J
24. dubna 2023 • 19:20

Jo, není to pokus o simulaci toho, co by viděl člověk... ale o simulaci toho, co vidí kamera připevněná na přilbě :) Chytrý nápad, výsledek je překvapivě realistický.

AjaFreeman
24. dubna 2023 • 8:42

Dokud nebude k dispozici nějaký vysílání hraní naživo, tak to stejně tak může být normální video prohnané filtrama. To vysvětlení s tím normálním videem, je pravděpodobnější, protože je jednoduší na výrobu.

peter.mlich
24. dubna 2023 • 7:44

Hezke to je. Nejspis pouzili zabery realne budovy. Jedina potiz je ten engine, ktery jim ohyba kolme steny a stozary. Ale, libi se mi, ze prostredi je skutecne matne a nema odlesky, jako ve vetsine her dneska.

Pindulin
24. dubna 2023 • 14:56

Ono je to točené z VR, kde to ty uvidíš z pohledu tvých očí uvnitř helmy rovně. Jinak souhlasím, že to engine schválně zakulacuje, ale to jenom proto, aby to vypadalo realisticky, jako při pohledu z širokoúhlého objektivu.

BaconCZE
26. dubna 2023 • 5:12

Oba dva jste mimo - ta hra je z pohledu kamery umístěné na policistovi. Podívejte se, jak vypadají reálné záznamy policejních zásahů a pochopíte. :)Vysoké FoV a špatná kvalita umocňují realističnost.Vždyť existují i 5 let staré simulátory závodů dronů, kde je obraz podobný a výsledkem jsou záběry, které vypadají vcelku reálně (až na kvalitu textur, atd.).

Pindulin
23. dubna 2023 • 12:38

Kdyz se clovek podiva na zem, tak je to hned poznat, ale ty realne vyfocene textury jsou parádní. Na youtube je nekolik videi, kde vyvojari v ut5 takto kopiruji realna mista a díky svetelnym vlastnostem ut5 a kvalite zextur to vypada realne. Kdyz se pak k tomu prida to přirozené hýbání, ktete je dané tim, ze jde o VR, tak je to vážně super.

Martin Nahodil
24. dubna 2023 • 16:30 • vedoucí redakce Doupě.cz

Akorát že Unrecord není VR hra :-)

Ryan Michell
22. dubna 2023 • 22:38

U amerických filmov a seriálov pozorujeme dlhé roky aby "kvalita" efektov bola čo najreálnejšia. A divák tak nabyl dojmu, že je to realita. Oproti tomu v Číne, kvalitní tvorcovia filmov a seriálov volia opačný postup. Aj v dnešnej dobe sú "kúzelné efekty" na ktoré ešte diváci nedorástli viditeľne/zreteľne kvalitou dolu, by bolo jasné, že je to mimo zaužívanú skúsenosť. I keď niektoré klasiky sa neštítili už dávnejšie vybafnúť na divákov toho naraz viac. Napr. Shu shan zheng zhuan/Legenda o Zu (2001) - https://www.csfd.cz/film/43497-legenda-o-zu/p...

Určitě si přečtěte

Články odjinud