FreeHra roku 2005 – ty nejlepší hry ZDARMA

Další rok je úspěšně za námi. Jaký tituly zaujaly redakci serveru FreeHry.cz? Připravili jsme pro vás obsáhlý článek plný těch nejlepších akčních, erotických, závodních a jiných her, které v minulém roce na freeware scéně vyšly. A všechny si samozřejmě můžete ihned ZDARMA stáhnout!
FreeHra roku 2005 – ty nejlepší hry ZDARMA
Kapitoly článku

Za celou redakce serveru FreeHry.cz mohu jako šéfredaktor bez mučení říct, že se uplynulý rok opravdu vydařil. Dočkali jsme se jak uvolnění několika původně komerčních her (např. S.W.I.N.E.), tak spousty kvalitních akčních kousků v čele s multiplayerovou peckou Scorched 3D. Hojná účast se dotkla především kategorie RPG / Strategie, kde se představily hned dva vydařené české kousky. Nijak pozadu nejsou ani snad nejoblíbenější Erotické hry. Tituly, které se v ní letos objevily, překračují všechny hranice freewarovek a o pořádný kus přibližují virtuální erotiku k té reálné. Jen se na ně podívejte.

Nově jsme také otevřeli kategorii javových her. Mobilní hraní už v dnešní době není žádný špás a také není vůbec levné. Proto jsme pro vás nachystali výběr těch nejlepších her zdarma ke stáhnutí. Stáčí jen nahrát do mobilního telefonu.

Rok to byl nabitý a doufám, že stejně nabitý je i tento článek. Dobře se bavte!

AKČNÍ

1. Scorched 3D

Tímto kouskem se bavila celá redakce. Multiplayerové bitvy až pro 24 hráčů chytly nás prostě chytly, a tak jsme všichni dlouho bojovali o to, kdo je nejlepší. O vítězi kategorie Akčních her proto při vyhlašování nebylo pochyb.

„Scorched 3D je nejen pro jednoho hráče, ale nabízí i řadu herních módů a variant. Mimoto proti živým protivníkům se hraje daleko lépe a autoři šli opravdu po stopách původního Scorchu. Na jednom počítač totiž může hrát celkem 24 osob! Ano, slyšíte dobře. A pokud si chcete zahrát po síti či internetu, není žádný problém. Vše je možné a každý si jednoduše přijde na své."

2. Beats of Rage

Kvalitních bojovek je jako šafránu. Beats od Rage je výjimečný nejen svou grafikou a parádní hratelností, ale také podporou PlayStationu 2 a Dreamcastu.

„Nuže, když už jsem se zmínil o těch nepřátelích, opravdu se mi líbí styl boje, při kterém se na vás vyvalí ze všech stran. O to více mě baví jejich parádní drsný vzhled. Dlouho se jím však pyšnit nebudou. Totiž, každá z třech nabízených postav má své jedno eso v rukávě sloužící především k likvidaci několika nepřátel zároveň."

3. Game Over in Machinimation

Hra postavená na legendárním Quake 3 enginu překvapuje jak propracovaným grafickým zpracováním, tak hollywoodskou hvězdou Lucy Liu, která nadabovala hlavní postavu.

„Hlavní roli v této hře zcela zaslouženě zastává zmiňovaný Q3 engine, který dopřává celému titulu nadherné grafické zpracování se spoustou detailů. Dobrou přehlednost vytváří i možnost přepínání pohledů a to z prvního (z vlastních očí) do třetího (za zádami hrdinky). Kromě příjemné a tajemné muziky pozvedává na zvukovou stránku patřičnou uroveň hollywoodská hvězda první velikosti Lucy Liu, která propůjčila svůj hlas hlavní postavě."

ADVENTURY

1. Pět kouzelných amuletů

Jedna z neočekávanějších českých freewarovek si dávala pěkně na čas, něž konečně vyšla. Čekání se však vyplatilo. Kouzelná grafika, pohádkový příběh a mnoho hodin zábavy - to je Pět kouzelných amuletů.

„Autoři mysleli i na anglicky mluvící „menšinu“ našeho světa a tak je hra dopřána s kompletním překladem i jim. Pět kouzelných amuletů je prostě vydařeným dílkem, kterému nahrává do karet jak nulová cena, tak celková délka hry, která se pohybuje v řádu několika desítek hodin. Ač nijak zvlášť neoplývá humorem, jedná se bezpochyby o dobrou českou adventuru z velké části srovnatelnou s komerčními tituly."

2. Little World

Výherce kategorie adventur na letošním ročníku Becher Game. Narozdíl od Pěti kouzelných amuletů staví především na kořeněném humoru, nudit se tedy rozhodně nebudete.

