12
Fotogalerie

Herní agenda: co přinesl duben na Xbox One

Naši měsíční agendu zakončujeme tituly na konzoli Xbox One.

Yooka-Laylee

Klasické 3D plošinovky, kterých na přelomu tisíciletí vyšla celá řada, v dnešní době už nemají takové zastoupení. Díky hrám jako je právě Yooka Laylee si ale na tyto časy můžeme zavzpomínat.

y.pngy2.jpgy3.jpgy4.jpg

Yooka-Laylee je duchovním nástupcem plošinovky jménem Banjo-Kazooie, která vyšla roku 1998 na konzoli Nintendo 64. V obou titulech se tedy setkáváme s dvojicí zvířat. Zatímco v Banjo-Kazooie tuto dvojici tvořil medvěd a pták, tak v Yooka-Laylee si hlavní roli střihnul chameleon spolu s netopýrem.

S touto hrou budete mít opravdu pocit, že jste se vrátili o pár let zpět. Na druhou stranu ale hra obsahuje některé neduhy, které v dnešních hrách nemají co dělat. Kupříkladu kamera si občas dělá, co chce. Hra navíc obsahuje dost bizarní dabing, který po několika hodinách hraní vám opravdu půjde na nervy.

Pokud se přes tyto věci dokážete přenést a chcete si především připomenout, jaké byly hry před 20 lety, tak Yooka-Laylee splní svůj účel.

Pokračování 2 / 3

Bulletstorm: Full Clip Edition

V době vydání měl Bulletstorm docela úspěch. A to ani nejde o nic převratného. Bulletstorm je přímočará FPS střílečka, která se inspiruje tituly jako Duke Nukem. Jedná se o jednorázovou jízdu, u které se skvěle odreagujete.

b.jpgb2.pngb3.jpgb4.jpg

Pokud jste Bulletstorm hráli již v době vydání, nemá pro vás smysl sahat po Full Clip Edition. I když jde podle slov vývojářů o remaster, tak úpravy jsou opravdu minimální. Jedinou věcí, která do hry přibyla, je možnost hrát za Duka Nukema. Značka Bulletstorm a Duke Nukem totiž momentálně patří pod vydavatele Gearbox.

I když si zvolíte, že budete hrát za Duka, tak v rámci příběhových cut-scén to nebude mít žádný vliv. Duke jen občas prohodí nějakou hlášku, jinak při hraní nepoznáte jediný rozdíl.

Bulletstorm: Full Clip Edition by si měli zahrát jen ti hráči, kteří s původní hrou ještě neměli tu čest. V opačném případě pro vás naprosto ztrácí smysl.

Pokračování 3 / 3

Mafia III: Faster, Baby

Co si budeme povídat, třetí Mafia za moc nestála. Po stránce příběhu se sice neměla za co stydět, ale všechno bylo pohřbené pod silnou vrstvou nudné hratelnosti. Teď je tady první DLC s názvem Faster, Baby, které se snaží Mafii III alespoň trochu zlepšit reputaci.

m.jpegm2.jpegm3.jpgm4.jpg

Jak už z názvu vyplývá, hlavní roli tady budou hrát honičky v autech. V tomto duchu se nese i samotný začátek DLC. Jízda v autech dostala pár nových vylepšení. Kupříkladu máte možnost při střelbě za jízdy zpomalit čas a snáze se tak zbavit překážek na silnici.

DLC s sebou přináší i novou lokaci, kde máte za úkol se vypořádat s rasistickým šerifem zdejší oblasti. Příběhové mise překvapivě odsýpají a na nějakou chvíli vás zabaví. Vývojáři se navíc vyhnuli těm neoblíbeným věcem ze základní hry, jako je vybíjení jedné oblasti stále dokola.

Faster, Baby alespoň trochu vylepšuje reputaci hry, ale stále to není něco, kvůli čemu by se vyplatilo koupit samotnou hru. Pokud jste ale již jejím vlastníkem, tak vám nové DLC jistě přijde k duhu.

Určitě si přečtěte

Články odjinud