Game Freak pracuje na nové herní značce. Po dlouhé historii s Pokémony spojí síly s vydavatelem Private Division

Game Freak pracuje na nové herní značce. Po dlouhé historii s Pokémony spojí síly s vydavatelem Private Division

Mysleli jsme si, že období nečekaných oznámení nás teprve čeká v létě. Studio Game Freak, které většina hráčů zná hlavně díky Pokémonům, s tím svým přichází už nyní. Oznamují zbrusu novou značku, na které spolupracují s vydavatelstvím Private Division. Její pracovní název je Project Bloom a má to být velmi ambiciózní projekt.

Od začátku bylo Private Division vydavatelem, se kterým jsme chtěli pracovat na naší nové hře. Jejich dosavadní výsledky a expertíza nám dávají sebedůvěru k vytvoření nové akční adventury a nemůžeme se dočkat, až se s vámi v budoucnu podělíme o bližší informace," řekl s oznámením spolupráce Kota Furušima, ředitel studia Game Freak. I Michael Worosz, vedoucí Private Division, si spolupráci pochvaluje. 

image.png

I když byl s tiskovou zprávou do světa vypuštěn i první obrázek, tak na vydání samotné hry budeme čekat několik let. Take-Two, pod které Private Division spadá, počítá s Project Bloom na fiskální rok 2026. Vývojový proces je ve velmi rané fázi, a je tak docela pravděpodobné, že o něm teď zase delší dobu neuslyšíme. 

Není to poprvé, co Game Freak pracuje na něčem jiném, než jsou Pokémoni. Studio bylo přeci jen založeno několik let před tím, než jejich nejslavnější značka vůbec vznikla. Z minulosti od nich můžete znát například HarmoKnight pro Nintendo 3DS nebo Mario & Wario pro SNES. Spolupracovali i s jinými vydavateli, než je Nintendo. Mezi ně patří třeba Sega nebo Rising Star Games. 

Project Bloom vypadá jako velmi ambiciózní titul, ale držíme svá očekávání zkrátka už jen kvůli tomu, jak vypadají poslední generace Pokémonů. Scarlet & Violet má dodnes velké problémy a je znát, že si tvůrci ještě úplně neumí poradit s otevřeným světem. Možná nás s jejich novinkou, která velmi pravděpodobně nebude omezená výkonem Switche, ještě překvapí. 

Zdroj: Private Division

Určitě si přečtěte

Články odjinud