Gears 5

Gears 5

Gears 5

Gears 5

Gears 5

Gears 5

Gears 5

Gears 5

Greedfall

Greedfall

Greedfall

Greedfall

Greedfall

Greedfall

Greedfall

Greedfall

Borderlands 3

Borderlands 3

Borderlands 3

Borderlands 3

Borderlands 3

Borderlands 3

Borderlands 3

Borderlands 3

Legend of Zelda: Link´s Awakening

Legend of Zelda: Link´s Awakening

Legend of Zelda: Link´s Awakening

Legend of Zelda: Link´s Awakening

Legend of Zelda: Link´s Awakening

Legend of Zelda: Link´s Awakening

Legend of Zelda: Link´s Awakening

Legend of Zelda: Link´s Awakening

The Surge 2

The Surge 2

The Surge 2

The Surge 2

The Surge 2

The Surge 2

The Surge 2

The Surge 2

Code Vein

Code Vein

Code Vein

Code Vein

Code Vein

Code Vein

Code Vein

Code Vein

Gears 5
Gears 5
Gears 5
Greedfall
24
Fotogalerie

Herní agenda: okurková sezóna je konečně u konce

Blíží se podzim a to znamená i čas na vydávání očekávaných titulů od velkých vydavatelství.

Gears 5 

Datum vydání: 10. září

Platformy: PC, Xbox One

Jsou to téměř tři roky od vydání posledního dílu série Gears of War. Pětka je ale vůbec první, která se zbavila části názvu a vyjde zkrátka pod označením Gears 5. Mimo většího představení na E3 přivezl tento titul Microsoft i na Gamescom, kde představili další zajímavosti včetně Hordy, která je prý jedním z hlavních lákadel celé série.  

Technický test Gears 5 (26).pngTechnický test Gears 5 (13).pngTechnický test Gears 5 (18).pngTechnický test Gears 5 (5).png

Samozřejmě ale nebude chybět tradiční multiplayer a hlavně singleplayer, ve kterém si zahrajeme za novou hlavní postavu. Do příběhu budou zasahovat i staří známí, ale už nebudou těmi, kolem kterých se točí veškeré události. Ani při hraní kampaně nebudete muset hrát sami. Gears 5 nabídne kooperaci pro 3 hráče, a to jak online, tak lokálně na jedné konzoli.  

Na Xbox One X hra v singleplayeru poběží v rozlišení 4K a 60 FPS. Pokud za ni nechcete dávat plnou cenu, tak se k ní můžete dostat i skrz Game Pass. S Ultimate předplatným se pak do hraní můžete pustit o 4 dny dříve, než Gears 5 oficiálně vyjdou.  

Pokračování 2 / 6

Greedfall 

Datum vydání: 10. září

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Greedfallu se na rozdíl od některých dalších titulů nevěnuje taková pozornost, ale rozhodně je o co stát. Stojí za ním studio Spiders, které už má za sebou pár RPG titulů. Pravda, nedopadlo to s nimi zrovna nejlépe, ale podle vedení studia je hlavní účel Greedfallu zaplnit na trhu díru, která vznikla po neúspěchu posledního Mass Effectu.  

Snímek obrazovky (257).pngSnímek obrazovky (249).pngSnímek obrazovky (248).pngSnímek obrazovky (245).png

I když se jedná o rozsáhlé RPG, ve kterém je nespočet možností, jak za svoji postavu budete hrát, tak vaší hlavní zbraní bude diplomacie. Důležitou roli také budou mít společníci, které si s sebou můžete brát na výpravy. Těm byl věnován jeden z posledních trailerů. Budete jim moci upravovat schopnosti a výbavu stejně jako své postavě. Také nebude od věci se věnovat jejich vztahům.   

Velkým lákadlem je také zasazení. Příběh se odehrává ve fantasy světě v období připomínající středověk. Do toho je ale zapojená i magie, mytické bytosti a podobné věci, na které v reálném světě nenarazíte.  

Docela nedávno bylo studio Spiders odkoupeno společností Bigben Interactive, ale nemusíte se bát, že do toho vývojářům nějak zasahovali. Celý projekt je ve vývoji přeci jen mnohem déle.  

Pokračování 3 / 6

Borderlands 3 

Datum vydání: 13. září

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

O pokračování série Borderlands se toho v posledních týdnech napovídalo opravdu hodně. To hlavní ale je, že už nebude trvat dlouho a sami se budete moci pustit do hraní. V plnohodnotném třetím díle se podíváme na nové planety. Je to vůbec poprvé, co se vydáme mimo Pandoru a její měsíc. S tím dojde i na nové hlavní záporáky, když Handsome Jack už není na scéně.  

BL3_2K_SS_06_y9042grtyuix.jpgBorderlands 3 Screen 7.jpegBorderlands 3 Screen 6.jpgBorderlands 3 Screen 5.jpeg

Již tradičně se jedná o příběhový looter shooter, který můžete hrát až ve čtyřech. Přicházejí nové hratelné postavy. S těmi z předchozích dílů se sice setkáte v rámci příběhu, ale do ruky se vám dostanou pouze nováčci. Moc bychom se ale nedivili, kdyby skrz budoucí DLC přišel i nějaký starý známý.  

U Borderlands je samozřejmě tím hlavním šílená akci plná ještě šílenějších zbraní. Vývojáři tvrdí, že hra obsahu miliony různých variant, přičemž všechny postavy mohou používat kteroukoliv z nich. Každé sice sedí něco jiného, ale hra vás nijak nebude omezovat v tom, jakou výbavu si vezmete. Zachovaná je i typická stylizace. 

Pokračování 4 / 6

The Legend of Zelda: Link’s Awakening Remake 

Datum vydání: 20. září

Platformy: Nintendo Switch

Na pokračování Legends of Zelda: Breath of the Wild se sice už pracuje, ale ještě před jeho plnohodnotným představením se budete moci vrátit ke kořenům série. Link’s Awakening totiž původně vyšel roku 1993 a je to čtvrtá hra z této značky. Zahrát jste si ho mohli pouze na handheldu GameBoy. O několik let později pak dorazil i na 3DS, ale nyní přichází jeho celková předělávka.  

Switch_TheLegendOfZeldaLinksAwakening_03.jpgSwitch_TheLegendOfZeldaLinksAwakening_07.jpgSwitch_TheLegendOfZeldaLinksAwakening_04.jpgSwitch_TheLegendOfZeldaLinksAwakening_02 (1).jpg

Nintendo v případě tohoto remaku opět zvolilo netradiční grafický styl. Na pohled hra každopádně vypadá nádherně a je tvořená tak, aby si ji užili jak veteráni série, tak zcela noví hráči. Jak jste mohli vidět v některých gameplay záběrech, tak je hratelnost lehce upravená, aby odpovídala standardům dnešní doby, ale jinak je remake téměř totožný s původní verzí.  

Stejně tak se ani příběh nedočkal žádných úprav. Link ztroskotá na záhadném ostrově se sopkou, na které leží obří vejce. Není to tedy jen o tom, aby se dostal z ostrova pryč, ale také bude odhalovat zdejší tajemství.  

Pokračování 5 / 6

The Surge 2 

Datum vydání: 24. září

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

První díl této souls-like série nesklidil takové úspěchy, jako se očekávalo. Myšlenka sci-fi hardcore RPG, ve kterém můžete rozsekat všemožné roboty, nebyla úplně špatná, ale po stránce hratelnosti už to nebylo tak slavné, i když se pár dobrých nápadů našlo. Nyní se studio Deck13 vrací s pokračováním, které by hříchy předchozího dílu mohlo napravit.  

sc6r6r.pngsc6r6v.pngsc6r6u.pngsc6r6w.png

To hlavní, čemu se v trailerech věnuje pozornost, jsou souboje a upravitelnost hlavní postavy. Celkově je na výběr z 80 zbraní, které se dělí do několika kategorií. Mimo to si samozřejmě můžete upravovat další části zdroje, přičemž sety zbroje přidávají nějaký ten bonus navíc.  

Souboje jsou pak stejně jako v Dark Souls spíše o tom, abyste se naučili nepřítelovy pohyby a ve správnou chvíli zaútočili. Sami si pak můžete určit, na kterou část protivníkova těla zaútočíte a při dostatečném poškození jde i odseknout. Postupně ho tak můžete dostat na kolena a zasadit finální ránu.  

Pokračování 6 / 6

Code Vein 

Datum vydání: 27. září

Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4

O Code Vein se mluvilo jako o anime Dark Souls a není se ani čemu divit. Soubojový systém je velmi podobný jako v případě The Surge. Jen se zdá, že bude o něco rychlejší. Na bojišti navíc nebudete sami. Code Vein si zakládá na spolupráci se společníky, kteří vás budou doprovázet na výpravách.  

Code Vein Screen 39.jpgCode Vein Screen 4.jpgCode Vein Screen 10.jpgCode Vein Screen 11.jpg

Tento titul už jsme měli nějaký ten pátek hrát. Původní datum vydání totiž bylo stanovené na první polovinu minulého roku. Poté se přesunulo na podzim a další odložení bylo už téměř o rok. Tvůrci tvrdí, že vývoj nechtěli nijak uspěchat, ale vůbec bychom se nedivili, kdyby bylo zpoždění způsobené problémy přímo ve studiu nebo u vydavatele.  

Code Vein je tady každopádně co nevidět a podle ohlasů od hráčů, kteří si ho už mohli vyzkoušet se mu stále vyplatí věnovat pozornost. Je jen škoda, že za tu dobu, co je ve vývoji, se na něj docela zapomnělo.  

Určitě si přečtěte

Články odjinud