EA couvá a v Belgii už nebude možné kupovat lootboxy do FIFY za peníze

EA couvá a v Belgii už nebude možné kupovat lootboxy do FIFY za peníze

Válka o lootboxy se chýlí ke konci a EA mává bílým praporkem.

EA od února zakáže v Belgii nakupování FIFA Points měny do herního módu FIFA Ultimate Team. Společnost to oznámila na svém webu. Hráči, kteří na svém účtu herní měnu mají o ni sice nepřijdou, ale nebude již možné ji po 31. lednu kupovat. 

"Hráči i nadále budou moci hrát FIFA Ultimate Team, používat své hráče a režim hrát naprosto plnohodnotně. Všechny předměty ve hře je možné získat i hraním a hráči tak i nadále budou moci používat herní mince a obchodovat na přestupovém trhu," vysvětlilo EA.

I přesto, že EA stáhne FIFA Points z obchodů pro Belgii, s interpretací Belgického zákona nesouhlasí a i nadále prý bude hledat právní řešení. Tato opatření plynou z analýz minulého roku, které jasně označily lootboxy za hazard a tím pádem na ně uvalují tvrdá pravidla. Stejnému kroku už podlehlo Valve v CS:GO či Blizzard u hry Overwatch. Právě tvůrci oblíbené fotbalové série zůstávali poslední společností, která ještě držela prapor lootboxů vztyčený. Belgie se tak vydala zcela novým směrem a dá se očekávat, že další země ji budou následovat.

Určitě si přečtěte

Články odjinud