55
Fotogalerie

Herní agenda: přetlak hitů na začátku roku

Během následujících měsíců toho vychází opravdu spousta. Proto není od věci si připomenout, co přesně nás čeká. Začátek letošního roku je nabitý jak velkými hrami, tak menšími tituly nejrůznějších žánrů, mezi kterými si vybere každý hráč.

Trials Rising 

Datum vydání: 12. února

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

Po necelých pěti letech se opět vrací série Trials, ve které musíte předvést svůj um v sedle motorky a dosáhnout co nejlepšího skóre a času na různorodých tratích. I když je i Rising vesměs o tom samém jako předchozí díly, přináší několik novinek, které stojí za vaši pozornost.  

trials.pngtrials4.pngtrials3.pngtrials2.png

Samozřejmě hra bude obsahovat desítky nových levelů a pokud chcete, do tvorby se můžete zapojit i vy. Editor je tentokrát ještě propracovanější a svoje výtvory následně můžete sdílet skrz všechny platformy, na které hra vychází, tedy PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch. To samé platí i o celosvětových žebříčcích, ale multiplayer stále zatím zůstává na každé platformě zvlášť.  

Ve více lidech budete moci závodit tím stylem, jak jste zvyklí z předchozích dílů. Jako osvěžení by tady měly být závody, kdy sedíte ve dvou na jedné motorce. Koordinace tak bude mnohem náročnější a pokud nebudete perfektně spolupracovat, tak pro vás závod skončí u první překážky.  

Trials Rising se netají tím, že jde o ulítlou záležitost. To už vývojáři dali vědět světu hned při představení hry, kdy za oběť padl řečnický pult. Pokud hledáte méně náročnou zábavu, Trials Rising by měly splnit účel. 

Pokračování 2 / 14

Far Cry: New Dawn 

Datum vydání: 15. února

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Okolo nového Far Cry je už od jeho představení hodně kontroverze, ale pokud od něj nečekáte žádné velké zázraky a chcete si pouze zase zastřílet jako v pětce, New Dawn vás rozhodně nezklame. Celkově totiž vychází ze zatím posledního dílu, a to jak po technologické, tak po příběhové stránce.  

fc.pngfc3.pngfc2.pngfc4.png

Po tom, co vybouchla atomová bomba, se to v Montaně hodně změnilo. Nečekejte tady ale žádnou post-apo atmošku a la Fallout. Příroda se s tím v New Dawn dokázala vypořádat celkem rychle a po celé krajině rostou různobarevné kytky a vše srší pestrými odstíny. Vadu na kráse tomu ale dělá gang Highwaymen, který nekompromisně vedou sestry Lou a Mickey. Svoji moc si vydobývají většinou pomocí násilí, takže se není čemu divit, že lidem, kteří tady žijí se to moc nezamlouvá.  

Samozřejmě jste tady ale vy jakožto hrdina, který se obávanému gangu postaví. Sami to ale nemůžete zvládnout. Proto se musíte vydat hledat pomoc k někomu, kdo býval vaším úhlavním nepřítelem. Ano, Joseph Seed ze sekty Eden’s Gate výbuch přežil a má dostatek prostředků na to, aby vám pomohl vypořádat se s Highwaymen. 

Sice už od začátku je nám jasné, že hra bude využívat mechanismy z FC 5 a velmi pravděpodobně jen lehce upravenou mapu, ale aby to nebylo úplně stejné, tak vývojáři nedávno představili RPG prvky. Nebude to žádné rozsáhlé vyvíjení, mělo by se to týkat především vylepšování jednotlivých zbraní, které tentokrát budou mít každá svůj rank, stejně jako nepřátelé. Jen se trochu bojíme, aby se z nich nestaly jen houby na náboje podobně jako v prvním The Division.  

Pokračování 3 / 14

Jump Force 

Datum vydání: 15. února

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Fanoušky anime a mangy čeká úrodný rok. Celé to odstartuje bojovka Jump Force, ve které se spojí celá řada slavných světů, které můžete znát z magazínu Shonen Jump. Mezi ty nejznámější bezesporu patří například One Piece, Dragon Ball, Naruto nebo třeba Death Note. Samozřejmě se na scéně objeví i nováčci jako je Asta z Black Cloveru nebo Midorija z Boku no Hero Academia.  

jump-force-1920x1080-e3-2018-goku-naruto-luffy-4k-8k-14379.jpgjf2.pngjf3.pngjf4.png

I přes to, že jde vesměs o obyčejnou bojovku se vývojáři přece jen v posledních několika měsících věnovali hlavně příběhu. Několik odlišných světů se spojilo dohromady a vyústilo to v události, kdy se na Zemi dostalo jak několik hrdinů, tak spousta obávaných záporáků. Proto se dává dohromady tým Jump Force, který má zastavit dalšímu ničení naší planety. Úkol to ale nebude lehký, protože se na scéně objeví zbrusu nový záporák. 

