Pavel Novák
8. června 2022 • 11:16

Tak ten kdo tento článek sepsal tak hlavně nepochopil to, že hrát lze i bez investování peněz, chce to jen čas..
Samozřejmě kdo chce všechno hned tak si to zaplatí..ale mikrotransakce jsou v dnešní době všude, jen v té hře chybí shop kde by byl možný prodej a koupě legendárních itemu..ty jsou prozatím všechny bound, až tedy na některé kameny co se dají prodat.

Robert Hanzlík
8. června 2022 • 7:36

A vás to překvapuje? Však Bizzard kupuje Microsoft

Elkuliso
8. června 2022 • 1:07

Jezisi to psal nejaky kid ne? Ano transakce jsoh drahe aby vas to nelakalo kupovat , navic jsem lv 60 a uplne v pohodě , jestli si to pan redaktor nedaval ingame tak je neco špatně, zadne otravne boxy za placeni na me nevyskakují a hrou se da projit uplne v pohode . Clanek o hovně

Jakub
7. června 2022 • 11:16

A těch 110k dolarů to bych chtěl taky vidět. To zase jednou na netu někdo něco plácnul a všichni z toho dělají naprostý fakt...

Jakub
7. června 2022 • 11:09

Mikrotransakce tu budeš řešit teprve když budeš chtít hrát PvP abys měl víc vylepšený gear a gemy, ale to řešíš až po opravdu dlouhé době. Tak tu prosím přestaňte klamat čtenáře. Já chápu že je strašně zábavný kopat do mrtvoly když vytáhneš jen negativa ale je to absolutní bkbist co tu píšete.

Jakub
7. června 2022 • 11:08

Okey.. předem říkám že nejsem extra velký fanda současného Blizzardu, ale přijde mi naprosto stupidní tu jen hejtit a papouškovat co se píše na netu. Jakože strašně mě baví jak prostě nějaký Pepíček z Doupě.cz se rozhodl že napíše článek bez toho aniž by si tu hru aspoň zahrál. To že papouškuješ co píšou jinde na netu je pěkný ale o hře to nikomu nic neřekne. Pro lidi co si chtějí zahrát jen příběh tak je hra úplně v klidu. Grafika není špatná na to že to je na mobil, hudební podkres taky není špatný a z hlediska gameplaye to je prostě jednodušší D3 což prostě hromadu lidí baví. Člověk je schopný v klidu hrát hru desítky hodin bez toho aby tu utratil jedinou korunu a ani nemusím zmiňovat že to s tím levelováním je naprostý nesmysl.

Martin Prokop
7. června 2022 • 10:51

Ano vyexpení pokud i ho koupíte vyjde na babilion . Ovšem není řečeno že to je jediná cesta. Na 60ku se již dostalo mnoho lidí bez jediného dolaru.Mimo není to tím mobilem že pro průměrného mobilního brečel je to prostě moc těžká hra a jednoduší si je koupit pro ně postup ? :) Asi jako bylo ve Wot kde každou chvilku někdo brečel a ptal se který tak má koupit....

Jakub
7. června 2022 • 11:11

Neřeš to.. autor evidentně nehrál a četl jen debilní hate články. Neříkám že mikrotransakce tam nejsou ale autor článku z toho dělá jak kdyby to bylo nehratelný.

Martin Prokop
7. června 2022 • 19:13

Jasně že tam sou mikrotransakce , ale taky je možný se během pár hodin dostat na 75% příběhové linie a endgame a 60lv? Bez jediného Dolaru za cca 10-20hodin?Na lovení archivmentů, nejsou mikrotransakce také tak třeba. Otázka co PvP, ale to nebude stejně tolik lidí zajímat. Jako ve Wow budou brblat že nikdo nechodí areny a bg.....?Osobně myslím , že skalní to dojdou a udělá se velká mezera mezi casuality a HC jako v D3RoS...Komunita je noby brzo vyštípe. To že UI neobsahuje možnost kicknutí ze skupiny tomu nezabrání. Takže budou mikrotransakce , ale žádná krize. Stejně tak top klany budou mít "pohovory" a budou fitrovat věk, národnost atd ... prostě stejně jako v jiném velkém MMORPG. Jediný problém je sám Blizz, který v tom může dělat problémy a moc to "řídit".

