Anno 1800

Anno 1800

Far Cry 6

Far Cry 6

 Far Cry 6:  Tentokrát se v dalším velkém díle série Far Cry podíváme do tropické Yary, která je odříznuta od zbytku civilizace a zamrzla v čase díky nemilosrdnému vedení diktátora Antóna Castilla, kterému tady propůjčil hlas a tvář herec Giancarlo Esposito.

Far Cry 6: Tentokrát se v dalším velkém díle série Far Cry podíváme do tropické Yary, která je odříznuta od zbytku civilizace a zamrzla v čase díky nemilosrdnému vedení diktátora Antóna Castilla, kterému tady propůjčil hlas a tvář herec Giancarlo Esposito.

Immortals: Fenyx Rising www.flickr.com

Immortals: Fenyx Rising | www.flickr.com

www.flickr.com

www.flickr.com

Creaks

Creaks

Creaks

Creaks

Ion Fury

Ion Fury

Vampire The Masquerade: Shadows of New York

Vampire The Masquerade: Shadows of New York

Vampire The Masquerade: Coteries of New York

Vampire The Masquerade: Coteries of New York

Marvel´s Guardians of the Galaxy

Marvel´s Guardians of the Galaxy

Resident Evil Village

Resident Evil Village

Yakuza: Like a Dragon

Yakuza: Like a Dragon

Yakuza: Like a Dragon

Yakuza: Like a Dragon

Resident Evil Village

Resident Evil Village

Resident Evil Village

Resident Evil Village

Tekken 7

Tekken 7

Tekken 7

Tekken 7

Marvel´s Guardians of the Galaxy

Marvel´s Guardians of the Galaxy

Marvel´s Guardians of the Galaxy

Marvel´s Guardians of the Galaxy

Sniper Elite 5

Sniper Elite 5

Sniper Elite 5

Sniper Elite 5

Little Nightmares 2

Little Nightmares 2

Little Nightmares 2

Little Nightmares 2

Back 4 Blood

Back 4 Blood

Back 4 Blood

Back 4 Blood

Back 4 Blood

Back 4 Blood

Killing Floor 2

Killing Floor 2

Killing Floor 2

Killing Floor 2

Warhammer: Vermintide II http://www.pcmrace.com/

Warhammer: Vermintide II | http://www.pcmrace.com/

Warhammer: Vermintide II

Warhammer: Vermintide II

69
Fotogalerie

Hry zadarmo, nebo se slevou: Akce na season passy od Ubisoftu a skákačka Kao the Kangaroo zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

GOG + Steam – May the 4th Be With You

Včera jistě všichni fanoušci Star Wars náležitě oslavili den Hvězdných válek. Na to, abyste si udělali radost hrou z tohoto univerza, ale ještě není pozdě. Akce na GOGu i Steamu trvají pouze do dnešních 19:00, takže není nač čekat, pokud si chcete do knihovny doplnit některou z LEGO Star Wars her, Battlefrontu nebo starších RPG.

66c6fbf8-3bdf-4c79-aa72-970be3b7caca

Když už padla zmínka o LEGO Star Wars, proč rovnou nevzít to největší a nejnovější. LEGO Star Wars: Skywalker Saga (20€) spojuje dohromady příběhy ze všech devíti epizod. Prozkoumáte různé planety se stovkami různých postaviček v rukou. Zlevněná je také Galaktická edice hry (28€), ve které najdete řadu kolekcí přidávající další hratelné postavy.

A teď se vydáme hlouběji do historie. Star Wars: Dark Forces (1,9$) už je mezi námi téměř 3 dekády a stále je to výborná FPS akce. Vznikla v éře prvního Dooma a Duke Nukem 3D, takže se není čemu divit, že se nese v podobném stylu jak v ohledu grafiky, tak hratelnosti. V hlavní roli je Kyle Katarn, který se se skupinou rebelů staví proti silám Impéria.

Každému fanouškovi Star Wars by v herní knihovně rozhodně nemělo chybět Star Wars: Knights of the Old Republic (2,9€). Velké příběhové RPG od Bioware, které hráči nabízí naprostou volnost v rozhodování  vývoji postavy, stále patří mezi ty nejlepší hry, skrz které se do univerza Star Wars můžete podívat.

Pokračování 2 / 9

Humble Choice – Warhammer 40 000: Chaos Gate – Daemonhunters, Spiritfarer a další

V květnové nabídce předplatného Humble Choice trochu chybí tradiční velké lákadlo. Místo toho tady máme vícero menších a méně profláklých her v čele s Chaos Gate – Daemonhunters ze sci-fi univerza Warhammer 40 000. Spadá do žánru tahových strategií a chopíme se v něm Šedých rytířů, což je jedna z nejsilnějších zbraní lidstva. Pokusíme se zabránit Chaosu, aby rozšířil nákazu do celé galaxie.

50eb011d-45b6-401f-ab31-984298f6afe1

Spiritfarer je oproti Warhammeru relaxační záležitost, ve které si budujete a vylepšujete svoji loď, zatímco proplouváte zdejšími vodami. Na ostrovech je ale někdo, kdo potřebuje vaši pomoc. Některé bytosti po své smrti nebyly schopné najít klid, a tak je na nás, abychom jim pomohli zbavit se všech závazků tohoto světa a dostat je na onen svět.

Na podobné vlně se nese i Behind the Frame: The Finest Scenery. Skrz řešení jednoduchých hádanek budeme pomáhat začínající umělkyni s dokončením jejího obrazu. Není to ale jen o malování. I umělec se musí dobře najíst a napít, aby pak dokázal vytvořit co nejpreciznější dílo. Každý obraz má za sebou navíc příběh, který spolu s umělkyní prožíváte.

Jako obvykle předplatné zahrnuje 8 různých titulů. Kompletní výčet najdete na oficiálních stránkách.

Pokračování 3 / 9

Humble Striking Soulslikes Bundle

Úspěch FromSoftware a jejich konceptu hardcore RPG se snažila napodobit celá řada studií, ale málokterému se to povedlo. Několik z těch povedenějších nabízí Humble Bundle v jednom balíku. Určitě z něj budete znát třeba Mortal Shell, ve kterém se schopnosti a vlastnosti vaší postavy mění podle toho, jakou zrovna využívá schránku. Je to sice kratší záležitost, ale pro fanoušky Souls her je to přijatelná výzva.

d2d17cd1-a0dd-4995-bf92-8429c940bc93

Loot River sice není Souls hra tradičního střihu, vaši pozornost by si ale určitě zasloužila. Už jen proto, že pochází od tvůrců ze sousedního Slovenska. Ve stylu rogue-like her se vydáváte do temných dungeonů, která skrývají cenná tajemství, ale také se nevyhnete nebezpečí. Unikátní mechanikou je možnost pohybovat s částmi dungeonů, což využijete nejen pro postup do dalších částí jeskyní, ale i přímo v boji.

Byla tady i řada pokusů převést tento žánr do 2D prostředí. To se vydařilo v Salt & Sanctuary, ve kterém se chopíme role námořníka. Po ztroskotání na neosídleném ostrově se vydáváme na průzkum, a nakonec se ukáže, že ostrov není až tak úplně neobydlený. Co čeká na konci záhadného labyrintu?

Abyste balík získali kompletní, musíte přispět s minimální částkou 16,3€. S tím k výše zmíněným hrám přibydou navíc Sands of Aura, Aeterna Noctis, Dread Delusion a Blade of Darkness.

Pokračování 4 / 9

Epic Store – Kao the Kangaroo, Horizon Chase Turbo a Against All Odds zdarma

Epic si tento týden opět připravil povedenou nadílku. Aktivovat si můžete rovnou 3 hry v čele se skákačkou Kao the Kangaroo. Pokud jste zažili éru vzniku Crashe Bandicoota, určitě si vedle dalších skákacích zvířátek pamatujete i tohoto klokana. Tohle ale není původní verze. Kao se v roce 2022 dočkal kompletního remaku, který tuto příjemnou skákačku přináší v moderní podobě.

54556616-7048-4d18-9268-eaf1e6400073

Na vlně nostalgie se snaží svézt i závodní Horizon Chase Turbo. Jeho tvůrci si jako inspiraci vzali přímočaré závody z 90. let, a tak tady nenajdete nic jiného, než nefalšované závody z bodu A do bodu B. Retro styl závodních her se pokusili zachytit i v grafickém zpracování. Horizon Chase Turbo může být také skvělou záležitostí pro hraní v partě, protože nabízí i možnost hraní na rozdělené obrazovce.

Trojici uzavírá multiplayerovka Against All Odds, která připomíná o poznání extrémnější verzi Drtivé porážky. Spolu s ostatními hráči se budete předhánět v tom, kdo jako první dokončí určitou úroveň. Smrt ale číhá na každém rohu. Ostré bodce, rotující čepele nebo ostnaté koule jsou na každém kroku.

Pokračování 5 / 9

Ubisoft Connect – Season Pass Sale

Season passy s dodatečným obsahem jsou v posledních letech nedílnou součástí her od Ubisoftu. Některé jich dokonce mají vícero. Nyní můžete při kompletování rozšíření pro svůj oblíbený titul hodně ušetřit v aktuální slevě přímo v obchodě Ubisoftu. Jako příklad si vezmeme Anno 1800, které právě má passů více. Zlevněné jsou všechny 4 a ceny se pohybují od 10€ do 16,3€. 

a42824ae-9b0e-4888-a86d-aafe61042b97

Far Cry 6 si samo o sobě nevysloužilo mezi hráči velký úspěch. Herní svět to byl sice velký, ale na příběhové mise poměrně strohý a bez dlouhého grindu jste se neobešli. Rozšíření jsou ale o něčem jiném. Season pass (16€) zahrnuje trojici rozšíření s příběhy záporáků z předchozích her. Sami se tedy chopíme role Vaase, Pagana Mina i Josepha Seeda.

Jedním z posledních opravdu podařených výtvorů Ubisoftu je akční adventura Immortals: Fenyx Rising. Jeho season pass (16€) nepřidává jen zbraně a kosmetické doplňky. Tato rozšíření přinášejí nové příběhy, ve kterých se podíváme k božstvům z dalších částí světa a také se chopíme nové hratelné postavy.

Pokračování 6 / 9

Xbox Store – ID@Xbox Sale

Za poslední generace se díky programu ID@Xbox dostala na konzole Microsoftu spousta výborných titulů. Na tento týden si v tamním obchodě připravili výběr právě z těchto her a najdou se tady třeba takové legendy, jako je balík prvních dvou dílů RPG Baldur’s Gate (429 Kč). Pokud se těšíte na pokračování, které má vyjít koncem léta, určitě byste v rámci přípravy měli předchozí hry znát.

29e74d6b-cec5-447a-9af5-d7acda5696e7

Chcete otestovat své reakce? Furi (120 Kč) vám s tím dozajista pomůže. V barvitém neonovém světě vás čeká jeden bossfight za druhým. Furi kombinuje hratelnost akční bojovky s bullet-hellem. Musíte být neustále v pohybu, abyste se zvládli vyhnout všem projektilům, které na vás každou chvíli letí. To vše za doprovodu výborné hudby.

 Klasické FPS střílečky zpracované ve stylu klasik z 90. let jsou momentálně velmi populární. Se svým moderním výtvorem přišlo i studio 3D Realms, které stojí za Duke Nukem 3D. Na Ion Fury (252 Kč) je jejich rukopis jasně vidět. I když ale na pohled vypadá hra zastarale, hraje se výborně na moderních platformách a je znát, že při vývoji byly použity moderní technologie.

A na závěr xboxové sekce jeden český balíček, ve kterém najdete Machinarium a Creaks (195 Kč) od Amanita Design. Machinarium je klasická klikací adventura, ve které se snažíte robotovi Josefovi pomoci, aby se mohl dostat ke své přítelkyni. Creaks je oproti tomu logická plošinovka, ve které se proplétáme podzemním domem, který se nachází přímo pod naším pokojem.

