Známe výherce 256 MB RAM!

Tři dlouhé týdny, šest otázek, tři výherci a celkem 448 MB RAM, které jsme připravilo spolu s internetovým obchodem Cybex.cz pro ty, kteří odpověděli správně na již zmíněné otázky. Náhoda tomu chtěla, že se ve vítězné trojce uhnízdila hned dvě děvčata.
Známe výherce 256 MB RAM!
Tři dlouhé týdny, šest otázek, tři výherci a celkem 448 MB RAM, které jsme připravilo spolu s internetovým obchodem Cybex.cz pro ty, kteří odpověděli správně na již zmíněné otázky. Náhoda tomu chtěla, že se ve vítězné trojce uhnízdila hned dvě děvčata.

Na jaké platformě byla poprvé prezentovaná GeForce3?

Každý, kdo sledoval trošku pozorněji dění okolo počítačových her a hardware, ví, že pojmy jako Doom 3, Geforce 3, John Carmack, Steven Jobs, MacOS X a Apple mají jedno velké společné – byla to právě grafická karta Geforce3, kterou John Carmack předváděl u příležitosti uvedení Apple MacOS X na trh. A Jobs? Myslíte toho Jobse, co má jablka na starosti? Tady myslím není co dodat. Správná odpověď byla samozřejmě Apple nebo Macintosh či jiné deriváty těchto slov, ve kterých se neztratil nádech alternativní platformy. Vtipné až žertovné odpovědi typu „nevím, jak velký ten podstavec byl“ nebo Intel mě rozesmály, žel ke zdárnému zodpovězení soutěžní otázky nestačily.

Uvažujete v tomto roce o koupi paměti?

Většina z vás o koupi paměti uvažuje, ačkoliv mnozí z vás si dělali naděje v soutěži. Soutěžících bylo přesně 1492 (to bylo tehdy, jak Kryštof vylezl z kajuty, nakopnul zmrzlého racka a uvědomil si, že racci žijí poblíž pevniny…) a každý nemohl vyhrát. Je vidět, že jsme všichni stejní – většina z nás má již starší počítač, který by potřeboval trošku mladší mízu.

Jednou z nejpopulárnějších vypalovaček je model 9150 od firmy Hewlett-Packard. Za kolik ji můžete nyní v internetovém obchodě CYBEX Online nakoupit? Uveďte cenu bez DPH.

Cena konkrétně této vypalovačky v průběhu celé soutěže velice kolísala. Ačkoliv počáteční bod činil 4455 Kč, při konci soutěže již bylo možné pořídit 9150ku už za 3946. Uznali jsme oba typy cen – jak bulk, tak retail. Vzhledem k tak velkému cenovému rozptylu jsme nakonec uznali všechny cifry, které se pohybovaly v tomto rozmezí.

Za každý nákup v obchodě CYBEX Online dostanete poukázky, které můžete při příštím nákupu použít. V jaké výši (v procentech) z objednávky je dostanete?

Cena objednávky, při které vám budou vynaložené finanční náklady refundovány, je na Cybexu 1000 korun, ze kterých následně získáte slevu na 1 procento z následující objednávky. Tato otázka vám nečinila potíže – drtivá většina na ni odpověděla naprosto správně, za což mohu být jenom vděčen.

Na CYBEXu se prodávají mimo jiné i digitální fotoaparáty a mobilní telefony. Od kolika výrobců je možné koupit právě digitální fotoaparáty?

Ne od sedmi, ne od osmi, ne od devíti a ne od jedenácti. Pravda je tam kdesi uvnitř a vy všichni jste ji velice snadno odhalili. Jsem rád, že jste tak pozorní a prošli jste si Cybex pozorně – ano, výrobců digitálních fotoaparátů, jejichž výrobky naleznete na Cybexu, je přesně deset. Zde jste nechybovali moc – někteří říkali šest, jiní třináct, cifry létaly zleva doprava a nám tuhnul úsměv na rtech – jak jsme však posléze analyzovali, neočekávali jsme příliš vtipné odpovědi u otázky na počet něčeho.

Proč právě vy byste měli vyhrát hlavní cenu - 256 MB RAM?

Nejčastější odpověď – tedy „Proč ne?“ – mě nijak nepřekvapila, navíc vzhledem k tomu, že se jednalo o otázku, kde nezáleží na odpovědi, jsem se odpověďmi pouze bavil – a dlužno podotknout, že královsky. Je fakt, že většina z vás použila již zmíněné „proč ne“, mnoho z vás však také poznamenalo, že paměti „není nikdy dost“, případně „mám málo paměti“. Velice mě však pobavila odpověď „a proč mám pořád sousedovi jenom závidět?“ – je vidět, že mnoho z vás se kreativitou jen hemží – a je to dobře!

Vítězové, fanfáry a vavříny
Vyhrát nemohli všichni, to jsme již jasně stanovili. Kdo byli tedy ti tři šťastní, kteří si odnesou z redakce výhru? Ačkoliv jsem nechtěl losu věřit, ve trojici vítězů se umístily dvě ženy, což svědčí kromě velkého štěstí také o zvyšující se zájem něžného pohlaví o hry! Bravo! Jen tak dál!
  • Hlavní výhra (256 MB RAM): Jana Králová, Havlíčkův Brod
  • 2. výhra (128 MB RAM): Miroslav Novotný, Šardice
  • 3. výhra (64 MB RAM): Ivana Málková, Hranice
Výhercům gratulujeme!

A vám ostatním držím palce zase v dalších soutěžích na Doupěti, zůstaňte s námi, jednou musí přijít na každého.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Call of Duty: WWII - válka se nikdy nezmění (recenze)

Call of Duty: WWII - válka se nikdy ne…

Call of Duty se po dlouhé době opět vrací na domácí půdu, přitom se ale snaží zůstat moderní. Jak mu to vychází?

6.  11.  2017 | | 12 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 11 N/A