Doupě 9: Evropská výstava roku a Paradise Cracked ZDARMA

Doupě 9: Evropská výstava roku a Paradise Cracked ZDARMA

Byli jsme na výstavě v Lipsku a přinášíme čerstvé dojmy z her NHL 06, FIFA 06, King Kong a NFS: Most Wanted. Popovídali jsme si s Hitmanem v obřím preview, vynesli ortel nad Bloodrayne 2 či Dungeon Siege 2. A jako bonus jsme přidali Paradise Cracked CZ.

Kapitoly článku:


Spolu s posledními dny prázdnin se na stáncích objevilo další číslo jediného herně multiplatformového časopisu v ČR. Po minulém rekordním čísle se Doupě opět vrátilo k standardním 100 stranám a ceně 29 Kč (79 Kč s přílohou 3 CD či DVD). Kandidátů na zaplnění tohoto prostoru bylo hodně, takže se nakonec přes papírově okurkovou sezónu zářijové Doupě pyšní hned 33 recenzemi z různých koutů herního světa. Opět vám jako jediní povíme o hrách jak ze světa PC či mobilů, tak i konzolí či nové generace handheldů.

Dungeon Siege 2, Battlefield 2, BloodRayne 2, Worms 4: Mayhem, Batman Begins či Bard´s Tale - to je jen namátkový výběr recenzovaných titulů. Jak už jste si zvykli, Doupě není jen o recenzích, ale nabídne vám mnohem víc. WOW - nejemocionálnější prožitky z aktuálních her, speciální časopis v časopise Pavlač, tentokrát ještě s bulvárnějšími a šťavnatějšími zprávami z herního světa nebo třeba mnohem serióznější rozhovor NAOSTRO, který svými otázkami tvoříte vy.

Všechny tyto rubriky v "devítce" pochopitelně opět najdete. Mnohé prošly značnými úpravami, navíc jim přibyli zdatní konkurenti. Těšit se můžete například na hromadné představení redakce, komentář a spoustu dalšího. A až se nabitými 100 stranami prokoušete, čeká na vás DVD s plnou hrou - scifi RPG Paradise Cracked v češtině.


Speciální letní akce. Neváhejte a předplaťte si Doupě pouze za 499 Kč. Získáte tak 4 čísla časopisu ZDARMA!


Kousek na Západě

Hry snadno a rychle

V druhé lekci našeho netradičního kurzu pro herní začátečníky jsme vám představili základy žánru RPG. Hry na hrdiny ani po desetiletích neztratily své kouzlo, i když, jak vám dokážeme, občas jsou značně vzdálené od reality.

  

Games Convention neboli evropská jednička

Zatímco před několika lety kraloval evropským herním festivalům Londýn, poslední roky je jasnou evropskou jedničkou výstava v Lipsku, která v mnohém překonává i samotnou E3. Co jsme při cestě na západ zažili a co nám němečtí vystavovatelé nabídli, o tom si přečtete v reportáži doplněné žhavými dojmy z hraní očekávaných titulů jako NFS: Most Wanted či FIFA 06.

  

Běžný bulvár je nuda

Letní počasí viditelně svědčilo našim kolegům z redakce Pavlače, kteří opět získali nejpikantnější informace z herního světa, o kterých se obyčejně příliš nehovoří a vyšli s nimi na světlo světa. Podtitul jediné zaručeně bulvární informace na české herní scéně rozhodně nelže.

 


SimsVille, Dungeon Keeper a spol.

Téma čísla: Mrtvé hry

Takřka každý den vychází několik nových her. Mnohé další se však do finálního stádia nikdy nedostanou. Proč dochází k rušení titulů? Která nejznámější jména postihl takto smutný konec? Vše vám povíme v článku, který vzdává hold nikdy nedokončeným projektům. Vzpomínáme!

  


Jmenuji se 47, Číslo 47

Heslo nájemný zabiják má v herní encyklopedii již delší čas rezervován Hitman, titul dánských IO Interactive. Známá akční série s plešatým vrahem v hlavní roli sice mnohé naposledy svým rychlokvašeným třetím dílem zklamala, autoři si nyní ale dávají záležet, aby se faux pas už neopakovalo. Nevěříte? Možná vás velké preview a rozhovor přesvědčí.

  


Recenze: Dungeon Siege 2 - velká RPG mlátička podruhé

Dungeon Siege je akční RPG. Dungeon Siege 2 je také akční RPG. Tři roky vývoje však jsou znát, pokračování je mnohem dotaženější, disponuje spoustou nápadů a vůbec - je více než důstojným následovníkem. Změnu filozofie od něj ale nečekejte. Je to zkrátka akční RPG.

 

  

Recenze: BloodRayne 2 - zašlá sláva upírů

Upírské hry mají své nepopíratelné kouzlo, nutno však dodat - dobré - upírské hry. BloodRayne 2 má bohužel vyjma nahých sexy protagonistek hlavní hrdinky v reklamní kampani málo co nabídnout. Hodnota 6,1 v závěrečném hodnocení opravdu není to, co jsme od červenovlasé dračice čekali.

  


Jsme nové, jsme žhavé, jsme rychlejší

Recenze: Lula 3D - erotická hra s.r.o.

Ženy v hlavních rolích neopustíte ani v recenzi německé adventury Lula 3D. Nepřímé pokračování legendární erotické hry sice opět sází na přírodou nadmíru obdařenou blondýnu, známou z předchozích dílů, kvalitě to však nepomohlo. Uvidíte sami v recenzi.

  


GeForce 7800 - grafika o generaci dále

Velkou pozornost jsme věnovali nové sérii grafických karet od nVidie. "Sedmičková" řada neměla malé ambice, a tak jsme ji v redakci důkladně otestovali. Výsledek se dozvíte v rubrice Hardware.

  

Konzole: Nový Loading a Metroid Prime 2

Konzolová sekce vás tentokrát uvítá novým designem Loadingu. Hlavním tahákem videoher tento měsíc je však především Metroid Prime 2. S FPS číslo jedna na GameCube vás seznámíme jak v recenzi, tak v rubrice WOW, kterou si hra vysloužila za dramatické uvedení hlavního hrdiny do temného světa stínů.

  


3 CD nebo DVD: Paradise Cracked CZ

Jako minulý měsíc, i tentokrát můžete na stáncích sehnat Doupě jak s DVD přílohou, tak i ve variantě s 3 CD. V obou verzích však naleznete zajímavou scifi akci Paradise Cracked v češtině. Kromě toho se můžete těšit na výběr nejzajímavějších demoverzí, videí a dalších materiálů, které vám o prázdninách mohly uniknout. Třešničkou na dortu je plná verze hry Counter-Strike 2D.

 

 Výherci soutěží z čísla  7-8/05 

Juiced:
Anastázia Navrátilová
Michal Novotný
Ivan Jeziorek
Karel Chmelík
Stanislav Beran
Otto Vaněk
Pavla Čuříková
Miroslav Pokorný
Karel Pešek
Ondřej Prchal
 
God of War:
Klára Kubíčková
Radek Hradečný
Monika Ježková
Martin Mikulík
Martin Kolinger
Jan Dressler
Pavel Soukup
Pavel Dvorský
Andrea Máchalová
Pavel Prošek

Říjnové číslo Doupěte s recenzí Sony PSP očekávejte na stáncích 4. října.

Určitě si přečtěte

Články odjinud