34
Fotogalerie

Games Convention 2008 – zápisky z místa činu

Kapitoly článku:


Pohled novináře měnícího se v geeka

Výstavy mají tendenci odhalit svá esa v prvních dnech a pak dojet do konce setrvačností. Games Convention není výjimkou, a tak byl poslední den vyhrazen dohánění, co se dříve nestihlo. Po nadšených doporučeních konkurenčních magazínů se stalo povinností proniknout na stánek Mirror’s Edge pro veřejnost. Na rozdíl od neosobní novinářské prezentace si v jeho útrobách mohli návštěvníci titul na vlastní prsty vyzkoušet ve všech verzích – na PC i konzolích. Vystát si dvouhodinovou frontu pod žárem proskleného stropu haly se vyplatilo, pocit z ovládání hlavní hrdinky Faith je takřka nepopsatelný, přičemž nejeden z přítomných se zařadil do fronty čekatelů na potenciální otcovství jejího dítěte.

024.JPG 025.JPG 

Perličkou před odjezdem se stala vůbec první velká prezentace adventury Heavy Rain, bohužel omezená pro úzký okruh návštěvníků. Jako redakční vyvolený byl vybrán Karel Kališ, na jehož rozzářený obličej pak ostatní nervózně čekali v tiskovém centru. Chvíli zákeřně popichoval slovy o přeceňované blbosti, načež vyhřezla syrová pravda – bylo to to nejlepší na Games Convention. Neotřelé, nové, připomínající interaktivní filmy a zároveň tuze nelineární s drtivou atmosférou. Jak to ten Quantic Dream dělá? Prozradíme v následujících dnech.

Pohled freaka zamilovaného do Solida Snakea

Stávají se z nás ošlehaní Němci. Ne, nezačali jsme komunikovat hrdelními zvuky ani stavět bratwursty nad lehkou svačinku z müsli a nízkotučného tvarohu, ale konečně jsme neprováděli bezbonusová komba na lipských křižovatkách a neděsili hlídače u vchodů na výstaviště nevyspalými obličeji. Po absolvování zbytku schůzek nastal dokonce čas na ukojení základních hráčských pudů.

Například u stánku Konami každý den vystupoval sám Hideo Kojima, aby se po heroickém proslovu přesunul do zákulisí a nenápadně rozdával podpisy omdlévajícím fanouškům. Popularita série Metal Gear je i v Evropě obrovská. Fronta táhnoucí se přes celou délku stánku přes uličku až k cizím prezentacím zahrnovala individua dychtící, aby se jim autor herní řady podepsal na plakát, obal Metal Gear Solid 4 či dokonce první verze na magnetofonové kazetě. Ke každému podpisu přidal Kojima i potřesení ruky, což jistě povede k rapidnímu poklesu osobní hygieny přítomných hráčů v následujících dnech.

035.JPG 036.JPG 

Games Convention je za námi, ovšem hora nashromážděného materiálu ke zpracování se teprve rýsuje na horizontu. V následujících dnech čtenářům podrobně přiblížíme ty nejvýraznější tituly, jež mají v budoucnu hernímu světu nabídnout co nejvíce.

027.JPG 028.JPG
029.JPG 030.JPG
031.JPG 032.JPG
037.JPG 038.JPG
039.JPG 041.JPG

Určitě si přečtěte

Články odjinud