Areon
7. června 2022 • 8:34

Tady prostě záleží co kdo od hry čeká. Pokud si chce člověk jen zarubat potvory, chodit dungy a nesrovnávat se s ostatníma a celkově to nehrotit tak bude spokojený. Ty velké peněžní sumy jsou pro lidi co musejí být za každou cenu nejlepší a bez toho nejsou mentálně uspokojení. Běžný hráč co se chce po práci odreagovat do toho nemusí finančně hodit zhola nic, samozřejmě pokud hra dlouhodobě baví tak je férové alespoň nějaký základní balíček koupit aby vývojář měl motivaci. Když do toho chce někdo vložit výplatu nu je to jeho věc.

Nargon
7. června 2022 • 8:24

Vymyšlené to mají dobře. Asi sami vědí, že tam žádný end-game obsah je velmi špatný, tak stačí takový malý peněžní blok a lidé se tam nedostanou. A ti co se tam dostanou, tak blizzardů poskytnou dostatek peněz na to tam end-game obsah vytvořit. Je to takový early access naruby, vydat nehotovou hru jako hotovou a pak za peníze od hráčů dodělat co chybí a vypustit to jako datadisk.

Red
7. června 2022 • 8:10

Vyexpení postavy nevyjde ani na korunu. Váš titulek je úplně mimo.
Jediné, co vyjde na tisíce dollarů se týká vylepšení legendárních gemů a i bez těch si jde hru krásně užít i s jejím příběhem na cca 15hodin(bez side questů a všeho kolem)

Areon
7. června 2022 • 8:41

Ono to vypadá, že autor to vůbec nehrál. Do vyexpení není třeba hodit ani korunu. A nebo je nadpis jen typický bulvární clickbait.

zogoth
7. června 2022 • 13:00

Jojo za patnáct hodin... určitě...

Seph
7. června 2022 • 4:42

Neva, hamižnost Blizzardu se ukázala už u Wowka, kde se jede jen na výdělek na úkor kvality. Takže ať si i ty ostatní hry narvou do hnědé teplé pokladničky.

Edator
6. června 2022 • 18:26

Mám z příspěvku pocit toho klasického "napíšu či řeknu blbost, aby lidi co nejvíce komentovali a sdíleli".. Nejen že tím kur*íte reputaci hry samotné, ale 2,5M za to abych dostal postavu na maximální úroveň ? 🤦 Že bych si místo dokončení hry mohl koupit třeba 2 Tesly ?Doupe.cz už nerozkliknu. 😅

lol
6. června 2022 • 19:25

Nevím, ale přijde mi, že reputaci taková šmíra kde v civilizovaných zemích zakázané mikrotransakce jdou až do miliónů má repotaci asi jako lejno holt větší žumpa už to být nemůžeB-]

K8MKII
6. června 2022 • 16:44

Vyexpení??? :-O A co třeba psát česky? To by nešlo?

Zezima
6. června 2022 • 18:25

Vyexpení je běžně rozšířený čechismus. Já ho používal už u online hry Runescape v roce cca 2003. Stejně jako skillení (nějaké profese), nebo třeba AFKování (online činnost do které nemusíte nějakou dobu zasahovat a provádí se sama).

lol
6. června 2022 • 19:22

Vyexpení je naprosto běžná věc jak vznikají slova. Co třeba se trchu jazykodovzdělat: https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99ejat%C3%A9_slovo

Mystix
6. června 2022 • 15:52

Další hloupý hate článek, který neuvádí jasná fakta. V jaké části se hra prakticky dostane za paywall? To článek neuvede. Jen se odkazuje na imaginární analýzy.
Neříkám, že to tak není. Nejsem ještě v endgamu. Ale do 45 lvl žádný paywall není.
Čili herní novinařina na úrovni bulváru z Blesku.

zogoth
7. června 2022 • 12:59

LVL 45 je úplný prd.

Firzen
6. června 2022 • 15:19

Autor článku by si měl buď hru sám zahrát nebo lépe studovat angličtinu jelikož analýzy na které se odkazuje nemluví o dosažení max lvlu nýbrž max progres postavy myšleno nejlepší možný gear staty či gemy etc. K vyexpeni / levelovani na max lvl (60 lvl) není potřeba ani koruna. Následně paragon lvly jsou stejně jako v D3 neomezene. Naopak jediné co mě napadá že by se dalo koupit jako zdroj exp. by byly legendary rift cresty nicméně nejsem si vědom toho že by dávaly víc než ty obycejne či chození elder riftu bez crestu nicméně to nemám otestováno. Nic to však nemění na tom, že jde lvlovat ať už normal nebo paragon lvly do nekonečna zadarmo. Logicky když člověk investuje do hry peníze a vylepší si tak gear/ staty bude lvlovat rychleji. Pro pořádek nefandim p2w aspektům této hry neobhajuje je a sám do toho nedám ani korunu jde mi jen o to poukázat na šíření spatných informací autorem špatnou úrovni angličtiny a nulovými vlastníkmy zkušenostmi ze hry. Peace

Red
7. června 2022 • 8:12

Naprosto souhlasím. Autor článku je úplně mimo.

Haunter
6. června 2022 • 13:52

Tak je to snad ve skoro každé onlajnovce, ne? Buď u toho prosedíš hodiny nebo si to zaplatíš... nebo zaplatíš jen trošku a postup urychlíš... Ze stejného důvodu si kupuju Premium Pass ve WoT...

woro
6. června 2022 • 14:05

Len je otazne, kolko hodin by si musel hrat to Diablo, aby si sa dostal tam, kam platici. V niektorych mobilnych hrach je to tak, ze ani 100 free hracov spolu nezdola jedneho platica.

SeeJay
6. června 2022 • 13:37

Nesmysl že za vyexpení utratíte tisíce dolarů... mám 45lvl a nedal jsem do toho ani korunu, jako pokud jste viděli pouze stream Asmongolda, který utratil 850$, tak potom chápu že něco takového napíšete. Určitě by se dalo v té hře dost omezit, ale hra není vysloveně pay2win i když od toho nemá fakt dost daleko.

Radek
6. června 2022 • 13:58

Tady se ovšem hovoří o end-game. Nějaký chudák na 45. levelu nikoho nezajímá.

zogoth
6. června 2022 • 14:17

45 level to je nic. To pravé začíná až na konci. Když si dosáhl 45 za tři dny co bys pak dělal ty roky co tě u toho chcou držet?

6. června 2022 • 18:04

Ale to je přece pointa. Musí to jít hrát dlouho bez peněz, abyste měl postavy, a bylo vám "líto" tam ten čas nechat. A pak zjistíte, že bez peněz vás předbíhají lidi, co začali hrát teď. Na spoustu lidí to zabere... A Blizzard nejsou žádní troškaři.

Jiří Mrázek
7. června 2022 • 13:07

45 level? 😂 to jsem dal pomalu za odpoledne. Musíš počkat ono to přijde.

zogoth
6. června 2022 • 13:35

Jsem z toho smutný. Dávám plus za to že se toho nebáli a na mobily je to fakt obrovský a dobře vypadající projekt. Jinak je to penězožravá grindovačka ala Black Desert ale bez samohrajky. Hamižné je to neuvěřitelně a vy si platíte za to že si to můžete jít odpracovat.. Zábava se dost vytratila.

da
6. června 2022 • 13:14

nedam jim ani korunu, na me si neprijdou

lol
6. června 2022 • 19:20

oni žádnou korunu nechtěj jen dolary nebo €čka

Bubasis12
7. června 2022 • 14:00

Nemusis sa bat. Napr youtube je uz plny ludi, ktory ukazuju nenormalnost tej hry tak, ze do nej vrazaju stovky eur :D Sice mi to hlava neberie, ale ak to pomoze, tak ok.