Na příběhu pracují i autoři známých sérií. O tvorbu zmíněného záporáka se například postaral Akira Torijama, autor Dragon Ballu. Jeho vize je taková, že aby Země mohla být ideálním místem, je potřeba nejprve vše zničit a začít zase pěkně od začátku. Kolem sebe má ještě další záporáky z ostatních sérií, se kterými se budete muset vypořádat. 

Pokračování 4 / 14

Metro Exodus 

Datum vydání: 15. února

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Kolem nového Metra je v poslední době velký rozruch kvůli tomu, že se jeho vydavatel rozhodl přejít na Epic Games Store a na Steamu bude Metro Exodus dostupné až příští rok. To tady ale rozebírat nebudeme. O samotné hře se toho totiž moc nenamluvilo, což je docela škoda vzhledem k tomu, jak z ní ještě před měsícem byli hráči nadšení.  

metro.pngmetro3.pngmetro4.pngmetro2.png

Tentokrát se pod zemí moc pohybovat nebudeme. Hlavním útočištěm bude místo metra vlak Aurora, se kterým se Arťom a jeho společníci vydají hledat další zbytky populace, kterým se podařilo přežít. K jejich překvapení je takových skupinek hned několik. Postupem času narazíme na několik různých prostředí. Každá skupinka k vám bude mít jiný přístup. Jelikož každá z nich si myslela, že jsou poslední na světě, budou mít rozdílné filosofie a vývoj společnosti.

Tento díl by měl být otevřenější, ale nečekejte žádný velký sandbox. Stále půjde především o hlavní příběhovou linku. Konkrétní informace tady samozřejmě nebudeme prozrazovat, příběh je přeci jen jedním z hlavních aspektů hry.  

Pokračování 5 / 14

Anthem 

Datum vydání: 22. února

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Pokud holdujete multiplayerovým hrám, tak byste měli zaostřit na Anthem. Hráči, kteří byli natěšení na nový titul od Bioware, ale nejspíš moc nadšení nebudou. Zatímco dříve se tvůrci soustředili předně na singleplayerové příběhy, tady zvolili úplně jiný přístup, který už jsme ale mohli vidět u několika dalších konkurenčních titulů.  

anthem.pnganthem4.pnganthem3.pnganthem2.png

Pokud jste hráli hry jako je Destiny, The Division nebo Warframe, základní hratelnost Anthem pro vás nebude žádnou novinkou. Zdejší hub tvoří velké město přeživších, ve kterém se vypráví děj a dojde i na příběhové cut-scény. Z prvních ohlasů to ale prý není žádná sláva. Od Bioware se zkrátka očekávalo něco víc. Na druhou stranu ale základní premisa nezní špatně. Lidská populace na tom není úplně nejlépe, protože příroda se rozhodla, že si svoje území zase vezme zpět. Vy jakožto freelancer, nájemný žoldák, se budete vydávat na mise, kde se postavíte proti nejrůznějším přírodním hrozbám i nepřátelským frakcím.

Hlavním prvkem hratelnosti tady jsou tzv. Javeliny - hi-tech obleky, které vám ulehčí boj s obřími potvorami. Jsou celkem 4 druhy, přičemž každý z nich představuje jednu třídu jako je tank, specialista a tak dále. Zkrátka si vyberete ten, který nejvíce vyhovuje vašemu stylu hraní. Postupně se také dají vylepšovat a doplňovat celou řadou unikátních technologií, zbraní a udělátek, které najdete ve světě.

Zatím proběhlo několik testování, a i když ohlasy nejsou úplně záporné, stále jsou tu obavy z toho, že Anthem bude trpět nedostatkem obsahu podobně jako tomu bylo u Destiny. K tomu se ještě přidala kontroverze ohledně předražených mikrotransakcí, ale panika naštěstí ustala po vysvětlení vývojářů, že ve finální verzi to ještě bude upraveno. Nuže, uvidíme. 

Pokračování 6 / 14

DiRT Rally 2.0 

Datum vydání: 26. února

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

I když se to nemusí na první pohled zdát, tak první Dirt Rally vyšlo už před čtyřmi lety. Je to sice výborná závodní hra, ale stále je kam se posouvat a vědomi jsou si toho i vývojáři z Codemasters, kteří v minulém roce představili regulérní druhý díl.  

dr2.pngdr4.pngdr3.pngdr.png

Dirt Rally 2.0 přinese šest různých prostředí, ve kterých se budete moci prohánět v těch nejlepších vozech. Nedávno bylo potvrzeno, že v nabídce vozidel se objeví i Škoda. Vývojářům se tentokrát podařilo získat například i licence na vozidla a tratě z World RX. Stejně tak ve hře najdete i další oficiální auta. Co nás ale trochu mrzí je fakt, že obsah z předchozího dílu tady neuvidíme. Přitom to pro Codemasters byla skvělá příležitost, jak pro dvojku mít ještě větší množství obsahu.  

V souvislosti s tímto titulem se také hodně mluvilo o virtuální realitě. Vývojáři ale řekli, že její podpora pro ně momentálně není prioritou. Na druhou stranu ale hlavní designér Ross Gowing řekl, že pokud by o ni byl hodně velký zájem, tak je to jedna z věcí, která by rozhodně stála za uvážení.  

Pokračování 7 / 14

Dead or Alive 6 

Datum vydání: 1. března

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Nedávno jsme se ve článcích o novém Mortal Kombatu zmiňovali o tom, že v poslední době na tom není žánr bojových her vůbec špatně. Dalším nadějným přírůstkem do tohoto odvětví je i nový Dead or Alive. Po téměř sedmi letech od vydání DoA 5 tady máme další číslovaný díl. Byly tady sice odbočky jako Xtreme, ale úspěchů hlavní série nikdy nedosáhly.  

doa3.pngdoa4.pngdoa2.pngdoa.png

I na novém dílu stále pracuje Team Ninja pod záštitou vydavatele Koei Tecmo. Chlubí se novými grafickými vymoženostmi, které nyní mohou využívat díky novému enginu. Pěkně zpomaleně uvidíte, jak postavy utrpí fatální zranění a postupem boje na nich uvidíte následky, které zapříčinily soupeřovy údery. O něco lépe budou vypadat efekty potu, které byly představeny společně s minulým dílem.  

V základu bude Dead or Alive 6 nabízet 26 hratelných postav. Mezi nimi samozřejmě najdete známé tváře jako je Kasumi, ale také dojde na nováčky. Už předem bylo potvrzeno, že se soupiska ještě rozšíří formou DLC. Jestli ale budou obsahovat jen nové postavy, nebo do hry přidají i něco navíc, zatím nevíme. 

Pokračování 8 / 14

Total War: Three Kingdoms 

Datum vydání: 7. března

Platformy: PC

Fanoušci série Total War museli čekat celkem dlouhou dobu na nový historický díl. V posledních letech se vývojáři z Creative Assembly věnovali univerzu Warhammeru a loni vyšla menší odbočka Thrones of Britannia. Nyní ale konečně přichází další plnohodnotná výprava do historie, a navíc se podíváme do hodně atraktivní doby a prostředí. 

tw3.pngtw4.pngtw2.pngtw.png

Jak už podtitul napovídá, zavítáme do Číny v dobách, kdy císařství bylo rozděleno na tři válčící části, přičemž se každá z nich snažila uzmout trůn pro sebe. V příběhové části Three Kingdoms si budete moci vybrat, jakým stylem si tento příběh chcete projít. Milovníci historie určitě raději sáhnou po tradičním zpracování, které se drží skutečnosti. Ten druhý do hry vnese trochu fantasy prvků. Vývojáři se tady inspirovali románem Příběhy Tří Říší známým také jako Romance o třech královstvích, které sepsal Luo Kuan-čung.  

Původně jsme měli už dávno být v Číně. Datum vydání totiž bylo plánované na druhou polovinu roku 2018, ale jak sami vidíte, vývojáři si ještě vzali pár měsíců navíc, aby mohli Three Kingdoms dotáhnout do zdárného konce. Tak snad to čekání navíc bude stát za to. 

