32
Fotogalerie

Herní agenda: přichází herní jaro, vybírejte pečlivě

V prvním čtvrtletí tohoto roku jsme se rozhodně nenudili a podobně to bude i v následujících měsících. Během dubna a května nás sice nečeká tolik velkých titulů jako dříve, ale najde se tady pár kousků, které by mohly opravdu překvapit.

Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy

Datum vydání: 9. dubna

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

Hned z úvodu měsíce vychází kolekce tří dílů série Phoenix Wright: Ace Attorney, kde se v roli právníka pokusíte před soudem obhájit svoje klienty. Mnohdy se jedná o dosti bizarní případy a tvůrci si docela ujíždějí na jednoduchém humoru.  

aa.jpgaa2.jpgaa4.jpgaa3.jpg

Tyto hry můžete znát z kapesních konzolí od Nintenda a bude to vůbec poprvé, co se Phoenix Wright podívá i na PC, PlayStation 4 a Xbox One. Nebude samozřejmě chybět ani na Nintendo Switchi. Grafika by měla být v rámci kolekce o něco vylepšena a ovládání pak bude upraveno tak, aby sedělo na každou z platforem.  

Pokud se tato trilogie uchytí, je docela možné, že budou následovat i další díly. Docela bychom uvítali ty z nich, které zatím vyšly jen na japonském trhu. Od věci není ani zmínit sérii Professora Laytona, kterou má pod palcem stejné vydavatelství a spekuluje se, že některé starší díly vyjdou v podobné formě jako Ace Attorney Trilogy.  

Pokračování 2 / 8

Anno 1800 

Datum vydání: 16. dubna

Platformy: PC

Poslední dva díly strategické série Anno byly zasazeny do budoucnost, ale to jim moc k úspěchu nepomohlo. Fanoušci stále mnohem raději vzpomínají na Anno 1404 s datadiskem Venice, kterému se novější díly ani nerovnaly. Tentokrát se vývojáři opět vracejí zpět v čase a prožijeme si tak několik průmyslových epoch.  

anno3.pnganno4.pnganno2.pnganno.png

Vývojáři slibují, že nový díl bude obsahovat to nejlepší, co se za těch dvacet let v sérii objevilo. Mimo klasické příběhové kampaně se můžete těšit například na náhodně generované mapy a také sandbox mód, kde se budete moci do sytosti vyřádit po estetické stránce. Do budování se ale nemusíte pouštět sami. Multiplayer nebude chybět. 

Už proběhlo několik betatestů a podle prvních ohlasů je opravdu na co se těšit. Přeci jen už to letos budou 4 roky od posledního dílu, takže by to chtělo něco pořádného. Navíc hra vypadá opravdu parádně. V tomto žánru byste jen těžko hledali jinou hru, která by se novému Anno vyrovnala.  

Pokračování 3 / 8

Mortal Kombat 11

Datum vydání: 23. dubna

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

V poslední době není jediný měsíc bez vydání nějaké bojovky. V dubnu to bude jedna z těch nejočekávanějších. Sice je to už jedenáctý díl série Mortal Kombat, ale jeho popularita neupadá ani po takové době. Právě naopak.  

mortal.pngmortal2.pngmortal3.pngmortal4.png

Příběhově Mortal Kombat 11 navazuje na předchozí titul, kdy bůh Raiden porazil Shinnoka. Zdálo se, že už bude všechno v nejlepším pořádku, ale nyní se na scéně objevila bohyně času Kronika, která spojila několik časových rovin. Kvůli tomu se na bojištích může objevit jedna postava v různých verzích. Na vás samozřejmě je, abyste se s ní vypořádali a časové kontinuum uvedli do normálu.  

Po stránce hratelnosti se nic výrazně měnit nebude, ale samozřejmě tady bude něco nového i pro zaběhlé fanoušky. Nebudou chybět nové postavy, které si navíc budete moci upravit podle svého gusta. Nabídka hratelných charakterů je také docela bohatá na oblíbence, kteří jsou v sérii už od jejich začátků. Třeba takový Baraka se objevil v předchozím díle, ale nemohli jste za něj hrát. Tady už patří mezi hratelné postavy.  

Mortal Kombat 11 má také obsahovat dobrodružný mód, který se inspiruje hrou MK Shaolin Monks, ale o tom stále nevíme moc informací. Bude samostatně oddělený od klasického příběhu. Většina hráčů ale po novém díle sáhne stejně hlavně kvůli multiplayeru. 

Pokračování 4 / 8

Imperator: Rome 

Datum vydání: 25. dubna

Platformy: PC

Paradox Development Studio patří mezi dlouholeté tvůrce hardcore strategií na PC. I v případě jejich novinky se budou držet zajetého stylu. Milovníci her jako je Europa Universalis nebo Crusader Kings by tedy měli zbystřit. Budete se moci vžít do role vládců v nejslavnějších dobách římské říše a popasovat se s veškerými problémy, které v té době dělali císařům pěkné trable. 

imp2.pngimp4.pngimp3.pngimp.png

Příběh hry začíná deset let po smrti Alexandra Velikého, kdy Řím ještě úplně nebyl tou nepřemožitelnou velmocí, která se každým dnem rozrůstala o nové provincie. Můžete si tedy dějiny změnit podle svého. Vývojáři vás nenutí, abyste hráli za Řím. Můžete si vybrat z několika různých národů. To, jestli se vám povede přepsat historii, ale stále hodně záleží na vašich strategických schopnostech.  

Jednou z větších změn je nový engine, který budou vývojáři využívat i pro budoucí projekty. Herní principy a mechanismy by stále měly být velmi podobné, ale samozřejmě se můžete těšit na nějaké novinky. Mimo jiné to bude větší podpora modifikací. Předchozí engine je sice také podporoval, ale v případě nového budou fanoušci mít tvorbu mnohem jednodušší. 

Pokračování 5 / 8

Days Gone

Datum vydání: 26. dubna

Platformy: PlayStation 4

Days Gone sice nepatří mezi ty nejočekávanější exkluzivity pro PlayStation 4, ale i tak se mu vyplatí věnovat pozornost. Stojí za ním vývojáři z Bend Studios, kteří s PlayStationem pracují už od jeho původních generací.  

dg2.pngdg4.pngdg3.pngdg.png

Koncept působí jako klišé, ale podle prvních ohlasů to stále stojí za to. V roli motorkáře Deacona St. Johna se budete muset vypořádat s krizí, která přišla se zombie apokalypsou. Zdejší nemrtví se jmenují freakeři a kromě lidí se v jejich řadách najdou i zvířata. Když třeba narazíte na medvěda omotaného ostnatým drátem, tak úplně není dobrý nápad motat se mu do cesty. Při cestách na motorce pak můžete potkat zmutované vlky, kteří vás nemají problém předběhnout ani v nejvyšší rychlosti. 

Z gameplay záběrů to sice může působit, že se budeme pohybovat ve velkém otevřeném světě, ale Days Gone by podobně jako většina ostatních exkluzivit na PlayStation měla být zaměřena hlavně na příběh. Deacon se bude snažit přežívat. Navíc si prožívá těžké chvíle, protože jeho milovaná žena byla pravděpodobně jednou z obětí apokalypsy. Teď už mu zbyla jen jeho motorka, která mu bude dělat společnost od začátku až do konce hry.  

Pokračování 6 / 8

A Plague Tale: Innocence

Datum vydání: 14. května

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Focus Home Interactive mají ve svém repertoáru celou řadu větších i menších studií. Asobo Studio v posledních letech pracuje na nové příběhové hře, která nás vezme do Francie v dobách stoleté války a morové epidemie.  

pt2.pngpt.pngpt4.pngpt3.png

Budeme sledovat příběh sourozenců z rodiny De Rune, která si i přes nepříznivé události žila na svém panství celkem spokojeně, ale jejich situace se zhoršila během mrknutí oka. Amicia a Hugo se tedy budou muset spolehnout sami na sebe. Amicia bude hrát větší roli, protože je starším ze sourozenců.  

Mimo neokoukaného tématu Plague Tale nabídne také výbornou grafiku. Na to, že Asobo nepatří mezi největší studia, tak jejich novinka vypadá opravdu dobře. Pro tuzemské hráče je také dobrou zprávou, že na PC a PlayStation 4 vyjde hra i s českými titulky.  

Pokračování 7 / 8

Rage 2

Datum vydání: 14. května

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Rage 2 je sice pokračováním hry od id Software z roku 2011, ale liší se o tolik, že by to klidně mohla být samostatná hra. Mimo zmíněný idSoft na něm pracují také lidé z Avalanche Studios a změna stylu je na něm pořádně znát.  

rage2.pngrage4.pngrage3.pngrage.png

Zatímco jednička byla drsná post-apokalyptická akce, Rage 2 volí spíše šílenější styl a la Borderlands. Prostředí není jen tak šedivé, ale srší barvičkami, mezi kterými dominuje růžová. Novému pojetí také odpovídají zdejší souboje. Stále je to primárně střílečka, ale budete tady mít dost jiných možností, jak se s nepřáteli vypořádat.  

Další hlavní položkou mimo šílenou akci budou vozidla a celkově jízda po otevřeném světě. Vývojáři to mají rozdělené tak, že Avalanche mají na starosti právě jízdní model a vše s tím spojené a idSoft se stará o gunplay. Obě tato studia mají se svojí částí bohaté zkušenosti, takže v tomto ohledu se nemusíte bát, že by na tom bylo Rage 2 špatně. Jen aby mu v porovnání s prvním dílem neuškodila výrazná změna stylu. 

Pokračování 8 / 8

Assassin’s Creed 3 Remastered

Datum vydání: 21. května

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

Nový díl série Assassin’s Creed sice ještě není ani oznámený, ale pokud vám budou zabijáci v kapucích hodně chybět, můžete sáhnout po remasteru třetího dílu. Pokud vlastníte Season Pass k Assassin’s Creed Odyssey, tak se nemusíte o nic starat, protože remaster AC 3 spolu s Liberation je jeho součástí.  

ac.jpgac4.jpgac3.jpgac2.jpg

Stále je nám docela záhadou, proč si Ubisoft vybral zrovna třetí díl, který se obecně neřadí mezi ty nejlepší. Eziova trilogie už svoji vylepšenou verzi má, ale třeba úplně první Assassin’s Creed by si nějakou péči rozhodně zasloužil.  

I když to není v případě Ubisoftu zrovna tradiční, tak tohle nebude jen prachsprostý remaster s vylepšenou grafikou. Sice přijde podpora 4K a HDR, ale můžete se těšit i na úpravy hratelnosti. To se týká především stealth mechanik. Prý si tvůrci vypůjčili nějaké mechaniky z novějších dílů. Celkově pak bude přepracované uživatelské rozhraní, aby působilo moderněji.  

Je to také poprvé, co se hra ze hlavní série Assassin’s Creed objeví na Nintendo Switchi. Opět by nás zajímalo, proč nepřišli vývojáři na Switch i s ostatními díly. Hlavní obavou v tomto ohledu je technická stránka. Ve zveřejněných záběrech to na Switchi totiž nevypadá vůbec dobře, tak snad to ve finále dopadne lépe. 

Určitě si přečtěte

Články odjinud