Zpětná kompatibilita PS5 by měla fungovat v mnoha směrech, tvrdí Sony

Není to jen o možnosti hrát starší hry.
Zpětná kompatibilita PS5 by měla fungovat v mnoha směrech, tvrdí Sony

O tom, že konzole nové generace ze stáje Sony bude mít zpětnou kompatibilitu už víme nějakou dobu. Spousta lidí si ale pod tím představuje pouze to, že si budou moci zahrát starší hry z PS4 a dalších generací na konzoli nové. Společnost ale míří mnohem dál a opravdu tu nejde jen o přístup ke starší knihovně her. 

Sony už dříve podotklo, že zpětná kompatibilita má být klíčovým prvkem nové konzole, některé nové patenty společnosti nám nyní dávají trochu více informací, co konkrétně by to pro nás mělo znamenat. 

Playstation 5: vše, co víme o nové herní konzoli od Sony

Playstation 5: vše, co víme o nové herní konzoli od Sony

Napřed Sony spustí hru na původním hardwaru, pro který byla navržena a vypočítá výkonnostní charakteristiky a data. Poté ji spustí na novém hardwaru a bude se snažit vypočítat společné body "styku". Klíčovým cílem pro tento test bude, aby hra ze staršího hardwaru běžela stejně dobře i na tom novém. 

To je ale pouze začátek. Jakmile test potvrdí, že je hra stabilní na novém hardwaru, Sony začne posouvat laťku a zjišťovat, co vše se dá díky výkonu nového hardwaru vylepšit. Je to velmi podobné jako nedávná interní prezentace, kdy Spider-Man běžel na PS4 Pro a poté na nové generaci konzole pro srovnání času načítání. 

Sony chce PlayStation VR vybavit haptických oblekem. Začne rukavicemi

Sony chce PlayStation VR vybavit haptických oblekem. Začne rukavicemi

To v zásadě znamená, že Sony bude u většiny svých starších her posouvat laťku kvality a my se tak na nové konzoli dočkáme nejen přítomnosti her jako takových, ale jejich mnohem lepších verzí, ať už z hlediska rychlosti načítání, lepšího rozlišení či rovnou dodatečných grafických vychytávek. 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole