28
Fotogalerie

Herní agenda: říjnová smršť hitů

Se začátkem října se vrací i naše pravidelná agenda těch největších hitů, které vás s nadcházejícím měsíci čekají. Podzimní sezóna je v plném proudu a není týden, kdy by nevyšel alespoň jeden očekávaný titul. Pojďme se tedy na to společně podívat.

Forza Horizon 4

Datum vydání: 2. října 

Platformy: PC, Xbox One

Začátek měsíce bude hrát do karet závodníkům všeho druhu. Na Xbox One a PC totiž vychází pokračování veleúspěšné arkádové série Forza Horizon. I když už to u třetího dílu vypadalo, že se série nemá kam posunout, nový díl sbírá snad ještě lepší známky v recenzích. V té naší si také vedl velmi dobře.  

f2.pngf5.pngf4.pngf3.png

Ve Forze Horizon 4 se podíváme do krajin Velké Británie, po kterých se můžeme prohánět ve více než 450 unikátních vozech. I přes to, že se stále jedná o arkádu, je mezi jednotlivými typy vozidel znatelný rozdíl v řízení. To se navíc bude ještě mírně měnit s aktuálním ročním obdobím. Vývojáři ze studia Playground Games zpracovali všechny, od jara až do zimy. Nejedná se ale jen o grafické změny. V zimě se například po zamrzlých vodách můžete dostat do lokací, kam po zbytek roku nemáte přístup.  

Forza Horizon 4 je rozhodně něco, co by nemělo uniknout žádnému opravdovému milovníkovi automobilů a motorsportu obecně. I když vám úplně nesedí arkádová hratelnost, stále to stojí za to zejména kvůli perfektnímu zpracování každého modelu auta. Ostatní vývojáři by se od Playground Games mohli v tomto ohledu ještě přiučit. Drobnou vadou na kráse je, že za ultimátní edici, která obsahuje všemožné dodatky a bonusový obsah, dáte solidních 2500 Kč. Vzhledem ke kvalitě hry to ale i tak stojí alespoň za zvážení.  

Pokračování 2 / 7

Assassin’s Creed Odyssey

Datum vydání: 5. října 

Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4

Nebude trvat dlouho a z britských krajin se můžete vydat do starověkého Řecka. Tam vás vezme nejnovější díl série Assassin’s Creed od Ubisoftu. Tentokrát konečně není předem určeno, kdo bude hlavním hrdinou. Volba je na vás. Buď se obujete do botasek Leonidosova potomka Alexiose nebo sestry Kassandry. Podle kánonu série by tato role měla připadnout spíše Kassandře, ale Ubisoft očividně na celkový příběh už nebere takový zřetel, jako u prvních dílů.  

a4.pnga5.pnga3.pnga.png

Ať už máme k Ubisoftu jakékoliv výhrady, musíme uznat, že umí skvěle dělat velké otevřené světy. To už ostatně předvedl v loňském Assassin’s Creed Origins, kde byla egyptská mapa opravdu obrovská. S Bayekem se ale tentokrát neuvidíme. V době, kdy se Odyssey odehrává totiž ještě vůbec není na světě. Celkově jsme hodně zvědaví, jak budou asasíni vyobrazeni přímo ve hře. Měli jsme totiž za to, že v Origins jsme viděli vznik tohoto společenstva.  

Do redakce už dorazila recenzní kopie hry a podle prvních ohlasů nebude Odyssey jen přeskinované Origins. To byl jeden z největších problémů, který jsme se hrou při jejím představení měli. Po tom, co si Ubisoft dával před Origins pauzu, aby hru posunul zase někam dál, nás rok od jejího vydání čeká zase další díl. Prý si to mohou ale dovolit zejména proto, že Origins a Odyssey byly vyvíjeny současně. Příští rok Ubisoft snad opět Assassin’s Creed vynechá, takže si budete moci poslední díl užít opravdu naplno. 

Ubisoft navíc plánuje z Odyssey udělat spíše hru jako službu, takže do ní bude nový obsah přibývat ještě dlouho po vydání. Ne vše ale bude k dispozici zdarma. To by přece nebyl Ubisoft, aby z toho nechtěl vymáčknout, co se dá. Samozřejmě nechybí ani celá řada edicí, přičemž každá obsahuje něco jiného a ani v jedné nenajdete úplně vše. Zkrátka klasický Ubisoft tak, jak ho známe z posledních let.  

Pokračování 3 / 7

Super Mario Party

Datum vydání: 5. října

Platformy: Nintendo Switch 

Hry ze série Mario Party nesmí chybět snad na žádné konzoli od Nintenda. Pokud máte Switch a několik přátel k tomu, jistě vás bude zajímat Super Mario Party, která má přinést celou řadu novinek. Jednou z těch největších je to, že opravdu naplno využije možnosti konzole. Do toho spadá pohybové ovládání, hraní až ve 4 hráčích, a dokonce, pokud máte více konzolí, budete jejich obrazovky moci propojit a použít je jako jednu hrací plochu.  

amp.pngamp4.pngamp3.pngamp2.png

Je to vůbec první hra pro Switch, která propojování obrazovek umožňuje. U her tohoto typu je ale hlavní to, aby měly zábavný obsah, který vám vydrží na dlouho. Super Mario Party se stejně jako předchozí hry bude skládat z menších miniher, přičemž jich k dispozici bude více než 80. Nějakou chvíli vám to tedy rozhodně zabere, než je všechny alespoň vyzkoušíte.  

V různých minihrách pak budete hrát všichni proti všem, 2 vs. 2 nebo třeba 1 vs. 3. Vrací se také klasický deskovkový mód. V sérii pěti zcela samostatných miniher v rámci Mariothonu otestujete své dovednosti naplno, protože můžete hrát s lidmi po celém světě. V našich krajinách možná jméno Mario Party nemá moc výrazný zvuk, ale v zahraničí se očekává, že i Super Mario Party bude hit stejně jako předchozí díly série.  

Pokračování 4 / 7

Call of Duty: Black Ops 4 

Datum vydání: 12. října

Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4 

I nový díl ze série Call of Duty nám už klepe na dveře. Tentokrát ale míří na trošku jiné hráče, než tomu bylo u předchozích dílů. I když se to nemusí zdát, tak si spousta hráčů nové Call of Duty kupovala kvůli příběhové kampani. S Black Ops 4 ale tento prvek ze hry zmizel a místo něj se vývojáři z Treyarchu zaměřili na obsah pro více hráčů.  

c3.pngc2.pngc.pngc4.png

Hlavním tahákem by měl být nový battle royale mód, který tady najdete jako Blackout. Myšlenka je naprosto stejná jako u ostatních her z tohoto žánru. Jste vyhozeni na mapu, sbíráte vybavení a musíte přežít do úplného konce. Už proběhlo pár testů a ohlasy na Blackout jsou opravdu dobré. Jestli uspěje, tak to pocítí hlavně PUBG, které i tak postupně přichází o hráče.  

Samozřejmě nebude chybět ani klasický multiplayer, který je nyní stěžejním pilířem hry, s módy jako je Capture the Flag, Domination, Team Deadmatch a podobně. Jako velkou věc také představili vývojáři propracovaný zombie mód, který prý posunuli na úplně novou úroveň. V době vydání bude hra obsahovat 3 plnohodnotné kampaně. V jedné z nich se třeba podíváme i mezi gladiátory. Postupem času by pak měl do hry přibývat další obsah, přičemž hráči na Playstationu 4 k němu budou mít přístup o něco dříve. 

Pokračování 5 / 7

Starlink: Battle for Atlas

Datum vydání: 16. října

Platformy: Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch 

V minulosti tady už bylo spoustu pokusů, kdy se vývojáři pokoušeli propojit fyzické hračky s videohrami. Ve většině případů to ale nevyšlo. Největším jménem v tomto oboru je jednoznačně série Skylanders, která na rozdíl od konkurence měla úspěch. Nyní do těchto vod míří i Ubisoft se svým Starlinkem. Jdou na to ale trochu jinak než ostatní studia.  

s.pngs2.pngs3.pngs4.png

Typicky to u takových her funguje tak, že si koupíte fyzickou postavičku a následně za ni můžete hrát i přímo ve hře. Ve Starlinku si ale budete pořizovat vesmírné lodě, přičemž jim můžete měnit jednotlivé části. Myšlenka je to dobrá, ale ještě aby to také dobře fungovalo. Podle prvních ohlasů je hratelnost zábavná a změny vašeho plavidla fungují na výbornou. Nesčetněkrát jsme už ale viděli stejný případ, a hra ve výsledku nakonec úplně pohořela.  

Ubisoft si věří natolik, že hru vyvíjí pro všechny konzole včetně Switche. Tu největší překážku v cestě k úspěchu ale vidíme hlavně v ceně. Základní model vesmírného plavidla vás totiž může rychle omrzet a jestli to Ubisoft s cenou dalších částí přežene, může se mu to opravdu vymstít. V tuzemských obchodech už můžete najít pár dodatečných balíčků, přičemž jejich cena se pohybuje od 300 do 750 Kč. Může se to zdát hodně, ale oproti konkurenčním titulům to zase tak přehnané není. 