Bubasis12
6. června 2022 • 12:00

Mozno je to len sucastou deja. Nie je v pribehu hry spomenute, ze ste chudak s chudobnej rodiny? No a taky chudak musi driet cely zivot na to, aby sa z neho stal milionar. Alebo bude mat stastie, a niekto ho podpori (mikrotransakcie :D ). UZ je len na ludoch, ci si chcu prezit pribeh chudaka v trenirkach s nabrusenou palickou proti zvysku sveta.

Bubasis12
6. června 2022 • 11:58

Toto su tie virtualne svety? Takto to tam bude nakoniec vyzerat? Parada :D Takze makat na dve smeny, a potom ked si kupim mec, mozem ist s kamosmi zabit nejakeho zlosyna :D Ale nemozem povedat, ze by som to necakal..

Sigi_cz
6. června 2022 • 14:55

myslel jsi meč na úvěr, že jo? :-D

Anonymizovaný
6. června 2022 • 11:51

Tak to tam radši budu běhat nahatej. :-))

MY_RO
6. června 2022 • 11:47

No, ještě nějakou chvíli to budu zkoušet, ale už vím, že tohle není nic pro mě. Aby mě hra neustále nutila mít co možná nejvyšší lvl, mi přijde zcela zcestné z pohledu hráče, který je zvyklý na postupný vývoj postavy.
Pro ty co to nehráli, tak jen zrychleně, od určitého okamžiku, jsou 4 mise příběhu a pak nucených 10 riftovacích (nebo někde kde nasbíráte co nejvíce EXP) a takhle se to opakuje mám nahráno něco kolem 10 hodin a už mě to celkem unavuje :-D

Jiří Kocman
6. června 2022 • 15:29

to je ale pointa looter her. porad dokola. exp, gear.

MY_RO
6. června 2022 • 16:21

S tím souhlasím, jenže tady je problém v tom, že mi to přijde až moc násilně. Pokud to budu brát z pohledu managementu tak super, ale z pohledu hráče se mi to moc nezamlouvá (mluvím tedy jen za sebe). Když hraji nějakou kampaň tak nechci, aby mi za pár misí skočilo to, že musím vyvinout svojí postavu o x levelů.

Nedos
6. června 2022 • 11:40

Mno, nainstaloval jsem a hraju. Ale to je furt tuna kecu, pak nekam jdi nekoho urubat, dalsi tuna kecu, jdi nekoho zrubat. Zatim odehrano par hodin, ale vlastne vubec nevim o cem je pribeh a jestli leveleni bude vyzadovat chechtaky, tak s tim okamzite koncim.

Anonymizovaný
6. června 2022 • 14:11

Je zvlastne, ze si niekto stiahne rubacku a potom sa zda, ze mu to rubanie vadi. Alebo vadia tie kecy?

zogoth
6. června 2022 • 14:15

Kecy jsou zbytečný nudný a zdlouhavý.

Mystix
6. června 2022 • 15:47

Jak někdo může při smyslech napsat takový koment? To je už na úrovni retardace. Co jsi od té hry čekal? Že prověří tvé šachystycké umění? Nebo, že si pořádně zastřílíš?
Hraješ Diablo hack and slash s příběhem a lore. Když tě to nebaví a chceš hrát něco jiného, tak hraj něco jiného.

Hory.
7. června 2022 • 0:24

Že by dotyčný narážel na příběh, který nebude daný jen hromadou textů?
Nebo taky na plnění úkolů, které nebudou jen, jdi sem a zabij toho a toho?
A protože jsi to doteď nepochopil, asi se budu muset rozepsat mladej (asi ti nedojde ani to oslovení ,protože si myslíš, jak jsi starý). Příběh může mít úkol jdi tam a tam a někoho zachraň. Nebo najdi takový a takový svitek. Vždy to může být spojené s pěknými příběhovými videi.. Tak jak to bylo třeba ještě např v d2 (d1 questy už si nepamatuji.). A přitom to stále bude klasické rpg hack and slash.
Když k tomu přidám tvůj způsob vyjadřování, gramatiku.....
Tak úroveň retardace tu má očividně někdo jiný.

