Santa
12. září 2008 • 13:46

Na toto se velmi těším. U BG mi dělalo problémy to kladivo + 1 atd, bo nejsem odkojen na ADandD. Škoda jen, že stejným stylem není dělán i Fallout 3. Teď ještě aby namluvili tu hlavní postavu a bude vše v richtigu :). Ale i bez dabingu je to jasná koupě a už se nemůžu dočkat.

JeDi
11. září 2008 • 10:33

Strčte si tu megahyperpřevratnou a úžasnou grafiku za klobouk, i 10let stará grafika je dostatečně přijatelná na jinak skvěle udělané hře, viz Diablo2 / Baldurs Gate.... A tahle grafika podle screenů rozhodně špatná není. Průměrná grafika, která šlape na průměrném PC je rozhodně velké plus, RPG nehraju kvůli renderovaným lístkům na stromě a mít možnost si zahrát pořádně hru až s časovým odstupem několika let, protože v době vydání na ni nestačila ani nejlepší herní sestava, ne děkuji. Dnes posuzovat kvality moderní hry podle grafiky(nejen v preview), je krajně trapné a ostudné. Většina technologií je už dávno za hranicí, která dříve dělila flekatý hnus od herního skvostu. Soutěžit o nejlepší grafiku se dá, ale ukazovat hře zápory v tom, že grafika není v budoucí top five? Kam jste to dospěli herní redaktoři od dob sjíždění struhadel? Jste už jako bulvární pisálci, kteří hodnotí kvalitu celebrity podle toho co mají oblečeného na sobě. Křičte kvůli stupidním dialogům, krátkému ději a dalším nesmyslům, ale grafiku, tu nechte už spát.

Michael Stern
11. září 2008 • 10:50

Zdravím, rozčilování není na místě, grafiku negativně nekritizuji, je to jen konstatování faktu - v praxi jsou vidět prvky, které Bioware už dřív zvládnula líp. Například obličeje postav byly v Mass Effect o něco detailnější a i takové krvavé rány na kůži vypadají v podání Dragon Age placatě a směšně. Dopad na hratelnost? Pro hráče, který bude hru hrát kvůli jiným prvkům než grafice žádný. A ani v článku není ani zmínka, že kvůli tomu bude hra špatná. A že je grafika v mínusech v tabulce nalevo? No, nemůže být přece v plusech ;-). Pokud nechcete číst fakta, ale pouze výtah těch nej- vlastností hry, doporučujeme PR létáky.Děkujeme za odvázaný příspěvek a doufáme, že vás při něm netrefil šlak (respektive umírněná a hodná redakce Doupěte v to doufá, já věřím v opak :-P).

JeDi
11. září 2008 • 11:31

Děkuji za odvázanou odpověď, zjevně jste nepochopil o čem mluvím. Grafika může být u moderní hry pouze v plusech, nikoliv mínusech. Mínusová grafika skončila před 3lety, nebo ji můžete hodnotit u free her. Pokud není grafika plusová, těžko ji můžete hodnotit mínusem, mínusová grafika se už nějaký čas nedělá. Jak vidíte i přes Vaše vroucí přání mě šlak netrefil, protože ani kvůli Vašemu hnidopišskému hledání problémů tam kde opravdu nejsou, se zbytečně nerozčiluji. Chtěl jsem Vás jasně a zřejmě upozornit, že hledat negativa na dnešních hrách, je práce pro herního dinosaura. Přeji pěkný den.

JeDi
11. září 2008 • 11:33

doplním předpoposlední ...samozřejmě šlo o "grafická negativa"

sxg
11. září 2008 • 14:46

JeDi, plne s Tebou súhlasím a to prirovnanie k "celebritám" bez celeb je naozaj presné. Nech si herné magazíny uvedomia že sa volajú HERNÉ a nie KOZMETICKÉ.

Karel Kališ
11. září 2008 • 22:46

Grafika je nedílnou součástástí hry a jako taková prostě musí být zhodnocena, stejně jako ostatní prvky. Nevím, co v tom vidíte jiného.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
Anti-Mage
12. září 2008 • 22:46

Jde o to, jakou váhu kdo přikládá grafice. Já osobně třeba miluju zmíněný Mass Effect, ale není to kvůli grafice. I kdyby ta hra byla technologicky 5 let pozadu, tak ji miluju stejně. Myslím, že o co přispěvatelům šlo bylo to, že někdy redaktoři mají tendence stavět grafiku až moc do popředí zájmu. Někdy to zavání tím, že samotná hratelnost hraje v popisech a dojmech redaktorů druhé housle. Zrovna u tohohle článku mě to až tak nepřišlo, ale jiné články se někdy dají shrnout do jedné věty - "grafika je nádherná a tak mi nezbyly slova na popis samotné hry", tj. že se nic moc o hře nedozvím. Ale to jsem moc odbočil už.

