TequilaCZ
24. 3. 2020 • 14:43

Ten pohyb ve hře formou ukazování kam si stoupnu to je tragédie. Prostě mi ve VR pořád chybí dynamika pohybu. Ale jinak jako fyzika a propojení s ovladači je tam zmáklé pěkně.

David
24. 3. 2020 • 15:14

Proboha, to je jen jedna možnost. Můžeš i plynule chodit.

TequilaCZ
24. 3. 2020 • 17:12

Pro jakého boha ty rádoby "chytráku". To z videa vidět není. No ale hledal jsem a opravdu to jde.

Brk
24. 3. 2020 • 20:51

Ty jsi viděl VR tak maximálně na obrázku, palačinko. Přesto tady trolíš moudra. Chytráku.

TequilaCZ
24. 3. 2020 • 23:11
Krabat
25. 3. 2020 • 7:23

Jak už odpověděli jiní, lze tam i chodit. Je tam několik možností pohybu. Standardní chození, teleportace nebo kombinace, kdy ukážeš na místo a postava tam přejde. Chození ale každý nezvládne kvůli kinetóze. Hodně lidem se dělá špatně. Např. mé manželce bylo na zvracení už po minutě, kdy to zkoušela. 😀 Já s tím takový problém nemám, ale po hodině mám pocit motání hlavy. Není mi na zvracení, ale musím si dát pauzu. Prostě mozek nechápe, že stojím nebo sedím, ale oči vidí pohyb. To je největší problém VR her, který ale řeší právě teleportace.

Wolf
25. 3. 2020 • 9:21

Většině pohyb problém nedělá. 13h herního času a dál sem to na 2x. To nebyla hra. To byl zážitek a dobrodružství. Wow

Krabat
25. 3. 2020 • 13:00

No, tím bych si nebyl tak jistý. Spousta lidí hraje s teleportací. I videa na YT ukazují převážně pohyb s pomocí teleportace. Nějaký soukromý výzkum jsem nedělal, ale problém kinetózy je ve spojitosti s VR zmiňován zcela běžně.

Mr.sugar
26. 3. 2020 • 0:54

Ten problém je reálný a pokud se někde Valve drželo při zemi a dělali kompromisy, je to právě pohyb. A je to dobře, takhle postupně probádáme, co vlastně drtivá většina lidí snese a co ne. V tomhle ohledu si myslim, že jsme ve VR ještě v pravěku. Jinak se problém zatím daří relativně řešit. Třeba takový Valve Index je na tom relativně dobře a to protože je to headset se slušným rozlišením, ale hlavně i snad tuším nejvyšší obnovovací frekvencí na trhu. A to má velký vliv.

David
25. 3. 2020 • 19:30

A ten konec, viď... 😁

Určitě si přečtěte

Články odjinud