Golden Axe

Golden Axe

Kdo nehrál Golden Axe, ten se připravil o jednu z nejlepších arkád, která kdy na domácích počítačích byla. Proč zdůrazňuji ty domácí počítače? Protože ty nejkvalitnější arkády byly vždy na coin-up automatech. Hrdina často umíral, a to nutilo hráče vhazovat do automatu další a další mince. Tento nedostatek musel být vyvážený něčím, co hráče k automatům přitahovalo- kvalitou zpracování a hratelností. Golden Axe byl vytvořen firmou Sega původně právě pro automaty.

Logo hry – sice trošku asijské, ale to přece nevadí.Aááááh, výběr postavy. Nejoblíbenější byl trpaslík, nejméně pak amazonka.

Když se podaří dostat bojovnici z ještěra, lze jej následně osedlat a získat tak výkonný prostředek v boji proti zlu.Vynikajícím rysem byla kouzla, která šla po kumulaci energie vyvolat.

Nakopávání skřítků bylo příjemné – navíc z nich po nakopnutí padaly bonusy jako zdraví či energie pro kouzla.Kouzlo v podaní bojovníka Gyliuse.

Začátek nakopávacího intermezza – to se nachází ve hře několikrát.Zabitím těchto rytířů to teprve začíná, za chvíli se objeví ještě větší a zlatý rytíř.

Určitě si přečtěte

Články odjinud