Epic Games získává tvůrce Rocket League pod svá křídla

Epic Games získává tvůrce Rocket League pod svá křídla

Rocket League se stává kvůli nové akvizici Epicu dalším terčem review bombingu.

Epic Games získali další velkou rybu do svého už poměrně rozrostlého rybníčku a tentokrát na to reagují hráči Rocket League. Epic totiž získal vývojáře Psyonix, kteří za populárním fotbálkem s autíčky stojí a podle původních zpráv se chystal ji stáhnout na konci roku ze Steamu. Tuto zprávu však Epic popírá a nemá prý v úmyslu ji z platformy odebírat. Vývojáři slibují, že hra bude na Steamu stále dostupná a bude dostávat stejnou, ne-li větší podporu jako doposud.

I přesto ještě pro hráče na Steamu není úplně vyhráno. Ve své tiskové zprávě totiž Epic prohlašuje, že PC verze Rocket League dorazí na Epic Store ke konci roku 2019 a do té doby bude hra dostupná na Steamu. I potom má hra být normálně přístupná pro všechny existující koupě, tedy pro hráče, kteří už ji mají. Jestli prodeje poběží i potom tak zůstává otázkou. Epic ale tvrdí, že své dlouhodobé plány teprve oznámí. Na Steamu se po oznámení stejně jako u ostatních her exkluzivních pro Epic Store okamžitě objevila hromada negativních recenzí a kritických komentářů a hodnocení hry výrazně kleslo. 

65773_06_rocket-league-being-review-bombed-steam.png

Rocket League vyšla v roce 2015 a po velkém úspěchu mezi hráči se prosadila i do světa esportu, kde stále platí za jednu z nejpopulárnějších sportovních her. Jak přechod pod Epic ovlivní její popularitu můžeme zatím jenom hádat, ale soudě podle dosavadních prodejů her z Epic Store se dá očekávat, že i přes vlnu kritiky nakonec tento krok zásadně neovlivní oblibu Rocket League. 

Určitě si přečtěte

Články odjinud