Zoo Tycoon - Rollercoaster Tycoon v zoo

Jaké jsou nejpopulárnější hry? Možná je to pro mnoho z vás nepochopitelné, ale nejedná se o nějaké překombinované RPG či akční hry, ale o obyčejné, v uvozovkách primitivní, strategie typu Rollercoaster Tycoon. V těchto hrách nejde o to dosáhnout nějakého předem určeného cíle, ale jen a jen o to pobavit se. A právě proto jsou hry tohoto stylu tak oblíbené – stejně jako bude i Zoo Tycoon.
Zoo Tycoon - Rollercoaster Tycoon v zoo
Mezi nejpopulárnější hry, čemuž nasvědčuje i žebříček prodejnosti, bezpochyby patří strategie zabývající se spravováním nějakého zábavního parku či jiného komplexu. A protože Microsoft se poslední dobou dere mezi nejlepší distributory počítačových her, zahrne pod svá křídla i nejnovější hru tohoto „žánru“ - Zoo Tycoon společnosti Blue Fang Games.

Zoo TycoonZoo Tycoon

Ta se se svou koncepcí hraní nijak neliší od her podobného stylu, jako je například Rollercoaster Tycoon (z této hry dokonce vychází), liší se však prostředím ve kterém se odehrává – jak již název napovídá je to zoologická zahrada. No řekněte mi po pravdě, netoužili jste se někdy starat o ty příjemná zvířátka, nosit jim jídlo, uklízet po nich atd? :). Já ne :), ale přesto považuji nápad se řízením zoo za velice zajímavý.

Na začátku hry se ocitnete v kůži generálního manažera nově postavené zoologické zahrady, která toho nevlastní věru moc – kousek pozemků a pár klecí s opičkami vám slávu rozhodně nezíská a tak je potřeba pořádně zapracovat, aby jste se jí možná někdy v budoucnosti dočkali. Ze začátku se tedy zaměříte především na samotný vzhled a nabídku „služeb“, které návštěvníkovi vaše zoo nabízí. Postavíte tedy několik nových klecí, získáte několik nových zvířat (celkově jich bude okolo 40), do okolí přidáte trochu flory (aby to dobře vypadalo) a budete celkem spokojeni. Alespoň prozatím :). Protože vaší návštěvníci jsou neslušně rozmazlení fracci, kteří jsou věčně nespokojení a svoji nespokojenost dávají stále najevo, nebudete to mít rozhodně lehké. Nemáte-li ve svém repertoáru zvířectva například pandu, budiž…, ale nemáte-li dostatek toalet, ukamenují vás k smrti! Snad si stejně jako já vzpomínáte na věčný problém s tímto sociálním zařízením ve hře Rollercoaster Tycoon, kde jste jich potřebovali takřka více než samotných atrakcí… (tedy jak kdo, já to řešil tak, že jsem nechal návštěvníky, ať si vykonají svou potřebu kdekoliv :))). Samozřejmě kromě výstavby všemožných objektů je také velice důležité starat se o samotná zvířata. Ty se chovají velice realisticky, stačí-li vám k tomuto označení potřeba jídla, pití a odpočinku. Musíte tedy najmout několik „krmičů“, kteří se budou starat o potravu pro vaše miláčky, ale taktéž několik uklízečů, kteří jim každý den uklidí jejich „chlívek“ a v neposlední řadě také veterinářů, které se budou starat o jejich zdraví. Stejně jako v RT jste nutně potřebovali mechaniky, v Zoo Tycoon potřebujete bezpodmínečně veterináře. Ti se postarají o každou nemoc „vystaveného“ zvířete, dělají preventivní prohlídky atd. Bohužel, osud je krutý a tak stejně jako se rozbije stroj, i nějaké to zvíře občas odejde na pravdu boží.

Zoo TycoonZoo Tycoon

Nedá se říci, že by hra Zoo Tycoon přinášela něco opravdu nového, jedinečného či výjimečného. Naopak – budeme-li opravdu tvrdí, dá se říci, že se jedná jen o kosmeticky upravenou „konverzi“ klasického Rollercoaster Tycoonu. Mírnějším pohledem se však dá najít několik nových nápadů a svým umístěním do prostředí zoologické zahrady je to hra nadmíru zajímavá. Datum vydání je určeno na podzim letošního roku.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |