Control

Control

Control

Control

Control

Control

Terraria

Terraria

Terraria

Terraria

NecroVision

NecroVision

They Are Billions

They Are Billions

They Are Billions

They Are Billions

NecroVision

NecroVision

NecroVision

NecroVision

Zaklínač 3: Divoký hon

Zaklínač 3: Divoký hon

Tekken 7

Tekken 7

Tekken 7

Tekken 7

King´s Quest

King´s Quest

Gabriel Knight® 3: Blood of the Sacred, Blood of the Damned

Gabriel Knight® 3: Blood of the Sacred, Blood of the Damned

Velocity 2X

Velocity 2X

Velocity 2X

Velocity 2X

Quest for Glory

Quest for Glory

Quest for Glory

Quest for Glory

Jurassic Park Evolution

Jurassic Park Evolution

Jurassic Park Evolution

Jurassic Park Evolution

Jurassic Park Evolution

Jurassic Park Evolution

Jurassic Park Evolution

Jurassic Park Evolution

Mutant Year Zero

Mutant Year Zero

Control

Control

Control

Control

Control

Control

Control
31
Fotogalerie

Hry zadarmo nebo se slevou: Grand Theft Auto V zdarma a hordy zombíků

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Epic Games Store - Grand Theft Auto V zdarma

Zase jednou máme na Epicu velkou akci a tentokrát je to opravdu něco pořádného. Kdo by to byl čekal, že do rozdávání her zdarma se zapojí i studio Rockstar Games se svým posledním dílem série Grand Theft Auto.

image.png

Letos pátý díl oslaví sedmé výročí od vydání na minulé generaci konzolí. I přes to, že už má svoje roky, tak se má stále čile k světu. Příběhovou kampaň už sice většina hráčů zná, ale GTA V se daří především díky multiplayeru, který Rockstar neustále podporuje. 

V naší zemi si sice kvůli našim zákonům například nezahrajeme ve zdejším kasínu, ale valná většina obsahu i přes to zůstává přístupná pro všechny. V posledních letech se také velmi rozmohl trend role-play, který uspěl mimo jiné díky modifikaci FiveM.

Opět máte týden na to, abyste tuto hru zařadili do své knihovny na Epicu. V posledních týdnech je ale podmínkou, že na svém účtu musíte mít dvoufázové ověření, jinak se ke hrám zdarma nedostanete.

Pokračování 2 / 7

Xbox Store – 505 Publisher sale

Jméno tohoto vydavatelství většině hráčů na první pohled moc neříká. Má ale pod sebou spoustu značek, o kterých jste už bezesporu slyšeli. Zaštiťovalo například nejnovější výtvor od Remedy – Control (860 Kč). To a mnoho dalšího najdete v aktuální akci v obchodě Xboxu.

CONTROL_WorldTrailer_quarry_sky.jpg

Fanoušci simulátorů jistě znají jméno Assetto Corsa (200 Kč). Tato závodní hra patří mezi to nejlepší, co v tomto žánru za posledních pár let vyšlo. Není ale úplně pro každého. Pokud vás spíše baví arkádové ježdění ala Forza Horizon, Assettu se vyhněte obloukem. Kromě základní hry je ve slevě i Season Pass, který do hry přidává tři desítky nových vozidel.

Metroidvania Bloodstaned: Ritual of the Night (525 Kč) sice nenaplnila velká očekávání poté, co o ní vývojáři prohlašovali, že jde o nástupce kultovní Castlevanie. To ale nic nemění na tom, že se jedná o výbornou záležitost spadající do tohoto žánru. Stejně jako v případě Assetto Corsy je ve slevě i DLC obsah.

Terraria (114 Kč) už je sice starší záležitost, ale nyní je docela vhodná chvíle se k ní zase vrátit. Čeká ji totiž velký update, který je zároveň zakončením dlouholetého vývoje. Častokrát se jí přezdívá 2D Minecraft a s novým přídavkem bude k dispozici mnohem více možností než kdy před tím.

Pokračování 3 / 7

Zombie GOGalypse

Na GOG tento týden zavítali nemrtví. Na hordy zombíků narazíte napříč všemi možnými herními žánry. Hlavním tahákem je série adventur The Walking Dead od Telltale Games. V nabídce jsou všechny série včetně dodatečných epizod.

image.png

Pokud byste ale raději větší akci, můžete zkusit například NecroVision (1,11$). Tato střílečka z roku 2009 vás přenese do role mladého Američana Simona Buknera. Roku 1916 se zapojuje do války, ale na bojišti ho nečekají jen lidští protivníci. Velmi rychle se dostanete do podsvětí a na řadu přijde odhalovaní tajemství ukrytých pod zemí. Spolu se hrou je ve slevě i datadisk Lost Company (1,13$).

Ze strategií tady pak máme They Are Billions (26,3$), která vyšla minulý rok. Oproti jejím původním verzím, které byly dostupné skrz Early Access, v té finální přibyla spousta věcí včetně kampaně. Kromě toho si můžete například v Survival módu vyzkoušet, jak dlouho udržíte nápor hord nemrtvých.

Pokračování 4 / 7

PlayStation Store – Extended Play

Jednou za čas se na digitálních distribucích objevují slevové akce na nejrůznější doplňky a DLC pro všemožné hry. Extended Play na PlayStationu obsahuje ještě něco navíc. Najdete tady i speciální a kompletní edice zahrnující i základní hry.

image.png

Třetí Zaklínač je bezesporu jedním z nejlepších RPG, které za poslední roky vyšly. I když je základní příběh sám o sobě výborný, byl by hřích vynechat výborné datadisky Srdce z kamene a O víně a krvi. GOTY edice Zaklínače 3 (379 Kč) obsahuje kompletní zážitek.

