Zoo Tycoon - Rollercoaster Tycoon v zoo

Jaké jsou nejpopulárnější hry? Možná je to pro mnoho z vás nepochopitelné, ale nejedná se o nějaké překombinované RPG či akční hry, ale o obyčejné, v uvozovkách primitivní, strategie typu Rollercoaster Tycoon. V těchto hrách nejde o to dosáhnout nějakého předem určeného cíle, ale jen a jen o to pobavit se. A právě proto jsou hry tohoto stylu tak oblíbené – stejně jako bude i Zoo Tycoon.
Zoo Tycoon - Rollercoaster Tycoon v zoo
Mezi nejpopulárnější hry, čemuž nasvědčuje i žebříček prodejnosti, bezpochyby patří strategie zabývající se spravováním nějakého zábavního parku či jiného komplexu. A protože Microsoft se poslední dobou dere mezi nejlepší distributory počítačových her, zahrne pod svá křídla i nejnovější hru tohoto „žánru“ - Zoo Tycoon společnosti Blue Fang Games.

Zoo TycoonZoo Tycoon

Ta se se svou koncepcí hraní nijak neliší od her podobného stylu, jako je například Rollercoaster Tycoon (z této hry dokonce vychází), liší se však prostředím ve kterém se odehrává – jak již název napovídá je to zoologická zahrada. No řekněte mi po pravdě, netoužili jste se někdy starat o ty příjemná zvířátka, nosit jim jídlo, uklízet po nich atd? :). Já ne :), ale přesto považuji nápad se řízením zoo za velice zajímavý.

Na začátku hry se ocitnete v kůži generálního manažera nově postavené zoologické zahrady, která toho nevlastní věru moc – kousek pozemků a pár klecí s opičkami vám slávu rozhodně nezíská a tak je potřeba pořádně zapracovat, aby jste se jí možná někdy v budoucnosti dočkali. Ze začátku se tedy zaměříte především na samotný vzhled a nabídku „služeb“, které návštěvníkovi vaše zoo nabízí. Postavíte tedy několik nových klecí, získáte několik nových zvířat (celkově jich bude okolo 40), do okolí přidáte trochu flory (aby to dobře vypadalo) a budete celkem spokojeni. Alespoň prozatím :). Protože vaší návštěvníci jsou neslušně rozmazlení fracci, kteří jsou věčně nespokojení a svoji nespokojenost dávají stále najevo, nebudete to mít rozhodně lehké. Nemáte-li ve svém repertoáru zvířectva například pandu, budiž…, ale nemáte-li dostatek toalet, ukamenují vás k smrti! Snad si stejně jako já vzpomínáte na věčný problém s tímto sociálním zařízením ve hře Rollercoaster Tycoon, kde jste jich potřebovali takřka více než samotných atrakcí… (tedy jak kdo, já to řešil tak, že jsem nechal návštěvníky, ať si vykonají svou potřebu kdekoliv :))). Samozřejmě kromě výstavby všemožných objektů je také velice důležité starat se o samotná zvířata. Ty se chovají velice realisticky, stačí-li vám k tomuto označení potřeba jídla, pití a odpočinku. Musíte tedy najmout několik „krmičů“, kteří se budou starat o potravu pro vaše miláčky, ale taktéž několik uklízečů, kteří jim každý den uklidí jejich „chlívek“ a v neposlední řadě také veterinářů, které se budou starat o jejich zdraví. Stejně jako v RT jste nutně potřebovali mechaniky, v Zoo Tycoon potřebujete bezpodmínečně veterináře. Ti se postarají o každou nemoc „vystaveného“ zvířete, dělají preventivní prohlídky atd. Bohužel, osud je krutý a tak stejně jako se rozbije stroj, i nějaké to zvíře občas odejde na pravdu boží.

Zoo TycoonZoo Tycoon

Nedá se říci, že by hra Zoo Tycoon přinášela něco opravdu nového, jedinečného či výjimečného. Naopak – budeme-li opravdu tvrdí, dá se říci, že se jedná jen o kosmeticky upravenou „konverzi“ klasického Rollercoaster Tycoonu. Mírnějším pohledem se však dá najít několik nových nápadů a svým umístěním do prostředí zoologické zahrady je to hra nadmíru zajímavá. Datum vydání je určeno na podzim letošního roku.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

dnes | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 1 N/A