Hororový Silent Hill odhalil novinky. Remake druhého dílu doplní 3 nové projekty a film

Hororový Silent Hill odhalil novinky. Remake druhého dílu doplní 3 nové projekty a film

Po letech od zrušeného Silent Hills jsme se konečně dočkali odhalení toho, co se chystá se slavnou hororovou sérií.

Silent Hill 2 Remake

Spekulací bylo mnoho, nyní už máme vše potvrzeno oficiálně od Konami. Prakticky všechno, o čem v posledních měsících kolovaly zvěsti, se stalo skutečností. Jako první přichází na řadu kompletní předělávka hry Silent Hill 2, na kterém pracuje polské studio Bloober Team (The Medium, Layers of Fear). Nedivíme se, že volba padla právě na dvojku vzhledem k tomu, že je u fanoušků nejoblíbenějším dílem.

Původně vyšla před 21 lety, takže s použitím současných technologií rozhodně prokoukne. Remake běží na Unreal Enginu 5 a Bloober Teamu pomáhají i někteří z veteránů série. Zapojil se designér Masahiro Ito a hudbu i tentokrát zpracuje Akira Jamaoka. I když nás čeká kompletně nový grafický kabát, příběh zůstává stejný. V hlavní roli je James Sunderland, kterému přišel dopis od jeho zesnulé manželky. V naději, že ji ještě jednou uvidí, se vydává do Silent Hillu.

Během jeho hledání zjišťujeme detaily o jejich minulosti a společně s Jamesem si opět prožijeme jeden z nejlepších psychologických hororů. Zatím nevíme, kdy máme vydání očekávat, ale remake vyjde nejdříve pouze na PC a PlayStation 5. Na Playstationu by měl mít roční konzolovou exkluzivitu, podobně jako to bylo třeba u Deathloop nebo Ghostwire: Tokyo.

Pokračování 2 / 5

Silent Hill Townfall 

Townfall už bude úplná novinka. Spolupracují na ní studia Annapurna a No Code. Moc konkrétního toho o něm zatím nevíme. Jon McKella ze studia No Code k oznámení dodal, že hodlají respektovat zdrojový materiál Silent Hillu, ale zároveň ho chtějí zpracovat podle svého. Je tak dost možné, že do této série přenesou styl ze svých předchozích her jako Stories Untold nebo Observation. 

Pokračování 3 / 5

Silent HIll Ascension

Ascension není přímo hra. Novinka od Genvid Entertainment má být interaktivní zážitek ze světa Silent Hill. Na její tvorbě se podílí také studio Behaviour Interactive známé díky multiplayerovce Dead by Daylight. Tento projekt je prý inspirovaný streamery a jejich interakcí s chatem. Společně budeme formovat příběh Silent Hillu bez možnosti návratu, protože nebudeme mít možnost náš průchod resetovat. 

Pokračování 4 / 5

Silent Hill f

To nejzajímavější ohledně her přišlo na konec. f bude velké pokračování značky Silent Hill, které nás zavede do Japonska v 60. letech minulého století. Součástí týmu, který má na starosti příběh, je i Ryukishi07, anonymní tvůrce známý díky grafickým románům When They Cry. Stejně jako u předchozích projektů ale ani tentokrát neznáme více detailů. Nejsme zrovna fanoušky toho, že se hry oznamují x let před vydáním, když pořádně ani nemají co ukázat. Z teaseru zatím ale ani jedna z představených novinek nevypadá špatně. 

Pokračování 5 / 5

Return to Silent Hill

Režisér Christophe Gans nám už před pár dny prozradil, že je ve vývoji několik her a na prezentaci Konami nechyběl ani jeho nový projekt. Po 15 letech se vrací ke značce, aby zpracoval další kapitolu Silent Hillu. Prý se přímo inspiruje příběhem druhého dílu a úzce spolupracuje s herními studii, aby film byl provázaný s hrami a přilákal tak k sérii nové fanoušky. Na premiéru si nejspíš ale ještě pár let počkáme. Ještě se totiž nezačalo ani natáčet a teprve probíhají castingy. 

Zdroj: Konami

Určitě si přečtěte

Články odjinud