Nedos
7. června 2022 • 9:42

Ok, jak ti to napsat abys to pochopil. Hrál jsem diablo 1, stovky hodiny. Pak diablo2, to tenkrát byly možná tisíce, tenkrát frčel multiplayer a hrál to snad každej v okolí. Mno, v diablu 3 jsem strávil taky nějaký stovky hodiny. A pak přijde tahle ukecaná nudná srajda. Samozřejmě že jsem si to stáhl, protože herní serie Diablo mě provází už přes 20 let.

Ivo M
6. června 2022 • 11:40

Zatím si v pohodě hraju, aniž bych do hry vrazil jedinou korunu. Uvidíme časem. 😎

Anonymizovaný
6. června 2022 • 11:50

Ty exhibienisto!
Nebo jseš nudista?

folprecht
6. června 2022 • 11:13

"vyexpení" Co to jako je za výraz?

robinovec
6. června 2022 • 11:18

Také mi příjde lepší slovo naexpit se. ;-)

roob
13. srpna 2022 • 16:46

to je ked frtany davas na ex a uz ich je vela?

Duxford
6. června 2022 • 11:27

Naprosto běžný výraz vyjadřující "vylevelování postavy", tedy získat ve hře dostatek zkušeností k dosažení maximální herní úrovně postavy ;-)

JaTach
6. června 2022 • 13:28

Akorát, že to není ani česky, ani anglicky. Je to jen pouhá vizitka dementa, který se neumí vyjádřit.

Mysel_1
6. června 2022 • 14:21

Neni to ani cesky, ani anglicky, zato se to bezne pouziva, protoze to je vystizne.
Smirte se s tim.

Zdenda X
6. června 2022 • 15:48

Krásné slovo, akorát se vždycky najde dement dementu co musí být chytrej🤦🤣🤣

coffincze
6. června 2022 • 17:24

“Vyexpit” se používá už radu let. Resp. Když mi bylo 15 let a hrál jsme Wow, používal jsem to denně. A to je už 16 let zpět. Takže pravděpodobně nehrajes on-line a lezeš sem jen prudit.

coffincze
6. června 2022 • 17:25

“Vyexpit” se používá už radu let. Resp. Když mi bylo 15 let a hrál jsme Wow, používal jsem to denně. A to je už 16 let zpět. Takže pravděpodobně nehrajes a lezeš sem jen prudit.

lol
6. června 2022 • 19:18

Vizitka dementa je jen to, že je takovej trouba, až začne druhé urážet protože sám ani neví co jsou to naprosto běžná slova přejatá! https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99ejat%C3%A9_slovo

Searss
6. června 2022 • 12:13

Z kterýho stromu jsi spadl?

Slavek
6. června 2022 • 12:44

Co je na tom divného? Expím postavy od prvního Diabla, který vyšel v 97 roce.
Je nejaký lepší výraz?
A třeba přeexpit je výraz pro přeskočení několika úrovní pomocí volných expů, nebo jiných prostředků.

Anonymizovaný
6. června 2022 • 14:05

Kdyže se koná ta výstava EXPO? :-))

dája
6. června 2022 • 17:36

OK Boomer! :-D

zogoth
7. června 2022 • 12:57

nepoužívej cizí termity když nemáš tušáka co znamenají.

hohoho
7. června 2022 • 11:37

ked nevies co je "vyexpit" tak si to "vygoogli" :-P

Jiří Mrázek
7. června 2022 • 13:04

Úplně běžné slovo používané přes 10 let. Ale chápu že když člověk vyleze z jeskyně nebo je z Brna tak mu některé výrazy nemusí být hned jasné.

SeppWinkler
6. června 2022 • 10:36

Že to dopadne takto bolo jasné už od počiatočných informácií o hre...

Určitě si přečtěte

Články odjinud