Pokračování 9 / 14

Devil May Cry 5 

Datum vydání: 8. března

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Po více než deseti letech se konečně dočkáme pokračování příběhu, který vyprávěl čtvrtý Devil May Cry. Mezi tím sice ještě vyšlo DMC: Devil May Cry od Ninja Theory, ale šlo pouze o alternativní příběh. Tentokrát se na scénu opět vrací klasický Dante spolu s Nerem a dalšími známými postavami.  

dmc4.pngdmc2.pngdmc.pngdmc3.png

K sérii se vrací její původní vývojáři a už jen to u některých hráčů budí větší pozornost. Nehodlají ale DMC jen tak smést ze stolu. Vezmou to nejlepší ze čtyřky i spin-offu a pěkně to spojí dohromady.  To všechno bude zahalené v nádherném grafickém kabátě. V tomhle ohledu se tvůrci opravdu vytáhli.  

Jak už bylo zmíněno, příběh bude pokračovat tam, kde ve čtyřce skončil. Do rukou se nám nejdříve dostane Nero, který přišel o svoji démonickou ruku a musel ji nahradit mechanickou, kterou mu sestavila mechanička Nico. Další hratelnou postavou je Dante, který patří mezi ty největší oblíbence ze zdejšího osazenstva. K nim se ale ještě přidá nováček. Říká si V a jeho hratelnost je dost odlišná. Místo toho, aby máchal obří čepelí, raději sází na magii. Povolává si různé bytosti, které mu pomohou i s těmi nejtužšími nepřáteli. 

U Devil May Cry 5 stojí za pozornost také jedna bizarnost. Můžete si koupit věrné repliky oblečení každé z hlavních postav, ale jejich ceny jsou opravdu přemrštěné. Pokud ale máte pár set tisíc navíc, jistě vás taková nabídka potěší. 

Pokračování 10 / 14

Tom Clancy’s The Division 2 

Datum vydání: 15. března

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Nedlouho po Anthem nás čeká další multiplayerová střílečka, i když to tentokrát nebude tak futuristické. V pokračování The Division se přesuneme z New Yorku, kde jsme válčili s nepřátelskými gangy, které odmítali tuto nebezpečnou oblast opustit, do hlavního města – Washington D.C. Tady je situace ještě o něco horší. Někteří civilisté se totiž nestihli evakuovat a jejich záchrana je vaší nejvyšší prioritou. 

division.pngdivision4.pngdivision3.pngdivision2.png

V tomhle případě už nehrozí podobná kauza jako u jedničky, kdy hra byla kritizována hlavně kvůli grafickému downgradu. Celkově se v poslední době takových případů objevuje stále méně a méně, i když výjimky se stále najdou. Division 2 se drží dnešních standardů a oproti jedničce se dost změnila atmosféra. Už jen to, že v New Yorku stále byla zima a sníh a ve Washingtonu budou horké letní dny, se na ní dost podepsalo. 

Hlavně ale doufáme, že tentokrát se Ubisoft vyvaruje nedostatku obsahu, kterým trpěla v prvních měsících většina podobných her. Už předem oznámili, že Division 2 budou podporovat ještě následující roky stejně jako jedničku. V tomto případě budou všechny přídavky zdarma pro všechny majitele hry, což je rozhodně velké plus.  

Pokračování 11 / 14

The Sinking City 

Datum vydání: 21. března

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Pokud máte rádi příběhy H. P. Lovecrafta, tak by vám The Sinking City rozhodně nemělo uniknout. Se soukromým detektivem Charlesem W. Reedem se budete snažit rozlousknout záhadu tajemného městečka, kde většina obyvatel trpí chorobou, kvůli které se z části mění na monstra z mořských hlubin. 

sc2.pngsc4.pngsc3.pngsc.png

To ale není Reedův jediný problém, který musí řešit. Zároveň se zmíněnou nemocí tady dochází k záhadným vraždám. Do toho se vám do cesty motají nejrůznější bytosti z jiných dimenzí. Tohle tedy rozhodně nebude procházka růžovým sadem.

 

Sinking City sází především na hutnou atmosféru a podle dojmů hráčů, kteří už si mohli určitou část hry vyzkoušet, je zpracování opravdu výborné. Skrz příběh se budete věnovat vyšetřování celé řady případů. Doufáme, že to bude titul, který konečně kvalitně zpracuje příběhy z tohoto světa. Sice to není tak dávno, co vyšlo nové Call of Cthulhu, ale to nedopadlo zrovna nejlépe. 