"Hlavní dějová linie se točí okolo ukradené láhve Becherovky neznámým broukem, či snad celým mafiánským syndikátem. Pod pohrůžkou trestu z řad nejhorších se jej vydávají hledat ti, co svým neopatrným hlídáním odcizení způsobili – moucha, komár a motýl. Poslední dobou je trendem komponovat do adventur také mezihry, které mají za úkol člověka odreagovat. Little World obsahuje hned tři..."

3. Pravidla hmoty

Pokud máte rádi cokoliv netradičního, Pravidla hmoty jsou uplácené přímo pro vás. Třetí místo si titul odnesl zcela oprávněně.

"Celý příběh je jakási alegorie. Máte se sžít s plastelínovým míšencem, jehož rodiče byly různé rasy. On je kvůli tomu vytvořen z mnoha barev a nemá proto takové příležitosti jako bytosti, které jsou z barvy jedné. Už jako dítě neměl téměř žádné kamarády, a tak se s tím v našem příběhu rozhodl něco udělat... Grafika je vskutku povedená, zvláště pak v těch pohyblivých pasážích, kdy jsem si jí opravdu vychutnával."

EROTICKÉ

1. 3D SexVilla

Krásné holky, spousta sexuálních pomůcek a jedna ruka šmátralka. Tato hra prostě je splněným snem.

"Přivítá vás sexuchtivá dívka ve svém nádherném bytě s ještě nádhernější (a hlavně větší!) postelí. Právě ona má za úkol seznámit vás s celou hrou a tedy i ochotně nabídne své tělo k ozkoušení daných možností! No nezní to lákavě? Slečnu máte možnost dráždit po všech klasických erotogeních zónách. Samozřejmě vydává autentické zvuky a ty jsou přímo úměrné s ukazatelem orgasmu..."

2. Hentai II 3D

Hentai II 3D je prakticky kopií 3D SexVilla, jenže "obyčejné" krásky tentokrát autoři vyměnili za ty orientální. Ostatní herní prvky zůstaly zachovány.

"Jak již bylo řečeno úvodem, dnes se vám dostává do ruky - počítače - opravdu vyjímečná hra. Nejenže splní i ty nejtajnější sexuálně orientované sny, ale díky nám také zčásti zadarmo... Ovládání je prosté. Celé dílo spadá pod hlavičku vaší myši, která je přímo ve hře zobrazena jako šikovná virtuální ruka. V plné verzi můžete uchopit jakýkoliv předmět, v demu si však musíte vystačit pouze s holou rukou a vibrátorem."

3. AIRLINE 69

Airline 69 není erotickou hrou v pravém slova smyslu. Kombinuje v sobě totiž i prvky adventur. Propracovanost se smyslem pro detail jí vynesla třetí místo.

"Máte chuť na skvělou erotickou adventuru ve stylu Luly? Opět se setkat s krásnými dívkami a jejich vnady v této volně stažitelné hře? Tak na nic nečekejte a ponořte se do světa plného erotického jiskření, mladých dívčin a kvanta lechtivých pomůcek. Pořádných adventur je v současné době poskrovnu. Zvlášť těch erotických. Airline 69 však dokazuje, že tento žánr ještě nevymřel."

---

V další kapitole si představíme ty nejlepší freehry minulého roku z kategorií Logické, Mobilní, RPG / Strategie, Sportovní / Simulátory a také rozdělíme bramborové medaile za čtvrtá místa.

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,17 tipů na nejlepší deskové hry. Párty hry, svižné deskovky i mnohahodinové strategie

17 tipů na nejlepší deskové hry. Párty hry, svižné deskovky i mnohahodinové strategie

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

Vojtěch Malý
TémaDeskové hry
Nejlepší RPG hry pro PC a konzole. Na výpravu láká Mass Effect a kultovní Gothic

Nejlepší RPG hry pro PC a konzole. Na výpravu láká Mass Effect a kultovní Gothic

Chcete se ponořit do vzrušujících světů a prožít epické příběhy? Tyto vynikající RPG hry vám to umožní a snadno vás zabaví na stovky hodin hraní.

Vojtěch Matušinský
Téma
Našli jsme nejlepší české hry. Je mezi nimi temný Vietcong, kultovní Mafia i virtuální Beat Saber

Našli jsme nejlepší české hry. Je mezi nimi temný Vietcong, kultovní Mafia i virtuální Beat Saber

Z českých luhů a hájů se do světa dostala celá hromada kultovních herních počinů. Pojďme se podívat na ty nejvěhlasnější.

Martin Nahodil
Nejlepší hry
Kutil vyrobil unikátní PlayStation 5 Slim. Je celý z mědi, má vodní chlazení a nízké teploty

Kutil vyrobil unikátní PlayStation 5 Slim. Je celý z mědi, má vodní chlazení a nízké teploty

Další modifikace PS5 od DYI Perks ztenčila celou konzoli jen na dva centimetry

Karel Javůrek
PlayStation 5
Recenze hry Gran Turismo 7. Nezapomenutelná oslava motorsportu a pravý next-gen

Recenze hry Gran Turismo 7. Nezapomenutelná oslava motorsportu a pravý next-gen

Největší závodní hit letošního roku je konečně tady. A máte se nač těšit.

