Zkazky z Ultimy – příběh třináctý

Zatím jsme se v našem vyprávění věnovali pouze tomu, jak se hraje na freeshardech, tedy na volně přístupných serverech. Dnes se však podíváme, jak se hraje na oficiálních serverech, na nichž se normálně musí platit. I když autoři volně přístupných serverů mohou vytvořit opravdu skvostné dílko, je zajímavé srovnání s placeným serverem.
Zkazky z Ultimy – příběh třináctý
Pokud hrajete Ultimu Online poprvé a připojíte se na přihlašovací OSI (oficiální) server, nepřekvapí vás nic – nevíte totiž co máte čekat. Pokud jste však předtím již nějakou dobu hráli na volně přístupném serveru, první překvapivou změnou pro vás bude počet míst, na která se můžete připojit. Těch oficiálních je okolo dvaceti a jsou geograficky umístěny na různých místech naší matičky zeměkoule. Pro hráče ze střední Evropy jsou nejlepší volbou servery Europa nebo Drachenfels, protože ty jsou umístěny na evropském kontinentu, je k nim relativně nejrychlejší přístup a hraní je tak většinou bez větších lagů.

Ultima OnlineUltima Online

Výběr postavy je podobný jako na většině dalších serverů. Výjimkou je v tomto případě například český server Dark Paradise, kde hráči hrají za předdefinované postavy. I když z počátku mnozí tento způsob hry odsuzovali, po čase se ukázalo, že je to jedna z výborných alternativ jak je možné hru zpestřit. Po vybrání postavy se ocitnete ve hře. První dojem, který získáte je, že všechno je o něco rychlejší – ikonky se přesouvají o něco rychleji, menu rovněž tak. Po několika krocích si všimnete další věci – hraje tu daleko víc hráčů. I když by se patrně nenašel nikdo, kdo by předpokládal, že na freeserveru bude hrát více lidí než na OSI, přímo vás to praští do očí. Lidé jsou takříkajíc opravdu všude – můžete jít kamkoliv, do kterékoliv části země a i na tom nejodlehlejším a nejopuštěnějším místě najdete alespoň jednoho člověka. Je to zvláštní pocit a myslím, že právě tohle je jedna z věcí, která z MMORPG dělá to co jsou. Věřím, že s příchodem Ultimy Online 2 (Originu), která bude ve 3D zobrazení, se tento pocit ještě posílí a vznikne tak první „skoro“ dokonalý virtuální svět, moc se těším.

Během dalších kroků už změny objevujete jako na běžícím pásu – pro nováčky jsou tu připraveny speciální questy, které je provedou důležitými částmi hry a vysvětlí všechny potřebné základy.

Ultima OnlineUltima Online

Na oficiálním serveru jsem hrál naposledy přibližně před rokem a když to srovnám se současným stavem, tak je vidět opravdu velký krok vpřed. Kdo neměl možnost srovnání, těžko uvěří, že za pouhý rok je možné udělat tolik změn.

Na závěr velký dík Tiboru Ferenczymu, bez jehož upozornění by tento článek nemohl vzniknout.

Chcete Ultimu Online zkusit? Hrajte 15 dní zdarma na některém z oficiálních serverů. Vaší pozornosti by také neměly uniknout stránky české guildy Czech Heroes.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |