host
26. dubna 2021 • 16:46

Grafika je jednou z nejdůležitějších věcí. Minimálně z hlediska marketingu. Je to první věc co uvidíte než se prokoušete hratelností a popřípadě příběhem. Je pravdou, že to kouzlo grafiky co vás připoutalo k monitoru ebude podpořeno hratelností, jde o velice rychlé vystřízlivění a mazání z disku. Grafika má za cíl vytvořit první dojem a následně podporovat hratelnost a příběh. Pokud někdo tvrdí že ne může zůstat u tetrisu ;-)

kazeasch
27. dubna 2021 • 11:28

Já třeba právě v tomto přístupu vidím problém. Z grafiky se totiž skutečně stalo měřítko č 1, a často se tak stává, že jinak skvělá hra jen kvůli grafice "z loňska" dostává v recenzích horší hodnocení, než něco, co je sice graficky naprosto dokonalé, ale s tak mizernou hratelností že jde spíš o interaktivní film. A je to tím horší, že to pak klade velké nároky na studia, které potřebují daleko více lidí jen pro vizuál, a logicky tak musí ušetřit na scénáristech či technickém designu. Případně nešetří, snaží se udělat top hru ve všech směrech a obvykle kvůli tomu zkrachují.Honba za grafikou tak hlavně prodražuje a prodlužuje vývoj, dělá celý vývoj daleko rizikovější a obírá hráče o skutečný zážitek, protože místo skutečného děje se herní čas uměle natahuje sbíráním nesmyslných itemů na nesmyslných místech za nesmyslný odznáček, případně množstvím uplně pitomých generických úkolů, kterých skriptér vypotí 10 za hodinu, jen aby byly prachy na "miliardu polygonů" ve tváři postavy, kterou hráč uvidí za celou hru jednou v nějaké cut scéně kde se mihne na vteřinu.

host
27. dubna 2021 • 15:29

áá cyberpunk co? je mi to jasný:-D Zrovna tady jsem to taky vůbec nepochopil. Na co vytvářet postavu v editoru??? a proč ještě řešit přirození když ho vidíš jen v editoru??? To byla kravina. Jinak máš pravdu, že grafika sežere hodně financí. Ono už dávno neplatí slova klasika, že příběh ve videohře je nutný asi jako v pornu. Toto si musí vývojáři ujasnit hned na začátku jinak špatně dopadnou.

jirkaf77
27. dubna 2021 • 15:57

Jedna vec je "grafika z lonska", druha vec ruzne indicke hipsteriny, ktere maji ohyzdnou grafiku zamerne.
Koneckoncu leckdo si i moderni hit degraduje na starsi grafickou kartu a hraje se mu dobre.

25. dubna 2021 • 17:42
sdf
25. dubna 2021 • 18:28

Grafika je jedním z nejdůležitějších faktorů jestli hru si někdo koupí nebo ne, pro mě je grafické zpracování důležité ale, tak i děj. :-)

Určitě si přečtěte

Články odjinud