Google oznamuje svou herní službu, hodlá konkurovat Apple Arcade

Google oznamuje svou herní službu, hodlá konkurovat Apple Arcade

Také Google se pouští do předplatné platformy pro své hry a aplikace.

Apple přednedávnem spustil svou novou předplatnou platformu Apple Arcade, ve které si za poplatek můžete užívat spousty exkluzivních aplikací a videoher, precizně optimalizovaných pro iPhony a další zařízení výrobce. Kousek koláče nyní chce pro sebe uzmout i Google se svou platformou Google Play Pass.

Zatímco Apple Arcade má v nabídne něco přes 100 všemožných her a aplikací, Google Play Pass jich má rovnou 350. Nechybí rodinná podpora, kdy jedno předplatné může využívat až šest lidí najednou. Podobná je i cena, za Google Play Pass si během prvního roku zaplatíte akční cenu 2 eura měsíčně. Apple Arcade je nabízen za 5 euro. 

Pokud patříte mezi aktivní mobilní hráče, služba vám rozhodně udělá radost. Najdete v ní takové herní pecky jako Reigns: Game of Thrones, Mini Metro, Terraria či Lumino City. Předplatné znamená, že ve většině her nenajdete žádné mikrotransakce ani reklamy. 

Jediné, co prozatím vypadá lehce nestabilně je samotný systém honorářů pro vývojáře her, který je podle všeho nastaven hlavně na hry s bohatou znovuhratelností (žánr MMO či budovatelské strategie) než-li na krátké příběhové zážitky. Google slibuje, že bude systém honorářů pro vývojáře neustále korigovat, to ale nemění nic na faktu, že pravděpodobně bude upřednostňovat ta studia, která dokážou svými hrami udržet hráče v jejich službě co nejdéle. 

Google Play Pass je v současné době k dispozici pouze ve Spojených státech, ale v nadcházejících měsících se hodlá rozšířit i do dalších zemí. 

Určitě si přečtěte

Články odjinud