Zpětná kompatibilita PS5 by měla fungovat v mnoha směrech, tvrdí Sony

Není to jen o možnosti hrát starší hry.
Zpětná kompatibilita PS5 by měla fungovat v mnoha směrech, tvrdí Sony

O tom, že konzole nové generace ze stáje Sony bude mít zpětnou kompatibilitu už víme nějakou dobu. Spousta lidí si ale pod tím představuje pouze to, že si budou moci zahrát starší hry z PS4 a dalších generací na konzoli nové. Společnost ale míří mnohem dál a opravdu tu nejde jen o přístup ke starší knihovně her. 

Sony už dříve podotklo, že zpětná kompatibilita má být klíčovým prvkem nové konzole, některé nové patenty společnosti nám nyní dávají trochu více informací, co konkrétně by to pro nás mělo znamenat. 

Playstation 5: vše, co víme o nové herní konzoli od Sony

Playstation 5: vše, co víme o nové herní konzoli od Sony

Napřed Sony spustí hru na původním hardwaru, pro který byla navržena a vypočítá výkonnostní charakteristiky a data. Poté ji spustí na novém hardwaru a bude se snažit vypočítat společné body "styku". Klíčovým cílem pro tento test bude, aby hra ze staršího hardwaru běžela stejně dobře i na tom novém. 

To je ale pouze začátek. Jakmile test potvrdí, že je hra stabilní na novém hardwaru, Sony začne posouvat laťku a zjišťovat, co vše se dá díky výkonu nového hardwaru vylepšit. Je to velmi podobné jako nedávná interní prezentace, kdy Spider-Man běžel na PS4 Pro a poté na nové generaci konzole pro srovnání času načítání. 

Sony chce PlayStation VR vybavit haptických oblekem. Začne rukavicemi

Sony chce PlayStation VR vybavit haptických oblekem. Začne rukavicemi

To v zásadě znamená, že Sony bude u většiny svých starších her posouvat laťku kvality a my se tak na nové konzoli dočkáme nejen přítomnosti her jako takových, ale jejich mnohem lepších verzí, ať už z hlediska rychlosti načítání, lepšího rozlišení či rovnou dodatečných grafických vychytávek. 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už nezastreamuje

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už …

Slavný streamer byl vyhozen ze své domovské platformy, zákaz má být trvalý.

28.  6.  2020 | | 6 N/A
Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co přinese Series S?

Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co př…

Objevily se nové informace o podobě a ceně menšího Xboxu. Že Microsoft chystá více konzolí v minulosti naznačil sám Phil Spencer. Skoro všechny dřívější úniky se vyplnily.

20.  6.  2020 | | 2 N/A
Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než…

To, že hry jsou blahodárná činnost nám hráčům jistě nikdo nemusí vysvětlovat. Avšak tu a tam se hodí mít v záloze pár článků s důkazy, které jasně vysvětlí, proč u těch her prosedíme tolik času. Pojďme se tedy společně podívat na vědecky prokázané pozitivní důsledky hraní her a odhalme část toho, co nám za ty roky daly.

29.  6.  2020 | | 13 N/A
Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a Stranger Things 3 zdarma

Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  6.  2020 |
10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si dnes můžete zahrát

10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si d…

Pokud se u her rádi bojíte, připravili jsme pro vás seznam titulů, které zaručeně fungují. Pro některé z nich bylo potřeba sáhnout hluboko do propadliště dějin.

24.  6.  2020 | | 4 N/A