Zoo Tycoon - Rollercoaster Tycoon v zoo

Jaké jsou nejpopulárnější hry? Možná je to pro mnoho z vás nepochopitelné, ale nejedná se o nějaké překombinované RPG či akční hry, ale o obyčejné, v uvozovkách primitivní, strategie typu Rollercoaster Tycoon. V těchto hrách nejde o to dosáhnout nějakého předem určeného cíle, ale jen a jen o to pobavit se. A právě proto jsou hry tohoto stylu tak oblíbené – stejně jako bude i Zoo Tycoon.
Zoo Tycoon - Rollercoaster Tycoon v zoo
Mezi nejpopulárnější hry, čemuž nasvědčuje i žebříček prodejnosti, bezpochyby patří strategie zabývající se spravováním nějakého zábavního parku či jiného komplexu. A protože Microsoft se poslední dobou dere mezi nejlepší distributory počítačových her, zahrne pod svá křídla i nejnovější hru tohoto „žánru“ - Zoo Tycoon společnosti Blue Fang Games.

Zoo TycoonZoo Tycoon

Ta se se svou koncepcí hraní nijak neliší od her podobného stylu, jako je například Rollercoaster Tycoon (z této hry dokonce vychází), liší se však prostředím ve kterém se odehrává – jak již název napovídá je to zoologická zahrada. No řekněte mi po pravdě, netoužili jste se někdy starat o ty příjemná zvířátka, nosit jim jídlo, uklízet po nich atd? :). Já ne :), ale přesto považuji nápad se řízením zoo za velice zajímavý.

Na začátku hry se ocitnete v kůži generálního manažera nově postavené zoologické zahrady, která toho nevlastní věru moc – kousek pozemků a pár klecí s opičkami vám slávu rozhodně nezíská a tak je potřeba pořádně zapracovat, aby jste se jí možná někdy v budoucnosti dočkali. Ze začátku se tedy zaměříte především na samotný vzhled a nabídku „služeb“, které návštěvníkovi vaše zoo nabízí. Postavíte tedy několik nových klecí, získáte několik nových zvířat (celkově jich bude okolo 40), do okolí přidáte trochu flory (aby to dobře vypadalo) a budete celkem spokojeni. Alespoň prozatím :). Protože vaší návštěvníci jsou neslušně rozmazlení fracci, kteří jsou věčně nespokojení a svoji nespokojenost dávají stále najevo, nebudete to mít rozhodně lehké. Nemáte-li ve svém repertoáru zvířectva například pandu, budiž…, ale nemáte-li dostatek toalet, ukamenují vás k smrti! Snad si stejně jako já vzpomínáte na věčný problém s tímto sociálním zařízením ve hře Rollercoaster Tycoon, kde jste jich potřebovali takřka více než samotných atrakcí… (tedy jak kdo, já to řešil tak, že jsem nechal návštěvníky, ať si vykonají svou potřebu kdekoliv :))). Samozřejmě kromě výstavby všemožných objektů je také velice důležité starat se o samotná zvířata. Ty se chovají velice realisticky, stačí-li vám k tomuto označení potřeba jídla, pití a odpočinku. Musíte tedy najmout několik „krmičů“, kteří se budou starat o potravu pro vaše miláčky, ale taktéž několik uklízečů, kteří jim každý den uklidí jejich „chlívek“ a v neposlední řadě také veterinářů, které se budou starat o jejich zdraví. Stejně jako v RT jste nutně potřebovali mechaniky, v Zoo Tycoon potřebujete bezpodmínečně veterináře. Ti se postarají o každou nemoc „vystaveného“ zvířete, dělají preventivní prohlídky atd. Bohužel, osud je krutý a tak stejně jako se rozbije stroj, i nějaké to zvíře občas odejde na pravdu boží.

Zoo TycoonZoo Tycoon

Nedá se říci, že by hra Zoo Tycoon přinášela něco opravdu nového, jedinečného či výjimečného. Naopak – budeme-li opravdu tvrdí, dá se říci, že se jedná jen o kosmeticky upravenou „konverzi“ klasického Rollercoaster Tycoonu. Mírnějším pohledem se však dá najít několik nových nápadů a svým umístěním do prostředí zoologické zahrady je to hra nadmíru zajímavá. Datum vydání je určeno na podzim letošního roku.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 15 N/A