Myscha
13. září 2008 • 10:14

Grafika je podle ukazek pouzitelna. U tohohle stylu her ji rozhodne neberu jako hlavni vec, tady me bere pribeh, prostredi, atmosfera a hodne se mi i animace pomoci kterych se vypravi pribeh a samozrejme hratelnost. Samozrejme cim lepsi je grafika, tim lip. Majitele pomalych PC si detaily snizi a majitelum nadupanych masin muze jeste vic prospet k zazitku ze hry :) Je mozne, ze autori treba jeste neco malo vylepsi do vydani hry?

MtS
15. září 2008 • 17:40

Souhlas. Většinou spíš než na grafice záleží na atmosféře, která jde ze hry cítit. Grafika podle mě má být spíše vyvážená, aby hráči při hraní nevadila. Taky mi vadí, když občas dobré hry bývají kritizovány za to, že jejich grafika neodpovídá nejlepším grafickým zpracováním současnosti, i když jde o skvělé kousky. Btw mě se ta grafika ze screenů líbí. Podle mě bohatě stačí k tomu, aby se skvělým příběhem, dobrým zvukovým podkladem a propracovaným RPG systémem dotvořila super titul.

Karel Kališ
16. září 2008 • 2:09

Tak s tím se dá souhlasit. Ovšem na druhou stranu musím říct, že osobně se mi stalo, že mi čtenář vytknul málo popsanou grafiku. Takže bych neřekl, že o grafiku jde jen redaktorům. Jinak stále nechápu původní výtky, o grafice v preview není zase až tak moc. Navíc se jedná o preview - hru jsme pouze viděli a nehráli. Takže i když nemůžeme hodnotit hratelnost, grafiku ano. A ta prostě není naprosto špičková. Co na tom? Pokud se kouknete vlevo, stejně má hra index očekávanosti 9/10.

JeDi
16. září 2008 • 21:31

O grafice v preview není skoro nic, snad kromě jedné věty a několika nepřehlédnutelných narážek. Za to v očekávání hned dostala pěkně mínus za nemoderní grafiku, aby se nám to nepletlo do počtů. Takže to co jsem napsal posledně stále platí. Nicméně, třeba Vám díky této diskuzi s hráči už konečně dojde, že Dragon Age podobné RPG hraje jiná sorta lidí, sorta lidí u které highend grafika nezpůsobuje hype mdloby ani vlčí mlhu. Sorta lidí, které jde o příběh, hratelnost, atmosféru a další prvky, které dělají dobré RPG opravdu dobrým. Nejmodernější grafika dobré RPG neudělá, takže jí není třeba přikládat takovou váhu jako u preview NHL2012, nebo u DOOM6. Někteří si každé vánoce vyndavají ze skříně ohmatanou krabici s Baldurs Gate, Planetscape Torment, Falloutem, Jagged Alliance 2 a na celé dny zapomínají, že někdy vyšlo něco graficky převratného jako Crysis, Far Cry... ale netrapte se tím, máme pro Vás pochopení. My víme, že každodení posuzování zcela nových a bezduchých her musí notně zanechat nějaké následky. Následky v podobě pokřiveného pohledu na to co je dobrá grafika a zábavná hra, symptomy se prostě dostaví u každého herního redaktora. Chtěl jsem Vás na to upozornit, abyste nežili v blažené nevědomosti, ale bohužel se to ani přes podporu dalších hráčů nepodařilo. Škoda, ale neklesejte na mysli, u STALKERA si to s hodnocením moderní grafiky jistě vynahradíte.

Athopic
7. dubna 2009 • 20:45

Moderní grafika? SUX !!!Hele, oni přeplácávaj grafikou nejlepší hry, to je sice super, když máte hodně peněz a nedávají vývojáři více úsilí než do děje a hratelnosti...Myscha říká že majitelé pomalých PC si grafiku sníží, ale posledně se mi u Mass Effectu stalo, že jsem ho ani nespustil kvůli Grafické kartě (že prej nějakej shaders nebo co) a tak mi rodiče museli za 2000 dát nový díly do compu (teda nutná byla jenom ta grafická karta, ale změnily i procesor a RAM)Nevim, ale dost se nyní VELICE bojím, že nerozběhnu Dragon Age... Opravdu nemáme peníze na rozdávání, abych rozběhnul nejnovější počítačové hry:-/

lazarus
5. února 2010 • 20:59

neboj, jestli ti jde Mass Effect, tak DA ti pojede taky - je to stejný engine

Ymir
11. září 2008 • 10:12

...opravdu ocekavam dlouhe noci s myskou v prave a energy drinkem v leve ruce. Uz at je to tady! 3-[

Určitě si přečtěte

Články odjinud