Tuto akci také jistě uvítají fanoušci Sims 4. Ve slevě je celá řada rozšíření a jak už moc dobře víme od třetího dílu, nejsou zrovna nejlevnější. Před pár měsíci byla hra samotná k dispozici pro předplatitele PS Plus, takže pokud chcete nové možnosti pro své simíky, teď k tomu máte vhodnou příležitost.

Bojové hry už dlouhá léta po vydání dostávají nové bojovníky ve formě DLC. Některé z nich jsou také součástí Extended Play. Platí to například pro tituly Tekken 7 nebo Dragon Ball Xenoverse 2.

Pokračování 5 / 7

Stále probíhá: Humble Sierra Bundle

Jméno studia Sierra si jistě pamatujete jako tvůrce klasických point & click adventur. V novém balíčku na Humble Bundlu, který je již tradičně rozdělen do tří částí, najdete celou řadu her z tohoto žánru. Kromě toho ale dojde i na několik dalších titulů.

image.png

První část balíčku váš jako vždy vyjde na jedno euro. Společně s kolekcí série Police Quest dostanete ještě adventuru Gabriel Knight 3. Mimo to jsou tu ale ještě dvě hry z jiných žánrů. Velocity 2X je rychlá top-down střílečka. Jako poslední vás pak čeká TimeShift, což je také sci-fi střílečka, ale tentokrát z pohledu první osoby.

Další část (7,23€) pokračuje s adventurami. 5 dílů Quest for Glory doplňuje například The Beast Within: A Gabriel Knight Mystery. Šestici her v druhém tieru pak uzavírají hry Phantasmagoria 2Arcanum, Caesar IV a Shiftlings.

Poslední část (11€) obsahuje 7 titulů, přičemž jedním z nich je kolekce sedmi dílů série King‘s Quest. Nechybí ani novodobá předělávka, jejíž první část můžete na Steamu vyzkoušet zdarma. Následuje další Gabriel KnightGeometry Wars 3kolekce Space Questuprvní Phantasmagoria a třetí Caesar.

Pokračování 6 / 7

Stále probíhá: Humble Choice – X-COM 2, Jurassic World Evolution a další

Do předplatného, kde si můžete vybírat hry z nabídky měnící se každý měsíc, přicházejí nové kousky. Celkově máte na výběr z dvanácti her, přičemž hlavním tahákem je tentokrát dvojice strategií – X-COM 2 a Jurassic World Evolution.

Jurassic World Evolution Screen 5.jpg

Obě výše zmíněné hry dostanete spolu s DLC obsahem. U X-Comu jsou to balíčky Reinforcement a Resistence Warrior. Jurský svět pak doplňuje Deluxe Dinosaur Pack. Celkově se Humble Choice tento měsíc zaměřuje na strategické hry. Dále je ve výběru například Rise of Industry nebo Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War. Tato hra je docela unikát vzhledem k tomu, že většinou dostává herní adaptace spíše fantasy univerzum Warhammeru.

Z odlišných žánrů tady máme například skákačku Horace, která byla docela nedávno k dispozici zdarma na Epic Games Store. Zbytek už jsou spíše neznámé tituly. Vypadá to tedy, že časy, kdy v Humble Monthly bývaly samé velké hry, už jsou pryč. Kompletní nabídku jako vždy naleznete na blogu Humble Bundlu.

Pokračování 7 / 7

Stále probíhá: PlayStation Store – Hidden Gems

Na digitální distribuci PlayStationu tento týden najdete akci, která se zaměřuje na tituly z minulých let, které by vám mohly uniknout. Většinou se jedná o menší záležitosti, ale třeba netušíme, proč do ní byl vybrán například Control (750 Kč), kterému se v době vydání dostalo dost pozornosti.

2019073107281800-0090F1390A1AFDF935919119B3EF7AD7.jpg

Oproti tomu ale musíme souhlasit s tím, že mezi hidden gemy patří třeba taktická strategie Mutant Year Zero (475 Kč), ve které se chopíte kontroly nad skupinou stvoření všeho druhu. Hratelností je podobná klasikám jako je X-COM nebo Shadowrun.

Pokud vám není série Castlevania cizí, rozhodně byste neměli minout Bloodstained: Ritual of the Night (500 Kč), na kterém dělali vývojáři některých z původních dílů. Sice se od Castlevanie liší, převážně výraznou stylizací, ale základy mají obě hry dost podobné. Verze pro Switch se sice moc z technického hlediska nevydařila, ale v případě PlayStationu by to mělo být v pořádku.

Také tady najdete celou řadu her, které jsou postavené na funkci PlayLink. Jsou to převážně hry pro více hráčů a pro jejich hraní stačí aplikace v mobilu a jedna konzole. Za nás můžeme doporučit například Thats You!, Frantics nebo Knowledge is Power.

Speciál: 10 let Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V slaví deset let. GTA 5 se začalo prodávat 17. září 2013, tenkrát pro PS3 a Xbox 360. O rok později přišel port pro PS4 a Xbox One a v roce 2015 také verze pro Windows. Je to úspěšná akční hra s otevřeným světem, která se odehrává ve smyšleném současném světě inspirovaným Jižní Kalifornií a hráči se dostávají do role kriminálníků. Hra zaujala svým rozsahem, pestrostí, zábavností i vysokou úrovní grafického zpracování.

Určitě si přečtěte

Články odjinud