Zoo Tycoon - Rollercoaster Tycoon v zoo

Jaké jsou nejpopulárnější hry? Možná je to pro mnoho z vás nepochopitelné, ale nejedná se o nějaké překombinované RPG či akční hry, ale o obyčejné, v uvozovkách primitivní, strategie typu Rollercoaster Tycoon. V těchto hrách nejde o to dosáhnout nějakého předem určeného cíle, ale jen a jen o to pobavit se. A právě proto jsou hry tohoto stylu tak oblíbené – stejně jako bude i Zoo Tycoon.
Zoo Tycoon - Rollercoaster Tycoon v zoo
Mezi nejpopulárnější hry, čemuž nasvědčuje i žebříček prodejnosti, bezpochyby patří strategie zabývající se spravováním nějakého zábavního parku či jiného komplexu. A protože Microsoft se poslední dobou dere mezi nejlepší distributory počítačových her, zahrne pod svá křídla i nejnovější hru tohoto „žánru“ - Zoo Tycoon společnosti Blue Fang Games.

Zoo TycoonZoo Tycoon

Ta se se svou koncepcí hraní nijak neliší od her podobného stylu, jako je například Rollercoaster Tycoon (z této hry dokonce vychází), liší se však prostředím ve kterém se odehrává – jak již název napovídá je to zoologická zahrada. No řekněte mi po pravdě, netoužili jste se někdy starat o ty příjemná zvířátka, nosit jim jídlo, uklízet po nich atd? :). Já ne :), ale přesto považuji nápad se řízením zoo za velice zajímavý.

Na začátku hry se ocitnete v kůži generálního manažera nově postavené zoologické zahrady, která toho nevlastní věru moc – kousek pozemků a pár klecí s opičkami vám slávu rozhodně nezíská a tak je potřeba pořádně zapracovat, aby jste se jí možná někdy v budoucnosti dočkali. Ze začátku se tedy zaměříte především na samotný vzhled a nabídku „služeb“, které návštěvníkovi vaše zoo nabízí. Postavíte tedy několik nových klecí, získáte několik nových zvířat (celkově jich bude okolo 40), do okolí přidáte trochu flory (aby to dobře vypadalo) a budete celkem spokojeni. Alespoň prozatím :). Protože vaší návštěvníci jsou neslušně rozmazlení fracci, kteří jsou věčně nespokojení a svoji nespokojenost dávají stále najevo, nebudete to mít rozhodně lehké. Nemáte-li ve svém repertoáru zvířectva například pandu, budiž…, ale nemáte-li dostatek toalet, ukamenují vás k smrti! Snad si stejně jako já vzpomínáte na věčný problém s tímto sociálním zařízením ve hře Rollercoaster Tycoon, kde jste jich potřebovali takřka více než samotných atrakcí… (tedy jak kdo, já to řešil tak, že jsem nechal návštěvníky, ať si vykonají svou potřebu kdekoliv :))). Samozřejmě kromě výstavby všemožných objektů je také velice důležité starat se o samotná zvířata. Ty se chovají velice realisticky, stačí-li vám k tomuto označení potřeba jídla, pití a odpočinku. Musíte tedy najmout několik „krmičů“, kteří se budou starat o potravu pro vaše miláčky, ale taktéž několik uklízečů, kteří jim každý den uklidí jejich „chlívek“ a v neposlední řadě také veterinářů, které se budou starat o jejich zdraví. Stejně jako v RT jste nutně potřebovali mechaniky, v Zoo Tycoon potřebujete bezpodmínečně veterináře. Ti se postarají o každou nemoc „vystaveného“ zvířete, dělají preventivní prohlídky atd. Bohužel, osud je krutý a tak stejně jako se rozbije stroj, i nějaké to zvíře občas odejde na pravdu boží.

Zoo TycoonZoo Tycoon

Nedá se říci, že by hra Zoo Tycoon přinášela něco opravdu nového, jedinečného či výjimečného. Naopak – budeme-li opravdu tvrdí, dá se říci, že se jedná jen o kosmeticky upravenou „konverzi“ klasického Rollercoaster Tycoonu. Mírnějším pohledem se však dá najít několik nových nápadů a svým umístěním do prostředí zoologické zahrady je to hra nadmíru zajímavá. Datum vydání je určeno na podzim letošního roku.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční řežby na všechny způsoby

Unikly prosincové PS Plus hry. Zahrajeme si akční …

V prosinci to vypadá, že se majitelé účtů PS Plus mají na co těšit.

26.  11.  2021 |
Michal Maliarov
Hry zdarmaPlayStation
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

22.  11.  2021 | |91 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a lovecký theHunt zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Black Friday a loveck…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od párty her až po strategie

16 tipů na nejlepší deskové hry pod stromeček. Od …

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

22.  11.  2021 | |3 N/A
Vojtěch Malý
Deskové hry
Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a Splinter Cell zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: československá akce a…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  11.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček. Ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme herní klávesnice a myši pod stromeček…

Dobrá klávesnice a myš jsou pro hraní na PC nezbytně nutné. Vybrali jsme osvědčené modely, se kterými neuděláte chybu.

30.  11.  2021 | |7 N/A
Michal Maliarov
Herní myšHerní klávesnice
Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Pořád je co zlepšovat

Zkušenosti s PlayStationem 5 po roce používání. Po…

Před rokem, 19. listopadu 2020, se v Česku začal prodávat PS5. Jak konzoli vnímáme s odstupem?

18.  11.  2021 | |25 N/A
Lukáš Václavík
PS5Sony
15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které si můžete zahrát mezi svátky

15 tipů na nejlepší pecky pro herní konzole, které…

Nejen na PC, ale i na konzolích bylo letos co hrát. Kromě velkých kousků došlo i na pár menších překvapení, které vás přes svátky bez problému zabaví.

27.  11.  2021 | |4 N/A
Martin Nahodil
Konzole