28
Fotogalerie

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

God of War 

Je snad nutné obhajovat, proč by zrovna nový God of War neměl uniknout vaší pozornosti? Už jen to, že v recenzích sbírá jedno perfektní hodnocení za druhým je jasný důkaz toho, že Santa Monica stále ví, co dělá, i když na to tentokrát šli trochu jinak.  

15.max-1920x1200.jpegquality-90.png09.max-1920x1200.jpegquality-90.png06.max-1920x1200.jpegquality-90.pngNarTrailer_Print07.max-1920x1200.jpegquality-90.jpg

Snad v každém článku týkajícím se této hry je alespoň zmínka o tom, že s novým dílem Kratos dospěl. Opravdu je tomu tak. Už to není jen bezduchá mlátička, kde jde o to navázat co nejdelší kombo. Kratos už také není ten bezduchý stroj na zabíjení, který nejdřív koná a teprve poté přemýšlí. Velmi je vychvalované zpracovaní vztahu mezi Kratem a jeho synem Atreem. 

Souboje se s novým systémem kamery a novou zbraní dosti změnily. Sice už nejsou tak brutální, jak jsme byli zvyklí z prvních tří dílů, ale i tak Kratos svoje umění zabíjet nepřítele na tisíc různých způsobů nezapomněl. I když, s tou brutalitou bychom mohli ještě polemizovat. 

Podle některých se jedná o tu nejhezčí hru, kterou na čtvrtém Playstationu najdete. Je to opravdu těžko uvěřitelné, že něco může vypadat ještě lépe než takový Horizon: Zero Dawn nebo čtvrté Uncharted. Pokud stále pochybujete o kvalitách nového God of War, zamiřte do naší recenze, kde se dozvíte víc.  

Pokračování 2 / 7

Extinction

Svět se nachází na pokraji zániku. Stvoření jménem Ravenii, která jsou mimochodem velmi nápadně podobná orkům, ničí jedno město za druhým a za sebou zanechávají pusto a prázdno. Kdysi existovali sentinelové, kteří se s podobnou hrozbou dokázali potýkat. Teď už ale zbyl jen Avil, a právě on je hlavní postavou hry Extinction.  

Extinction_20180327194500.pngExtinction_20180326222454.pngExtinction_20180326221219.pngExtinction_20180326223030.png

Na bojišti potkáte malé potvory, kterým stačí jen pár ran a jsou na zemi. Ta pravá zábava začíná až ve chvíli, kdy narazíte na takové, které jsou větší než nejvyšší budova ve městě. Tyto souboje už jsou zajímavější a vyžadují také trocha toho skillu. I zkušený hráč se ale může občas seknout kvůli neposlušné kameře a rychlému pohybu po mapě. Krom soubojů je nutné také zachraňovat obyvatelé měst, které můžete přenášet do bezpečí díky Xandře, Avilově společnici schopné manipulovat s tajemným kovem.  

Mise mají různorodé cíle. V jedné je nutné zkrátka pokosit všechny nepřátele, ve druhé musíte uchránit věže, které jsou důležitými strategickými posty. Většinou to ale končí soubojem s obřím Ravenii.  

Extincion není žádnou trojáčkovou záležitostí, ale na zabavení v době, kdy zrovna nemáte co hrát, jistě dobře poslouží. Nějakou chvíli bych s nákupem ale počkal. Hra se totiž prodává za plnou cenu a v poměru k jejím kvalitám to není zrovna výhodná koupě.

Pokračování 3 / 7

South Park: Fractured But Whole 

Cože? Na Switchi nejsou hry? Dobře, oproti ostatním platformám stále má co dohánět, ale jeho line-up se plní kvalitními kousky a jedním z nich je právě zatím poslední díl RPG z univerza South Parku. Stejně jako Bethesda se i Ubisoft přidal k podpoře hybridní konzole. South Park určitě nebude poslední hrou od tohoto francouzského giganta, kterou na Switchi uvidíme. 

sp4.jpegsp3.jpgsp2.pngsp.jpg

Na rozdíl od prvního dílu s podtitulem The Stick of Truth je Fractured but Whole mnohem propracovanější. Největší změny přišly do soubojového systému, který potřebuje více taktiky a už to není jen bezmyšlenkovité vybíraní akcí. Nečekejte od toho zase něco revolučního, ale mezi oběma díly je pokrok opravdu znatelný.  

Samozřejmě nesmí chybět humor specifický pro celou značku South Park. Krom hlavní party dětí potkáme spoustu dalších postav, které známe ze seriálu. K původní hře navíc ještě přibude obsah v podobě DLC. Zatím poslední je From Dusk till Casa Bonita, kde se podíváme do Cartmanovy oblíbené restaurace.  

Pokračování 4 / 7

Owlboy pro konzole

Plošinovek není nikdy dost, obzvlášť v dnešní době, kdy jich vychází jen pár do roka. Owlboy jste si už nějaký ten pátek mohli zahrát na PC, teď se konečně podívá i na Playstation 4 a Xbox One. Vývoj trval skoro celých 10 let a výsledek bezesporu stojí za to.  

6.jpg1.jpg7.jpg8.jpg

Her s pixelatou grafikou je opravdu hodně, převážně na indie scéně. Ne vždy je to ale kvůli uměleckému záměru, spíš si chtějí vývojáři jen ušetřit práci s vytvářením složitější grafiky. To naštěstí není případ studia D-pad, které za Owlboyem stojí. Na grafiku si nelze stěžovat. Pixelart se v tomto případě opravdu povedl.  

Zajímavostí je, že hlavní hrdina Otus je naprosto bezbranný. Aby se dostal přes nepřátele a další překážky, bude mu někdo muset pomoci. Na své výpravě potká několik obyvatel zdejšího světa, kteří se následně stanou jeho přáteli. Každý z nich mu pomáhá jiným způsobem. V tomhle ohledu je Owlboy unikát.  

Pokračování 5 / 7

BattleTech

Pro milovníky tahových strategií se tentokrát objevila jedna velmi nadějná hra. BattleTech pochází od studia Harebrained Schemes, které mimo jiné stojí za sérií tahovek Shadowrun. S tímto žánrem už tedy mají určité zkušenosti a v BattleTechu to chtějí dotáhnout ještě dál.  

battletech4.jpgbattletech3.jpgbattletech2.jpgbattletech.jpg

Podobně jako Shadowrun i BattleTech vychází z deskové hry. Na vývoji se dokonce podílejí někteří z tvůrců původní deskovky. Při převedení na monitory se samozřejmě musela spousta věcí změnit. Mikromanagement zůstal, ale souboje opravdu stojí za to.  

Pokud se rádi pipláte s každou prkotinou, v BattleTechu se vyřádíte do sytosti. Nastavit si tady můžete všechno možné. Spravovat musíte nejen samotné roboty, kteří putují na bojiště, ale i svoji loď, inženýry a piloty, bez kterých byste jen těžko uspěli v nelítostných bojích. O tom, kdy se vůbec do boje pustíte, se také rozhodujete vy sami.  

Svoboda BattleTechu rozhodně nechybí, jen to není záležitost úplně pro každého. Svoji komunitu si ale bezesporu najde. Tahovek nevychází tolik, že by si člověk mohl vybírat. BattleTech si navíc počíná velmi dobře a pokud se do něj ponoříte, může vám zabrat pěkných pár stovek hodin.  

Pokračování 6 / 7

Frostpunk

Tvůrci hry This War of Mine se konečně vytasili se svojí novinkou, která bude mít snad ještě tísnivější atmosféru než jakýkoliv jejich předchozí výtvor. Ve Frostpunku se podíváme do světa, kde zima vládne po celé zeměkouli a zbytky lidstva dělají, co se dá, aby se pořádně zahřály a podařilo se jim zase přežít další den. 

frost3.jpgfrost2.jpgfrost4.jpgfrost.jpg

Frostpunk bude stát na podobných mechanismech jako výše zmíněný titul. Lidé žijí ve městech postavených na principu parních strojů a jedno z těchto měst dostanete na starost. O jeho obyvatele se musíte dobře starat, jinak to s nimi brzo půjde z kopce. Je třeba hlavně zajistit dostatek tepla. Zároveň ale nesmíte zapomínat na jídlo a ostatní zdroje, které vám pomohou v nehostinné krajině přežít.  

Společnost si můžete spravovat po svém. Rozhodujete prakticky o všem, co se ve městě děje a co se dít bude. Je jen na vás, jestli do své kolonie přijmete nového přeživšího nebo který zákon podepíšete. Možností je opravdu celá řada. Pokud máte This War of Mine v oblibě, Frostpunk vás jistě nezklame.  

Pokračování 7 / 7

Yakuza 6: The Song of Life

Yakuza je velmi populární především v asijských zemích. Nejen u nás je to i přes její kvality dosti opomíjená záležitost. Je to z toho důvodu, že Sega, která tuto značku vlastní, s ní nakládá velmi zvláštně.  

yakuza.jpgyakuza2.jpgyakuza3.jpgyakuza4.jpg

Všechny díly totiž vyšly na japonském trhu dříve než ve zbytku světa. Konkrétně šestka tam vyšla už před více jak dvěma lety, a to už je opravdu dlouhá doba. Některé díly série se do Evropy ani nedostaly. To ale naštěstí zachraňují remastery. Mezi posledními je Yakuza Kiwami, která vypráví příběh prvního dílu.  

Ani v tomto díle nebude hlavní postavou nikdo jiný než Kazuma Kiryu přezdívaný Dragon of Dojima. Kazumův příběh se šestým dílem kompletně uzavírá, což ale neznamená, že Yakuzu už nikdy neuvidíme. Je tady celá řada postav, které by si mohly stříhnou hlavní roli.  

Hra je to opravdu obsáhlá. Krom hlavní příběhové linky obsahuje celou řadu vedlejších aktivit, mezi které patří například karaoke. Yakuza 6 je první hrou série, která běží na zbrusu novém Dragon enginu. Na trhu najdete i hezčí hry, ale vývojáři Yakuzi 6 se v tomto ohledu rozhodně nemají za co stydět.  

Určitě si přečtěte

Články odjinud