kouzelníci mají k dispozici široký arzenál útočných kouzel – blesky, firebolty nebo vyvolávání zvířat. Velmi účinní jsou zejména lední medvědi.

Zakrátko jsme dosáhli zatáčky, kde se cesta do Yew stáčí na východ. V ohybu cesty číhají zpravidla dva trollové na svou kořist. I dnes tomu nebylo jinak. Naštěstí není příliš těžké se s nimi vypořádat a již za několik málo minut jsme se mohli těšit z kořisti, kterou jsme našli u jejich mrtvých těl.

Pokračovali jsme dál v cestě do Yew až do chvíle, kdy jsme přišli na místní hřbitov. Zatímco Flea chtěla pokračovat dál v cestě, já se rozhodl prozkoumat zdatnost místních obyvatel v boji. Naše cesty se tedy opět rozdělily – Flea pokračovala dál, zatímco já zůstal mezi chřestícími kamarády. Byl jsem plně zaujat bojem s Wraithem, když zpoza rohu vyšli dva Skeleton Archeři. To se samozřejmě nedalo ustát a tak jsem se musel dát na ústup. Rychle jsem se schoval v jedné z hrobek, věru nepříliš vábné místo to bylo a začal se v rychlosti uzdravovat pomocí kouzelných lahviček a obvazů. Použil jsem několik obvazů, když tu se za mnou objevil Skeleton Knight. Každý, kdo se s tímto monstrem, skvěle ovládajícím svůj meč někdy setkal, ví, že boj s ním není žádná sranda. Jde o krk. Vyběhl jsem ze svého dočasného úkrytu, proběhl brankou hřbitova a schoval se v nedalekém lese. Rychle jsem vypil jednu kouzelnou flaštičku, co jsem měl do zásoby od své milé a zbytek doléčil obvazy. Zakouzlil jsem na sebe tradiční ochranná kouzla a vrhl jsem se zpátky do boje. Nejdřív jsem zaútočil na ony dva kostrouny s kušemi. V jejich rukách je to věru nebezpečná zbraň, ale při troše štěstí a dobrém zdraví se dají zvládnout bez větších obtíží. Daleko horší jsou Heavy Skeleton Archeři, ale na ty jsem zatím při svých toulkách nenarazil. Kadence jejich střílení se podobá novodobému kulometu, každá ze střel vám ubere třetinu života a málokdy se stane, že se netrefí. Zahnal jsem chmurné myšlenky na obávané zabijáky a věnoval se těm dvěma. Zakrátko leželi oba mrtví u mých nohou. Pod ruce se mi přepletla ještě jedna zombie a tak jsem jí také pomohl zpátky na onen svět. Když jsem za zády neměl nikoho kdo by po mě střílel šípy, bylo zabití Wraitha otázkou pár minut. Ještě jsem si chtěl vyřídit účty se Skeleton Knightem, protože, jak jistě uznáte - ten kdo mě málem zabil, nemá právo dál žít. V maximální možné míře jsem se uzdravil a vrhl se za ním do jeho kobky. Boj to byl doopravdy těžký a několikrát jsem byl smrti velice blízko, naštěstí mě zachránili uzdravovací lahvičky, kterými mě předtím Flea předzásobila. Spolykal jsem jich asi pět a především díky nim se mi postupně dařilo získávat nad "kostlivcem-rytířem" převahu a pak konečně přišla poslední rána on se zhroutil k zemi mrtev. Rychle jsem zabandážoval, vzal jeho věci a utíkal pryč, protože všude okolo mě se začali rojit další kostlivci a Spectry. O Spectrách jsem ještě nemluvil, že? Tak to si představte normálního kostlivce, s tím rozdílem, že nemá nohy, ale kostěný ocas. Je také o něco silnější, ale pořád ne tak silný jako Wraith.

Po celou dobu boje jsem pošilhával po Lordu Lichovi, které byl uzavřen ve své kobce. Je to nesmírně silný protivník, spoléhá se především na velmi vyvinutou magii, ale stejně tak umí dobře zasadit i pořádnou ránu, která pěkně bolí. Je prakticky nemožné bojovat proti němu bez pomoci přátel, ale tentokrát jsem měl pocit, že by se mi to mohlo povést. Znovu jsem na sebe zakouzlil ochranná kouzla, která už pomalu vyprchávala a otevřel dveře jeho kobky. První jsem schytal blesk, ale to se dalo ustát, rychle jsem postupoval blíž, abych tomu všivákovi stihl zasadit co nejvíc ran. Následovala sprška fireboltů, po které jsem se raději uklidil do bezpečí, protože má energie klesla na méně než polovinu. Během celého boje jsem mu stihl zasadit pouze jednu jedinou ránu, která mu nijak viditelně neublížila. Těžký život bojovníčka. Jeho kobka byla naštěstí stranou od rejdů dalších příšerek, které se znovu začaly objevovat ve větším množství a tak jsem měl klid na své uzdravení. Můj druhý vpád do jeho království byl již o něco úspěšnější a podařilo se mi ubrat mu asi čtvrtinu jeho života, než jsem musel opět vyběhnout ven se smrtkou v zádech. V tu chvíli se na obzoru objevila Flea, která se vracela z Yew. Nejlepší taktikou by bylo vylákat Liche ven, ale to se nám nedařilo, protože oproti jiným monstrům je také velice chytrý a ví, že boj ve stísněných prostorách jeho kobky je daleko těžší než boj na otevřeném prostranství. V jednu chvíli jsme oba dva vběhli dovnitř a zatímco Flea po něm začala metat blesky a ohnivé koule, já s ním bojoval za pomoci svého magického meče.

Ten se mi podařilo získat kdysi dávno z těla jednoho skeleton mága, kterého jsem zabil. Všichni po takovém meči dlouho prahli, ale málokdo měl to štěstí a dokázal ho najít. Meč přidává 20 bodů života a o 5% zvyšuje dovednost v boji s mečem, používání štítu a taktice. Je to můj miláček.

Bohužel, i přes pomoc této zbraně je boj s Lordem Lichem velice náročnou a hazardní záležitostí. To také všichni vědí a málokterý nováček se odváží jít do boje s tímto staříkem. Když jsem asi po páté vyběhl ven, abych se uzdravil, zatímco Flea stále meditovala, aby získala novou manu potřebnou ke kouzlení, rozhodli jsme se, že toho tentokrát necháme, protože tenhle netvor je zatím pořád nad naše síly. I když poklady, které bychom našli v jeho těle byly velkým lákadlem, nechtěli jsme již riskovat, protože i přes moje počáteční úspěchy se nám stále nedařilo ubrat mu více jak polovinu jeho života. Je to zkrátka prevít. :)

Chcete Ultimu Online zkusit? Vyzkoušejte některý z českých serverů: Dark Paradise nebo Kelevar.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |