Ell
27. února 2022 • 14:57

Ukrajina není členským státem Evropské Unie. Ukrajina dokonce ani nepatří do aliance NATO. Bohužel, nebo snad možná i bohudík. Pokud by Ukrajina dokázala zavčas Rusku zaručit neutralní postoj, o který Putin už od začátku usiloval, nebyl by tu žádný konflikt. Amerika naopak velmi čile usilovala o to, aby se Ukrajina přidala k NATO, výsledkem těchto rozdílů je současný konflikt. Konflikt vyvolaný Amerikou, zahájený Ruskem. Je mi líto všech těch civilních obětí, jako člověk žijící ve státě EU i aliance NATO si ale sakra dobře uvědomuji, že daleko větší konflikt by naopak nastal, kdyby se země NATO začali právě teď navážet do Ukrajiny. Je libo třetí světová?

SK
27. února 2022 • 21:36

Propagandou zmanipulovaný

m343
27. února 2022 • 23:47

Ano, jak by to asi dopadlo, kdyby Rusko začalo budovat vojenské základny namířené proti USA v Kanadě nebo Mexiku? Nejspíš by přišla velmi rychle intervence. Mimochodem, intervencí, kde se nebraly vůbec žádné ohledy na územní suverenitu, mají za sebou USA po druhé světové válce desítky.

Ell
28. února 2022 • 0:42

Ano přesně tak. Ku příkladu vpád na území tehdejšího Iráku pod záminkou "údajného" nalezení Sadámových jaderných hlavic, které se nikdy nenašli. A přesto, režim v Iráku byl svržen Američany kteří vše dělali ve jménu nastolení demokracie, demokracie která nefunguje téměř nikde kde dosud vkročily Americké vojska. Stejně tak mohu zpochybnit i vpád do Afghánistánu po "údajném" rádoby teroristickém útoku na dvojčata v New Yorku 11. Září. Ani jednu z těchto událostí (bylo jich více) které Amerika páchala, svět však ale kupodivu nikdy neřešil. I přesto, že Hussajnovi údajné zbraně hromadného ničení nebyli nikdy nalezeny a samotný Sadám Hussajn byl později popraven. I přesto, že očité svědectví desítek lidí jenž přežili útoky během 11. Září vypovídá spíše o faktech poukazující na práci "zevnitř", spíše než na teroristický útok provedený Islámskými extremisty z Arábie. Podobných příkladů "nedotknutelné" Americké demokracie bych tu mohl klidně uvádět desítky. Bohužel, pro místní obyvatelstvo budu ale s těmito fakty působit jen jako nějaký "Rusofil" jak se teď tak módně říká. Protože když přece nejste na jedné straně, no tak dle ostatních musíte být nutně na straně druhé, že? Jako by člověk už ani nemohl být individuál s vlastním úsudkem. Opakuji, nefandím ani jedné straně, obzvlášť když tu jsou oběti, ale vadí mi doslova to letité přehlížení Americké suverenity, která napáchala rovněž spousty chyb, za které dodnes nenese paradoxně nikdo žádnou odpovědnost, a co je horší, veřejnost na tyto události nebere žádný zřetel.

Pepa
3. března 2022 • 12:49

Pokud si ani ted nedokazes vybrat stranu, tak jsi zbabelec bez nazoru.

ententyky
28. února 2022 • 8:47

Kdo garantuje, ze zeme ktera vyhlasi neutralitu nebude napadena ci neprobehne na ni pokus o zabrani? Rusko? Ktere delalo vojenske kroky na uzemi ciziho statu a verejne tvrdilo opak?

Určitě si přečtěte

Články odjinud