JeDi
24. března 2009 • 16:11

Vážený pane Koláři, mě pobavil zase Váš dětinsky hloupoučký komentář na základě Blizzardí tabulky. Tabulka je pouze informační a je sestavena z oficiálně zvěřejněných údajů, které poskytl Activision Blizzard a jasně v ní stojí "In millions, does not include all expenses"... zřejmě byste chtěl do studie uvádět i čísla výdajů, která Vám nikdo nedá... příště se prosím neztrapňujte podobnými komentáři.

Petr Kolář
24. března 2009 • 18:57

S dovolením vám budu oponovat, neboť názor není založen pouze na oné tabulce, ale i na údajném zisku ve výši jedné miliardy dolarů uváděném jinde v dokumentu. Přitom se analytici shodují na odhadu přibližně tří set milionů dolarů placených pouze lidské síle obsluhující servery, ať už jako GM, zákaznická podpora, nebo jiní zaměstnanci, což je další třetina ukrojená ze zisků. Abych byl košer, musím na druhou stranu podotknout, že mezi příjmy nejsou řazeny vedlejší zisky z různých fanouškovských produktů, třeba prodeje replik Mrazivého smutku a dalších předmětů.Navíc daný jeden příklad není zdaleka jediný, stačí se podívat na tvrzení, že jak AoC, tak i WAR překonaly hranici jednoho milionu platících zákazníků. Samotná společnost Funcom přitom uvádí, že AoC bylo vyexpedováno 700 tisíc kusů, prodalo se údajně něco kolem 60 %. Warhammer Online je na tom o něco lépe, s 1,1 milionu kusů, ovšem Mythic uvádějí nejvyšší stav myslím někde kolem 800 tisíc platících hráčů chvíli po vydání hry.Nemohu se i nepousmát nad prohlášením o GTA 4, kdy byla grafická stránka na konzolích označena jako nádherná a u PC verze ještě hezčí, zatímco celosvětové ohlasy hovoří o úplném opaku. A takovýchto věcí se v textu zprávy najde mnohem více, přiznám se, že jsem se při detailním studování opravdu dobře bavil.Neříkám, že výsledek je nějak zkreslený, nejspíš je to nejpřesnější studie, ovšem to je dáno i její jedinečností, protože jiné subjekty se do problematiky online plateb a mikrotranskací tolik nepouštěly. Jen mi přijde, že některé použité argumenty jsou čistě účelově zkresleny.

André
24. března 2009 • 23:57

gta4...? neni hezky :D samozrejme neni hezky ze... :D hezke je TF2! krasny kousek. :D pc...? je nejlepsi... hral si GOW? ne? ano? xbox (360(!!!!)( :D )) aha... ah... hahaha... ha... no, pc ma mys. ze vypada super duper a mys si muze normalne dokoupit...? jo jasne je to pravda na xbox muzes mit mys (:D:D:D:D:D:D:D) no... pro autora: to nejsem jen ja, je nas vic///PC4EVER//

Určitě si přečtěte

Články odjinud