Zrušen tajemný Duke Begins

Duke Nukem podle všeho ještě zdaleka neřekl poslední slovo. Pomineme-li, že se vývojáři z 3D Realms dušují, že vývoj Duke Nukem Forever i nadále pokračuje, na veřejnost nově pronikla zpráva o dalším titulu - Duke Begins - jenž měl rozšířit populární sérii. Na trhu se hra měla objevit někdy v polovině příštího roku, čemuž však udělala přítrž společnost Take-Two, jež byla jejím vydavatelem.

Vývoj Duke Begins byl totiž zrušen letos v dubnu, přičemž představitelé 3D Realms jsou přesvědčeni, že se k tomuto kroku v Take-Two odhodlali s jediným cílem, poškodit je. Bez peněz z prodaných kopií hry totiž 3D Realms nebude mít na splacení 2,5 milionového dluhu, jenž má u Take-Two (2K Games, chcete-li) od října roku 2007, kdy obě firmy uzavřely dohodu.

Představitelé 3D Realms jsou jsi jisti, že Take-two tímto sleduje jediný cíl, odkoupit značku Duke Nukem za zlomek její skutečné hodnoty. Zpráva 3D Realms navíc pokračuje dál a uvádí, že studio do vývoje Duke Nukem Forever napumpovalo přes 20 milionů dolarů (Halo stálo, pro srovnání, 'pouhých' 30 milionů dolarů, které navíc poskytl vydavatel), což Take-Two krapet kazí žalobu, jejímž prostřednictvím se ucházejí o vyplacení necelých 13 milionů dolarů údajně investovaných do vývoje.

Zdroj: Voodoo Extreme


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Skyrim: Very Special Edition si už zahrajete i na záchodě

Skyrim: Very Special Edition si už zah…

Mysleli jste si, že jde o vtip? Tak to jste na omylu!

6.  7.  2018 |