Hogwarts Legacy má na kontě přes 22 milionů prodaných kopií. Chystají se další kouzelnické hry

Hogwarts Legacy má na kontě přes 22 milionů prodaných kopií. Chystají se další kouzelnické hry

I přes to, že se Hogwarts Legacy setkalo s kritikou kvůli plytkému příběhu, pro Warner Bros. je jednoznačným úspěchem. David Haddad, který je prezidentem společnosti Warner Bros. Interactive Entertainment, v rozhovoru pro Variety prozradil, že se na konci roku hře podařilo překonat hranici 22 milionů prodaných kopií s tím, že 2 miliony se prodaly jen v průběhu prosince. S těmito čísly si tak Hogwarts Legacy uzmulo první příčku v žebříčku nejprodávanějších her za minulý rok. Zafungovala tak vánoční sezóna a svůj podíl na tom jistě mělo i dodatečné vydání verze pro Nintendo Switch. 

„Přivedli jsme svět Harryho Pottera k životu novým způsobem, ve kterém mohou být hráči sami sebou v tomto světě, v tomto příběhu.“ Vedle méně podstatných zajímavostí, jako je fakt, že hráči uvařili celkem 819 milionů elixírů nebo že zachránili 593 milionů fantastických zvířat, přišla řeč i na další hry z tohoto kouzelnického světa.

Momentálně máme oznámenou pouze famfrpálovou záležitost Quidditch Champions, která je ve fázi betatestování. Haddad nicméně řekl, že mají v přípravě ještě několik dalších věcí„Chceme hráčům umožnit stát se součástí tohoto světa a jeho příběhů ještě více do hloubky.“ Konkrétní informace si ale nechává pro sebe. Také nepadla ani zmínka o možných DLC pro Hogwarts Legacy, o kterých se mluví už od vydání hry.

Stejně tak ještě ani není rozhodnuto, kdy by mělo vyjít zmíněné Quidditch Champions. „Zatím nemáme přichystané oznámení ohledně toho, jak a kdy se famfrpálová hra dostane na trh, ale pracujeme na tom, aby byla navržená přesně pro fanoušky.“

Zmínky se nakonec dočkal i Mortal Kombat 1, který sice nebyl tak výrazným úspěchem v ohledu všech novinek, ve svém žánru ale exceloval. Podařilo se mu přilákat nejvíce nových hráčů v historii celé značky. Vzhledem k tomu, že do toho spadají i mobilní hry, je to nemalý úspěch. 

Určitě si přečtěte

Články odjinud