Zlatý kalich – vítěz Becherovka Game 2001

S výsledky letošní Becherovka Game jsme vás již seznámili a dnes vám představíme hru, jež se umístila na prvním místě. I přestože o kvalitní tituly nebyla v soutěži nouze, vítězem se mohl stát jen jeden. Stejně jako loni, i letos si hlavní výhru - sumičku 100 000 Kč – odnáší tým Enteron se svou adventurou Zlatý kalich.
Zlatý kalich – vítěz Becherovka Game 2001
S výsledky letošní Becherovka Game jsme vás již seznámili a dnes vám představíme hru, jež se umístila na prvním místě. I přestože o kvalitní tituly nebyla v soutěži nouze, vítězem se mohl stát jen jeden. Stejně jako loni, i letos si hlavní výhru - sumičku 100 000 Kč – odnáší tým Enteron se svou adventurou Zlatý kalich.

Je to skoro až neuvěřitelné, ale je tomu opravdu tak. V silné konkurenci více než čtyřiceti herních titulů se opět podařilo prorazit týmu Enteron a jejich hra dokázala porotu složenou povětšinou z redaktorů herních časopisů ohromit natolik, že jí bylo uděleno první místo. Po dlouhém hraní této hry těm všem musím dát za pravdu, neboť vítězství je to opravdu zasloužené.

Zlatý kalichZlatý kalich

Zlatý kalichZlatý kalich

Příběh vás staví do role Jana K. Licha, nebojácného dobrodruha, který toho času pobýval v Senegalu na návštěvě u svého učitele, velmi moudrého domorodého šamana. Ten při svých cestách do paralelního světa měl vidění, že se stane něco zlého, nepojede-li náš hrdina do Prahy. A tak si musel Jan K. Lich sbalit svou torničku a vydat se na cestu. Po několika dlouhých dnech strávených pochodováním džunglí a plaváním přes moře se konečně dostává do našeho hlavního města, kde se setkává se samotným ředitelem Becherovky, a jelikož jsou dávnými přáteli, je pozván na do ředitelovy vily na sklenku archivního ročníku Becherovky. Přitom se mu ředitel svěřuje, že oslovil několik reklamních agentur, jež měly za úkol propagovat Becherovku i za našimi hranicemi, ale vše dopadlo nedopadlo právě nejlépe a tak Jana K. Licha žádá, jestli by mu nepomohl uzavřít pár kontraktů v cizině, jež by rozšířily všemi toliko oblíbený nápoj. Náš hrdina samozřejmě souhlasí a pak už je vše jenom a jenom na vás.

Jelikož letos byl kritériem pro zařazení hry do soutěže i limit max. 5 MB, které hra musela mít, není kompletně namluvena tak, jak tomu bylo loni. Trošku je to ošetřeno intrem, které je namluveno, ale zvuková kvalita, protože jej vypráví žížala, není nijak vysoká. Byl to malý nezvyk, docela dlouhou dobu jsem nehrál „tichou“ adventuru, kde musíte znovu namáhat oči a číst si všechny texty, dávat pozor, aby vám neunikla žádná podstatná věc, ale i tak to stálo za to. Moje hrací doba, za niž jsem hru dokončil, se pohybovala tak okolo cca. 5 hodin s malými přestávkami. Obtížnost není vůbec veliká a nitka příběhu se postupně rozmotává a pozvolna vás vede přímočaře k cíli.

Zlatý kalichZlatý kalich

Zlatý kalichZlatý kalich

Hlavní postava mi trochu svým vzhledem asociovala postavičku policisty Pankráce ze známé trilogie českých adventur Polda. Nevím, do jaké míry se jí autoři chtěli přiblížit, ale řekl bych, že se jim to docela povedlo. I tady totiž najdete určité náznaky humoru a spoustu vtipných hlášek (např. „Při pohledu na Britney Spears se mi staví… vlasy na hlavě apod.). Ve hře navštívíte čtyři různé kontinenty a na nich si budete moci popovídat s několika desítkami lidí, kterým můžete ukrást, zkonfiskovat, koupit či vyměnit nějakou věc, jež vás posune dále v příběhu. Postupně byste totiž měli dosáhnout toho, že Becherovka se bude prodávat na všech čtyřech kontinentech. No a taky dalším vaším úkolem je zastavit Hovmaze, podlého obchodníka, který se chce na prodeji alkoholu pouze obohatit a je mu jedno, jak toho dosáhne.

Grafická podoba je velmi pěkná a styl zpracování je takový komiksový. Určitě se vám to bude již na první pohled líbit. Hra samotná je dělána v programu Macromedia Flash. Jediná má výtka putuje na adresu hudby, protože zde bylo použito „pouze“ skladeb ve formátu mid a navíc se jednalo o docela známé a profláknuté motivy (např. Zlaté střevíčky).

No, myslím, že není co řešit, protože se jedná o jednu z nejlepších her, které jsem měl tu čest za poslední dobu hrát. Zkuste to, budete stejně pěkně překvapeni jako já a hra vás jistě na nějakou dobu zabaví. Navíc její velikost není nijak extrémní, takže si ji může dopřát úplně každý.

Download (3,3 MB) zde.

Homepage: http://enteron.cz/zlatykalich/.

Článek je připraven ve spolupráci se serverem Freehry.cz.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Playstation 5: datum vydání, výkon a vše, co víme o příští herní konzoli

Playstation 5: datum vydání, výkon a v…

Playstation 5 ještě možná neukázal ani palec u nohy, to ale neznamená, že o nim nic nevíme. Pojďme se podívat na to, co je známo.

dnes | | 206 N/A