Ladislav Novák
Gran Turismo 7RecenzeZávodní
Nové MMO Lost Ark boří internet. Na Steamu jde po prvním dni o nejhranější titul

Nové MMO Lost Ark boří internet. Na Steamu jde po prvním dni o nejhranější titul

Populární MMO konečně zamířilo i do našich krajů a boří rekordy.

Michal Maliarov
Lost ArkSteam
Přijde další Zaklínač. CD Projekt oznámil novou ságu a rozjede ji doslova epicky

Přijde další Zaklínač. CD Projekt oznámil novou ságu a rozjede ji doslova epicky

Zaklínač se vrátí, nikoliv však nutně s Geraltem v hlavní roli…

Lukáš Václavík
ZaklínačCD Projekt RED
Recenze hry Dying Light 2: Stay Human. Vítejte v ráji

Recenze hry Dying Light 2: Stay Human. Vítejte v ráji

Pokračování úspěšné zombie akce je po krátkém odkladu konečně zde. A rozhodně nezklamalo, ba naopak.

Ladislav Novák
Dying Light 2FPSRecenze
Za 240 Kč můžete získat přes 500 her. Peníze půjdou na pomoc Ukrajině

Za 240 Kč můžete získat přes 500 her. Peníze půjdou na pomoc Ukrajině

Obří balík her za pusu. Ale když zaplatíte víc, dobře uděláte

Lukáš Václavík
PC
Jak dobře vybrat herní konzoli. Kdy se vyplatí PlayStation, kdy Xbox a kdy třeba Nintendo

Jak dobře vybrat herní konzoli. Kdy se vyplatí PlayStation, kdy Xbox a kdy třeba Nintendo

V prodeji je celá řada herních konzolí a za posledních několik let jich dokonce několik přibylo. Plánujete nákup? Pomůžeme vám s výběrem!

Michal Maliarov
Konzole
„Game Pass od Sony“ se blíží. Herní předplatné pro PlayStation nabídne tři tarify

„Game Pass od Sony“ se blíží. Herní předplatné pro PlayStation nabídne tři tarify

Sony spojí PlayStation Plus a PlayStation Now, jednotnou službu se třemi tarify zřejmě představí již příští měsíc

Lukáš Václavík
PlayStation PlusPlayStationSony
Obraz na PS5 se přestane trhat. Ale až za pár měsíců

Obraz na PS5 se přestane trhat. Ale až za pár měsíců

Nová systémová aktualizace přináší drobnosti, ale očekávané VRR zatím nedorazilo

Lukáš Václavík
PlayStation 5PS5Sony
Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď můžete zahrát. Většina je zdarma

Vybrali jsme nejlepší mobilní hry, které si teď můžete zahrát. Většina je zdarma

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

Ladislav Novák
TémaMobily
CD Projekt vysvětluje, proč pro vývoj nového Zaklínače zvolil Unreal Engine 5

CD Projekt vysvětluje, proč pro vývoj nového Zaklínače zvolil Unreal Engine 5

Na včerejší prezentaci Epicu, kde byl oznámen nový Tomb Raider, se objevili i polští vývojáři Zaklínače.

Martin Nahodil
ZaklínačTechnologie
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

Michal Maliarov
TémaFree-to-play
Dwayne ‘The Rock’ Johnson si zahraje v další filmové adaptaci známé videohry

Dwayne ‘The Rock’ Johnson si zahraje v další filmové adaptaci známé videohry

Hvězda tvrdí, že míří na stříbrná plátna v nejhustší adaptaci té nejhustší videohry.

Michal Maliarov
Film
Recenze mobilní hry Diablo Immortal. Pro jednoho skvělá hra, pro druhého propadák

Recenze mobilní hry Diablo Immortal. Pro jednoho skvělá hra, pro druhého propadák

Jste připraveni ukázat peklu prostředníček? Na plnohodnotné pokračování si sice ještě počkáme, ale proč nedat šanci tolik diskutovanému Immortalu?

Ladislav Novák
Diablo ImmortalMobilní hryRecenze
PlayStation Now konečně míří i do Česka a na Slovensko. Známe také datum spuštění nového PS Plus

PlayStation Now konečně míří i do Česka a na Slovensko. Známe také datum spuštění nového PS Plus

Nakonec i u nás bude nejdražší varianta nového PlayStation Plus dostupná s kompletním obsahem.

Martin Nahodil
PlayStation NowOznámeníPlayStation Plus