Forbidden Siren míří na stříbrná plátna

Ne, bát se nemusíte, protože převedení hry do filmové podoby nebude mít na svědomí nechvalně známý Uwe Boll. Tím pádem se nám tu rýsuje naděje, že film nebude totální propadák. Do režisérského křesla usedne Yukihiku Tsusumi, který stál za zrodem několika velice úspěšných japonských televizních pořadů. Jmenovat můžu třeba  Psychometer Eiji a Trick. Nepředpokládám, že by aspoň jedno jméno někomu u nás něco řeklo. Film se kompletně natáčí v Japonsku a do tamních kin se dostane na začátku příštího roku. Těžko říct, zda se vůbec kdy dočkáme i u nás.

  

* Strašidelné obrázky z děsivé hry Forbidden Siren *

Děj filmu se odehrává na smyšleném ostrově Yamijama, kde se obyvatelé musí skrývat do svých domů vždy, když se ozve tajemná siréna. Hlavní role patří mladé dívce, která se ocitá ve světě hrůzy, když se snaží odhalit tajemství sirény. Dívku hraje Yui Ichikawa, nejznámější asi jako představitelka Chiharu v japonských hororech Ju-on.

V Japonsku a Americe je herní předloha známá jen jako Siren a svého času si získala pozornost sérií děsivých reklam, kterou musela Sony po čase stáhnout. V současné době se pracuje na pokračování s prozaickým názvem Siren 2, které se dostane na pulty v Japonsku v únoru příštího roku. V Evropě se dočkáme též, jako Forbidden Siren 2, datum vydání však ještě není známo.

Doupě komentuje: Forbidden Siren patří mezi nejděsivější survival horory co znám a filmová verze by mohla být velice slibná. Japonci s děsem pracovat umí, stačí zmínit dva nejznámější horory, které se dočkaly i remaku. Pochopitelně mluvím o Kruhu a Dark Waters. Až budoucnost však ukáže, jestli se siréna bude kvalitativně moct rovnat s těmito dílky.

Zdroj: Eurogamer

Určitě si přečtěte

Články odjinud