Pavel Halbich
10. ledna 2022 • 0:21

Osobně mi přijdou Let's playe hodně super a často na ně koukám namísto nějakého seriálu, ale má to jednu podmínku: koukám na tzv. stavitelské hry. Factorio, Satisfactory, Planet Zoo, Cities Skylines atd.
Koukat na příběhovky či adventury je imho nesmysl a člověk se připraví o prožitek a pocity při hraní (ale proti gustu ...). Výše zmíněné hry hraje každý trochu jinak, dá se v tom inspirovat a hlavně ne každý má čas 8+ hodin denně na nějaké mega buildy :)

brk77
9. ledna 2022 • 15:10

Mě ty hry v zásadě asi nikdy nijak extra nebavily. Naposledy jsem trochu víc "hrál" asi Doom I a II. Uvozovky záměrně, protože jsem si napsal to svoje IDKFA, IDDQD a chvíli jsem chodil po bludišti s střílel po všem, co se hýbe, což už se dnes nějak moc nenosí. Když vyjde něco nového kultovního, jako třeba nějaký ten Doom, tak si to pustím na YouTube, ať vím, jak to vypadá a to mi asi stačí. Zkoušel jsem to i hrát, jak se mi před pár lety dostala to pracek tehdy nejvýkonnější Nvidia 1080, ale nešlo mi to, takže mě to ani nebavilo. Po chvíli jsem toho nechal.

zezima
9. ledna 2022 • 13:06

K Let's Play se uchiluju jen ve 2 případech:
1) Pokud si hrou nejsem jistý, tak to beru jako takový tutoriál, abych věděl jestli se vůbec vyplatí pořizovat, protože doba demo verzí už je dávno pryč
2) U velmi obsáhlých příběhových her s více průchody, si někdy pustím jak to někdo hrál alternativní cestou, protože už nemám chuť to hrát celé od znova a můžu rovnou přeskočit na pasáž, která mne zajímá. Naposledy jsem to udělal u Detroit: Become Human, kde jsem už asi po 3 průchodech hrou chtěl vidět zbytek scén, ke kterým jsem se nedostal.

AjaFreeman
10. ledna 2022 • 9:30
Dan
9. ledna 2022 • 8:56

Sám tohle nechápu, protože mě opravdu nebaví dívat se jak někdo jiný hraje, sportuje nebo třeba souloží, místo toho, abych tu činnost provozoval sám. :-DTakový "pročuměný" život je úplně k ničemu a bezcenný...

Honzicekcz
9. ledna 2022 • 13:08

Taky fakt, já si to pustím max, jestli to má cenu vůbec instalovat... už jsem taky starší ročník a příjde mi, že ty starší hry měli nějaké větši kouzlo. Mě to přijde dnes hlavně, aby to vypadalo super... ale možná je to tím, že jsem už starej no... těžko říct. Jedna z posledních her co mě třeba chytla byla Portal, to jsem i dohrál. Pak hraju nějaký remaster a občas CSko... snažím se tu a tam něco zkusit, ale prostě nejde to.

Rostislav Navrátil
10. ledna 2022 • 5:08

Kdysi jsem poznal člověka, který tuhle filozofii skutečně vyznával - nedíval se na filmy (neměl televizi ani rádio a to bylo v době, kdy youtube ještě neexistovalo, takže ani sledování filmů přes počítač) a neposlouchal žádnou hudbu, pokud ji sám nehrál. Byl trochu (trochu dost) podivín, nicméně geniální.Takže pokud sledujete filmy (místo abyste hrál divadlo), nebo posloucháte hudbu, kterou hraje někdo jiný, tak by to nemuselo být tak složité pochopit, proč někdo sleduje hru, kterou sám nehraje.Já sám mám mám několik her, které rád sleduji, ale buď nemám vůbec zájem si je zahrát (Doom 2016, Doom eternal), nebo bych si je i zahrál, kdyby byly ke koupení na GOG (tj. koupím, stáhnu, vlastním - bez nutnosti online ověřování apod. - např. Rage).
Sledovat některé Let's play je radost - třeba takový patologTV nebo decino - to je hra dovedená k dokonalosti. To už neberu jako hraní, to je balet...
Naopak některé Let's play sledovat je utrpení. Když jsem sledoval nějaký Doom hraný kýmsi, kdo měl sám sebe tu drzost nazvat "High Quality Gaming", tak jsem si říkal, že to je jak ze soutěže "o nejhorší způsob hraní, který ještě hráč přežije".

8. ledna 2022 • 1:54

je jen otazka casu, nez to vyrobci her omezi, zatim jim to mozna dela reklamu, ale casem se bude vic lidi jen koukat a ne hrat a kupovat hry

Určitě si přečtěte

Články odjinud