Pokračování 6 / 7

Thronebreaker: The Witcher Tales 

Datum vydání: 23. října (PC), 8. prosince (konzole)

Platformy: PC, Xbox One a PlayStation 4

CD Projekt RED si pro nás také tento měsíc něco přichystal. Sice to není žádné obří RPG jak mají ve zvyku, ale za zmínku stojí už jenom proto, že má kořeny ve veleúspěšné sérii Zaklínač. Jak jistě víte, z minihry Gwent ze třetího dílu se stala samostatná hra a vývojáři slibovali, že do něj přidají i singleplayerovou kampaň. Postupem času jim ale pod rukama narostla do takových rozměrů, že se z ní také stal samostatný titul. 

t2.jpgt4.jpgt3.jpgt.jpg

Takhle tedy vznikl Thronebreaker: The Witcher Tales, ve kterém se v roli Meve, královny Rivie a Lirie, postavíme proti nepřátelům. Souboje stále budou probíhat formou gwentových partií, ale aby to vývojáři alespoň trochu ozvláštnili, speciálně pro tuto hru vytvořili spoustu exkluzivních karet.  

Nebude se jednat o žádnou maličkost. Za cenu 30 dolarů dostanete zábavu, která vám vydrží na 30 hodin. Navíc je tady i prvek znovuhratelnosti. Thronebreaker totiž obsahuje 20 různých konců. Pokud vám kouzelný fantasy svět Zaklínače chyběl, tohle je rozhodně velmi dobrá příležitost, jak se do něj zase vrátit.  

Pokračování 7 / 7

Red Dead Redemption 2 

Datum vydání: 26. října 

Platformy: Xbox One, PlayStation 4

Na konci měsíce nás čeká jako třešnička na dortu nový titul od studia Rockstar Games, které je známé hlavně kvůli své sérii Grand Theft Auto, jejíž poslední díl vyšel už před pěti lety. Teď ho ale chtějí překonat s jejich novinkou v podobě Red Dead Redemption 2, které nás vezme na divoký západ rovnou s celým gangem.  

rd.pngrd5.pngrd4.pngrd2.png

Ambice má Red Dead opravdu obrovské. Zatím to vypadá, že na jakoukoliv aktivitu pomyslíte, tak ji můžete v Red Deadu 2 i provést. Musíte ale dávat pozor, jak se budete chovat. Na vaší reputaci totiž závisí dost věcí. Místní lidé se k vám budou chovat v závislosti na vaší pověsti, a i ceny u obchodníků se podle toho budou měnit. Sice je můžete okrást, ale vaší reputaci to rozhodně nijak nepomůže.  

Vaše počínání bude mít vliv i na průběh samotného příběhu. Vývojáři slibují, že ve hře najdete více jak 100 menších a větších rozhodnutí. Prý až budou hráči spolu sdílet své zážitky z hraní, poznají, jak moc se průchod každého z nich liší.  

Ve hře se vžijete do role Arthura Morgana, který je pravá ruka vůdce gangu banditů. Na časové ose se příběh druhého dílu odehrává ještě před jedničkou, takže uvidíte události, které vedli k tomu, proč se ze starých známých postav stalo to, co jsme viděli v prvním díle. Nejen o gang, ale i o samotného Arthura se budete muset náležitě starat. Nesmíte ho dlouho nechat v zašpiněném oblečení, musíte myslet na jídlo a pokud se vydáte jen v košili do zimních krajin, rozhodně mu to neprospěje.  

Nedávno jsme se také dozvěděli detaily ohledně Red Dead Online. Bude fungovat velmi podobně jako GTA Online. Budete si na něj ale muset ještě měsíc počkat, protože veřejná beta startuje až v listopadu. Vývojáři to odůvodňují tím, že projekt takových rozměrů se neobejde bez startovních problému, takže raději nejdřív vstoupí do bety a následně hru společně s komunitou dotáhnou do konce. Slibují, že v Online skloubí kooperativní hratelnosti spolu s objevováním obrovského světa a plnohodnotným vyprávěním příběhu. 

Red Dead Redemption 2 rozhodně aspiruje na hru letošního roku ještě před tím, než vůbec dorazí na pulty obchodů. O její velikosti vypovídá i to, že na vašich konzolích spolkne více než 100 GB volného místa. 

Na co se těšíte nejvíce? Podělte se v diskuzi pod článkem. 

Určitě si přečtěte

Články odjinud