Pokračování 12 / 14

Sekiro: Shadows Die Twice 

Datum vydání: 22. března

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Po téměř čtyřech letech tady máme další novou značku od studia FromSoftware. Opět od ní můžete očekávat hardcore hratelnost a la Dark Souls. Na druhou stranu ale Sekiro přinese tolik nových prvků, že s předchozími hrami má společnou vlastně převážně vysokou obtížnost.  

sekior3.pngsekiro4.pngsekiro2.pngsekiro.png

Vývojáři se nijak netají tím, že do hry si vzali kousek ze série Dark Souls a k tomu přidali trochu Tenchu. Původně se hodně spekulovalo o tom, že ve skutečnosti jde právě o další díl Tenchu, ale vývojáři raději zvolili úplně novou značku. Příběh se tak odehrává v Japonsku, kdy samuraj musí zachránit svého pána. Přijde ale o ruku, kterou nahradí protézou. To je pro něj ale spíš výhoda, protože protézu si může měnit na několik různých forem, které lze využít v boji.  

Velkou novinkou je to, že Sekiro přinese mnohem větší důraz na vertikální pohyb a interakci s prostředím. Díky vystřelovacímu háku se budete moci podívat na místa, kam byste se za běžných okolností neměli šanci dostat. Také vám to dává nové možnosti v boji. 

Oproti ostatním titulům od FromSoftware tady bude příběh vyprávěný pochopitelněji. Pokud ale budete chtít znát každou podrobnost, tak se opět nevyhnete důkladnému pátrání. Stejně tak dojde i na nepovinné bossy, kteří budou o něco náročnější, ale odměna bude o to lepší. Pro hráče hardcore RPG by to ale neměl být žádný problém. 

Pokračování 13 / 14

Tropico 6 

Datum vydání: 29. března

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Novou diktaturu jsme sice měli rozjet už před pár měsíci, ale kvůli doladění se vydání nového Tropica ještě o něco protáhlo. Změn od posledního dílu je dost na to, abyste opět měli motivaci k tomu zmanipulovat volby a opět se dosadit na post El Presidente. 

tropico.pngtropico3.pngtropico2.pngtropico.png

Tentokrát nebudete mít na starosti pouze jeden ostrůvek, ale hned celé souostroví. S tím přichází nutnost správy více věcí najednou, která by měla být jednodušší díky upravenému uživatelskému prostředí. Při budování svého vysněného ráje vám vývojáři dávají naprostou volnost. Silnice a mosty si můžete stavět, jak je libo. Nový systém se tak konečně vyrovná současným budovatelským strategiím. 

Pokud chcete, aby vaše ostrovy byly opravdu různorodé, tak máte možnost každou budovu zvlášť upravit podle svého gusta. Většina staveb má několik variant a je docela možné, že si je ještě dodatečně budete moci zkrášlovat. Tropico 6 je prvním dílem série, který využívá technologii Unreal Engine 4, takže rozdíl oproti předchozím dílům by měl být znatelný. 

Pokračování 14 / 14

Yoshi’s Crafted World 

Datum vydání: 29. března

Platformy: Nintendo Switch

Na konci března svojí troškou do mlýna přispěje i Nintendo. Nový Yoshi úplně nebyl prezentovaný tak, jako ostatní velké exkluzivity pro Nintendo Switch. Na E3 byl odhalen, tehdy ještě ani neměl jméno. Následně z ničeho nic vyšel trailer a potom se bez větších okolků objevilo datum vydání. Je to rozhodně škoda, protože pestrobarevný a hravý Yoshi’s Crafted World vypadá nádherně.  

yoshi.pngyoshi4.pngyoshi3.pngyoshi2.png

Tento titul pokračuje v trendu, který přinesly Kirby’s Epic Yarn a Yoshi’s Woolly World, kdy prostředí v obou hrách bylo tvořené z bavlny. Premisa zůstala, jen se změnil materiál. Tentokrát bude vše vytvořené z papíru.  

Příběhově se jedná o naprostý standard. Yoshiové si spokojeně žijí a hlídají a hlídají Sundream Stone, který je schopný víceméně splnit každé přání. Klid jim ale naruší Baby Bowser spolu s Kamekem, kteří chtějí kámen získat pro sebe. Při pokusu o krádež se ale rozlétne na několik malých částí, takže je naprosto jasné, co musí Yoshi udělat. Vypořádat se se záporáky a vrátit Sundream Stone tam, kam patří.  

Nintendo zatím letos nemá moc oznámených velkých titulů, ale podle posledních informací bychom na novinky neměli čekat dlouho. Už tak je ale tento herní rok nabitý tak, že nevíme, po čem sáhnout dřív. 

Určitě si přečtěte

Články odjinud