ZZ-Darts – šipky jako vyšité

O šipkách na PC jsem nikdy neměl valného mínění. Myslel jsem, že kurzor, který se klepe sám od sebe a snaží se tak napodobit stařecký třes vaší ruky, se začouzené hospodě, utopencům, pivu a hluku v pozadí jen tak nevyrovná. Tento názor jsem nezměnil, ale přesto mě tyto šipky příjemně překvapily.
ZZ-Darts – šipky jako vyšité
Prakticky ve většině her, které znám a v nichž je napodobována nějaká činnost rukou (střelba, šipky), je faktor úspěšnosti do značné míry dán náhodou – pokud vystřelíte / hodíte ve chvíli, kdy je cukající kurzor nejblíže středu – uspěli jste. To je právě to, co se mi na těchto hrách příliš nelíbí, protože má ruka se chvěje přece jenom trochu jinak než poskakující kurzor na obrazovce. Ale dost teorie, pojďme se podívat blíže na tuto hru.

ZZ-DartsZZ-Darts

Váš zaměřovač není v tomto případě znázorněn cukajícím se kurzorem, ale jakýmsi bodem, který neustále opisuje kružnice a elipsy okolo vašeho zaměřovače. Myslím, že je to o dost lepší způsob, než onen zmíněný klasický, protože máte vyšší šanci ovlivnit úspěšnost vašeho zásahu. Na šipkách je báječné i to, že vyšší skóre si můžete připsat i za zásahy, které nejsou přímo do středu terče, což například při střelbě není.

Můžete si vybrat lidského soupeře nebo počítač, který je možno nastavit na jeden ze tří stupňů obtížnosti. K hraní si můžete zapnout příjemnou hudbu ve formátu MIDI, ale neustálé poslouchání se po nějaké chvíli omrzí a lepší je ji vypnout, můžete se tak lépe soustředit na samotný hod. Na výběr máte i dva terče – jeden klasický a pak tradiční – dřevěný.

Download (430 kB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře

Jízdní řády Bileto

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 29 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fotorežimu krásy peruánské džungle

Hráči fotí: Tomb Raider ukazuje ve fot…

Nejnovější Tomb Raider možná není nabitý akcí, jako historický výlet do Mayské minulosti však poslouží skvěle.

23.  9.  2018 | | 1 N/A
Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapla, pár se rozešel před vydáním

Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapl…

Fanoušek poprosil Insomniac o možnost požádat přítelkyni o ruku velmi originálním způsobem. Vývojář vyhověl a nevědomky vytvořil jeden z nejsmutnějších easter eggů.

12.  9.  2018 | | 3 N/A
Shadow of the Tomb Raider: samé hrobky, žádná akce (recenze)

Shadow of the Tomb Raider: samé hrobky…

Reboot Tomb Raidera dospěl do svého zdárného konce a nám chybí jeho začátek.

14.  9.  2018 | | 9 N/A