Vensava
8. listopadu 2016 • 9:33

Můžete bejt v klidu nedávno sem četl že Uwe Boll skončil s natáčením filmu :D

Bali
6. listopadu 2016 • 19:55

Dle mě se povedli filmy Final Fantasy VII: Advent Children a FFXV: Kingslaive bohužel ani jeden se do kin nedostal

Edvin
6. listopadu 2016 • 15:51

"Filmy podle her: Jde to dohromady, filmaři si ale musí dávat pozor"
Když už tady pan Matušinský píše taková odvážná tvrzení, mohl by mi jmenovat alespoň 3 takové filmy? Co já vím, tak ještě nikdy nevznikl dobrý film podle hry. Vždycky to ztroskotalo na scénáři, nebo zpracování. Takovou polovyjímkou byl Princ z Persie, který bych sice rozhodně neoznačil za kvalitní film, ale (narozdíl od 95% filmů z tohoto žánru) byl alespoň koukatelný.P.S.
"Není divu, že Warcraft je momentálně komerčně nejúspěšnějším filmem podle hry a překonal Prince z Persie: Písky času. Pravděpodobně to souvisí i s technologií, poněvadž Warcraft by bez nejmodernějších filmových efektům ani zdaleka své kvality nedosáhl."Z technologií to nemá vůbec nic společného. Po celém světě to byl propadák a takovéhle výnosy má jenom pro to, že 2/3 peněz přitekly z Číny, kde je obrovská fanouškovská základna.

Vojtěch Matušinský
6. listopadu 2016 • 18:08

Dobrý den,
asi jste nepochopil nadpis článku. Netvrdím v něm "Filmy podle her jsou povedené" - to, že to jde dohromady, znamená, že může vzniknout dobrý film podle hry, poněvadž mnohé hry mají dobrý koncept (v článku jsem zmiňoval, že dobrý film by mohl vzniknout z Mass Effectu či The Elder Scrolls). Článek se poté věnuje tomu, proč filmy podle her obvykle nedopadají dobře. Nehledě na to, že v článku jsem dokonce několik filmů vyjmenoval, podívejte se na poslední odstavec: "Doporučuji zejména filmy Silent Hill, Resident Evil, Warcraft: První střet a Princ z Persie: Písky času." Rád bych upozorňil, že záleží zejména na osobních zálibách a žánrových proferencích. Každopádně u výběru těchto filmů jsem čerpal i z recenzí jiných webů.Jinak úspěch Warcraftu: První střet samozřejmě záleží na technologii. Kdyby byl vytvořen ve 20. století s orky, kteří vypadají jako desetileté děti na maškarním plese a městem Stormwind, které působí hůře než Hirošima po 2. světové válce, tak by na film nešli ani skalní čínští fanoušci. Samozřejmě, důvodů je víc, včetně velké fanouškovské základny, ale vzhledem k tomu, že článek rozebírá kvalitu filmů, jsem se rozhodl podtrhnout tento důležitý bod - nikde jsem ostatně nenapsal, že film byl úspěšný pouze díky nejmodernější technologii.

Cobra
6. listopadu 2016 • 22:24

Jistě že jsou slušné filmy podle her, ostatně v článku jsou vyjmenované - Silent Hill, první Resident Evil nebo ten Warcraft. Vlastně ani ten Tomb Raider nebyl tak zoufalý, jak se o něm říká.

Určitě si přečtěte

Články odjinud