ZZ-Darts – šipky jako vyšité

O šipkách na PC jsem nikdy neměl valného mínění. Myslel jsem, že kurzor, který se klepe sám od sebe a snaží se tak napodobit stařecký třes vaší ruky, se začouzené hospodě, utopencům, pivu a hluku v pozadí jen tak nevyrovná. Tento názor jsem nezměnil, ale přesto mě tyto šipky příjemně překvapily.
ZZ-Darts – šipky jako vyšité
Prakticky ve většině her, které znám a v nichž je napodobována nějaká činnost rukou (střelba, šipky), je faktor úspěšnosti do značné míry dán náhodou – pokud vystřelíte / hodíte ve chvíli, kdy je cukající kurzor nejblíže středu – uspěli jste. To je právě to, co se mi na těchto hrách příliš nelíbí, protože má ruka se chvěje přece jenom trochu jinak než poskakující kurzor na obrazovce. Ale dost teorie, pojďme se podívat blíže na tuto hru.

ZZ-DartsZZ-Darts

Váš zaměřovač není v tomto případě znázorněn cukajícím se kurzorem, ale jakýmsi bodem, který neustále opisuje kružnice a elipsy okolo vašeho zaměřovače. Myslím, že je to o dost lepší způsob, než onen zmíněný klasický, protože máte vyšší šanci ovlivnit úspěšnost vašeho zásahu. Na šipkách je báječné i to, že vyšší skóre si můžete připsat i za zásahy, které nejsou přímo do středu terče, což například při střelbě není.

Můžete si vybrat lidského soupeře nebo počítač, který je možno nastavit na jeden ze tří stupňů obtížnosti. K hraní si můžete zapnout příjemnou hudbu ve formátu MIDI, ale neustálé poslouchání se po nějaké chvíli omrzí a lepší je ji vypnout, můžete se tak lépe soustředit na samotný hod. Na výběr máte i dva terče – jeden klasický a pak tradiční – dřevěný.

Download (430 kB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A