Epic Store chce svým systémem recenzí předejít review bombingu

Epic Store chce svým systémem recenzí předejít review bombingu

Podle Epic Games bude férovější, když budou recenze pouze u her, které to povolí. Mělo by se tak zabránit útočení na hry prostřednictvím zpětné vazby hráčů, jako se to momentálně děje na Steamu.

Na Epic Store momentálně uživatelské recenze fungují jenom v případě, že o to vývojáři stojí. Pokud o tuto funkci zájem nemají, budou zákazníci potichu jako myšky. Podle tvůrců Epic Store to má zabránit útokům na hry z důvodů, které nejsou spojené s jejich obsahem, protože právě to je podle Epicu jeden z největších současných problémů. Nesnaží se tak prý umlčet zákazníky, ale chránit vydavatele her.

Nejčerstvější obětí review bombingu se staly starší díly série Metro. Na ty začali hráči psát negativní recenze jako reakci na to, že Metro Exodus bude po dobu jednoho roku na PC dostupné pouze skrze Epic Store. Právě ten získal v poslední době na svoji stranu několik zajímavých titulů, které se na Steamu nakonec kvůli nové počítačové platformě neobjeví, nebo na Steam dorazí až s velkým zpožděním. Ukazuje tak, že chce plně konkurovat dlouhodobé jedničce ve světě počítačových platforem.

"Když si spousta obchodů vzájemně konkuruje, výsledkem jsou lepší ceny pro zákazníky a lepší podmínky pro vývojáře. Díky tomu je potom možné více investovat do dalšího vývoje a inovací. Exkluzivita nikdy není zdarma. Je výsledkem marketingových závazků, financování vývoje a garance výnosu. Tohle všechno pomáhá především vývojářům," komentuje situaci zakladatel Epic Games, Tim Sweeney.

"Chápu, že pro hráče je to jenom další otravný klient, kterého si musejí nainstalovat do svého počítače. A pokud už v něm máte Steam, samozřejmě byste ho rádi používali na všechno. Pokud ale chcete v budoucnu kvalitnější tituly, zamyslete se, co pro to může Epic Store udělat. Steam si bere 30%, Epic naproti tomu pouze 12%. To je 18% rozdíl, což může úplně v klidu být rozdíl, který je hranicí mezi přežitím a bankrotem studia," kritizoval vysoké požadavky Steamu Sweeney. 

Epic Store vnáší na trh novou protiváhu Steamu, který pomalu začíná ztrácet velké hry. Velkou výhodou Steamu jsou zatím kromě komunity také funkce, které Epic Store postrádá. Už na jaře se ale chystá Epic spustit offline hraní a můžeme očekávat, že pole funkcí se bude i nadále rozšiřovat. Hráči jsou v tomto ohledu velmi konzervativní a přetáhnout je ze Steamu nebude jednoduché. Pokud k tomu má ale někdo našlápnuto, je to právě Epic Store. Dáte šanci novému hráči na trhu, nebo zůstanete u Steamu i za cenu nutnosti oželet některé pecky nastupujícího roku?

Určitě si přečtěte

Články odjinud