Herní blesk: zahrajte si DOOM 3 v reálu!

Herní blesk: zahrajte si DOOM 3 v reálu!

Chcete si užít třetí pokračování Dooma v reálu a se svými přáteli? Čtěte blesk! * "Sam & Max 2 definitivně nebude, domluvil jsem!" - George Lucas * Troika Games mají potíže, poslední upírské RPG je vysálo až na kost * V Dallasu se schyluje k velkému propouštění, Ion Storm možná končí

Prožijte "skutečný" DOOM 3

O deskové hře založené na nejnovějším dítku id Software jsme vás na Doupěti již několikrát informovali. Dnes vám konečně můžeme s radostí oznámit, že Doom 3: The Boardgame je definitivně hotova a razí si cestu do světa. Jedná se o hru pro dva až čtyři hráče, herní doba se pohybuje mezi jednou a dvěma hodinami. Celý balík obsahuje následující propriety:

 • knihu pravidel
 • scénář
 • čtyři referenční příručky
 • šest kostek (zelená, červená, žlutá)
 • a celkem 66 hracích figurek:

  • 3 mariňáky
  • 3 kyberdémony
  • 6 arcizloduchů
  • 6 démonů
  • 6 pekelných rytířů
  • 6 mancub
  • 12 tritů
  • 12 impů
  • 12 zombíků

Hra stojí necelých 55 amerických dolarů, což je jen o málo víc než plná verze DOOM 3. Na druhou stranu se u ní možná budete bavit více a déle. Více informací spolu s možností objednávky najdete na www.fantasyflightgames.com.

Sam & Max 2 definitivně nebude

Před pár dny vyvolali redaktoři magazínu GameSpot planý poplach, když ohlásili znovuoživení vývoje druhého dílu starosvětské adventury Sam & Max. Sam & Max 2: Freelance Police, jak se měl druhý díl jmenovat, by hráčům představiltaré známé hrdiny v novém 3D kabátě. Jenže LucasArts nějak nemají náladu znovuoživovat staré série, což dokázali už u Full Throttle 2. Všechno se to snažil zachránit jistý Wolfgang Kierdorf z německé společnosti Bad Brain Entertainment, ale všechna snaha marná. S LucasArts se prostě nedá snadno dohodnout. Kierdorf všem fanouškům pomateného zajíce a psího detektiva na své stránce s politováním sdělil: "Zkusili jsme všechno, abychom vám dodali hru, po které tolik toužíte. Ale vypadá to beznadějně. Ukončili vyjednávání. Musíte však věřit, že to nebyla naše chyba a dozajista v tom nebyly peníze. My prostě nevíme a oni nám to nepoví." Šíří se zvěsti, že za všechno může Wolfgangova příliš otevřená povaha. Voda na mlýn všem zarytým tajnůstkářům...

  

Pořádný kus hry už byl hotový... a přesto se LucasArts rozhodli smést ji ze stolu

Troika sice nekončí, ale...

Dnešní Herní blesk jakoby jen reagoval na fámy šířící se z GameSpotu. Také tam se totiž objevila další zajímavá zpráva, a to že Troika Games, firma založená původními zaměstnanci společnosti Interplay, kteří se podíleli kromě jiného i na starých dobrých Falloutech, má finanční problémy a možná brzy půjde do kytek. Jejich nejnovější titul Vampire: The Masquerade - Bloodlines tedy zřejmě nemá takový úspěch, jak se čekalo (což ovšem podle všeho není vina vývojáře, nýbrž vydavatele, který příchod nových Upírů na pulty obchodů příliš uspěchal) a Leonard Boyarsky, ředitel společnosti, každému, kdo se pokusí jej v této věci kontakt, sdělí pouze to, že "Troika momentálně sleduje i další možnosti" (?), a že oficiální vyjádření ohledně budoucnosti společnosti vydá někdy během února. Klasická staromódní RPGčka už holt prostě masy netáhnou. Je nová doba, doba zkracování. Zkracují se rozhovory ve hrách, zkracují se dokoce i samotné hry a Troika se svými epickými, sáhodlouhými rozhovory a mnoha desítkami hodin herní doby nemá už dnes zřejmě šanci na úspěch.

   

Že by upíři už tolik nenesli? BloodRayne vydělává hromady dolarů...

Zato IonStorm možná ano!

Problémy však nemají pouze Troika Games. Ani Dallaský IonStorm nemá na růžích ustláno - nové zprávy vynořující se kolem něj totiž nevypadají vůbec zdravě. Pokračování Deus-Ex nezaznamenalo takový komerční úspěch jaký zřejmě vývojáři očekávali, kritika si na něm taky docela smlsla, a tak se teď spekuluje o možné uzavření tohoto legendárního studia, které má na kontě takové pecky jako Thief nebo původní Deus-Ex. Zatím se jedná o neověřené a neoficiální informace, ale Warren Spector asi věděl, proč v listopadu Ion Storm opustil. Odlivem mozků to začíná, výpovědí i pro uklízečky to pak končívá.

  

Deus-Ex 3 už se asi nedočkáme

Zdroje: Slashdot, Bluesnews, Actiontrip, Yahoo, Gamershell

Určitě si přečtěte

Články odjinud