Pokračování 7 / 9

Nintendo eShop – Games on Sale

I na Switchi se opět urodilo pěkných pár slev. Hned na první pohled zaujme Cadence of Hyrule: Crypt of the NecroDancer Featuring The Legend of Zelda (313 Kč). Název je to sice dlouhý, ale koncept velmi jednoduchý. Ve stylu rytmického Crypt of the NecroDancer se vydáváme do světa Zeldy. Hratelnost zůstává stále stejná. Pohybovat se a útočit musíte do rytmu hudby, jinak nemáte šanci na úspěch.

c44215e1-ccdc-4a29-b794-1b1f76962cf5

Redfall jednoznačně neuspokojil náš hlad po upírských hrách. Jednou z mála povedených her s touto tematikou za poslední roky jsou grafické romány ze světa Vampire The Masquerade od studia Draw Distance. Ve slevě je jak Coteries of New York (75 Kč), tak Shadows of New York (81 Kč). Skrz tyto příběhovky tak můžete prozkoumat upírské podzemí moderního New Yorku.

Po dlouhém čekání i na Switch dorazila adventura The Stanley Parable, a to rovnou v Ultra Deluxe verzi (275 Kč). Ta přidává kromě vylepšení grafiky i pořádnou porci obsahu. Je na vás, jestli budete skákat tak, jak vypravěč hry píská nebo se vydáte do prostor záhadné společnosti, kde je Stanley zaměstnancem, na průzkum.

Pokračování 8 / 9

Stále probíhá: PlayStation Store

May Savings

Jelikož se toho na PlayStationu tentokrát vícero, tak jsme si to pěkně rozdělili. Začínáme květnovou akcí, která, jako ostatní klasické akce, zahrnuje směsici různých žánrů a her. Slušnou slevu mají třeba Marvel’s Guardians of the Galaxy (555 Kč), což bylo velmi milé překvapení po katastrofálních Avengers. Se Strážci galaxie prožijete zbrusu nový příběh za doprovodu výborné hudby.

Marvel's Guardians of the Galaxy_20211026182212.jpg

Sniper Elite 5 (800 Kč) z minulého roku nedopadl vůbec špatně. Se známým sniperem v hlavní roli se tentokrát vydáváme na francouzský venkov, kde zase jednou překazíme tajné plány nacistů. Základní příběh, který můžete hrát v kooperaci, se drží zaběhlých standardů. Můžete se ale také připojovat k dalším hráčům a v roli nepřátelského snipera je vyřídit. Tenhle mód je výbornou novinkou.

Série Little Nightmares je důkazem toho, že skákačky mohou fungovat i ve spojení s hororem. Oba díly momentálně můžete mít v jednom výhodném balení za 396 Kč. V prvním z nich se chopíme role Six. Ta se musí ubránit zdejším obyvatelům, ze kterých se z neznámého důvodu staly nechutnosti. Příběh ve dvojce pokračuje chlapec Mono, který má namířeno k majáku, ze kterého pochází záhadný signál.

Golden Week

V Japonsku začaly prázdniny, ale k oslavám se můžeme připojit i u nás. V rámci zlatého týdne je v akci spousta titulů od japonských studií a hned na úvod tady máme pořádné pecky. Resident Evil 2 (262 Kč) je výborný remake legendy z prvního PlayStationu. Oproti tomu je Resident Evil Village (525 Kč) zatím nejnovějším přírůstkem do série. Pokud máte PS VR2, tak obzvlášť doporučujeme Village, protože celou hru si můžete projít s headsetem na hlavě.

RE Village Screen 12.jpg

Sice už netrpělivě očekáváme oznámení data vydání osmého Tekkena, ale zatím ještě můžete potrénovat v předchozím díle. Vše potřebné najdete v Tekken 7: Definitive Edition (507 Kč). Kromě základní hry tenhle balík obsahuje i čtveřici season passů, díky kterým se vaše soupiska hratelných bojovníků znatelně rozroste.

Do série jako je Yakuza, respektive Like a Dragon, je docela složité naskočit. S Yakuza: Like a Dragon (450 Kč), což je sedmý díl, je to ale v celku snadné. Tenhle příběh má totiž nového hlavního hrdinu, s jehož příběhem se teprve seznamujeme, takže je to perfektní vstupní bod pro nováčky. Velkým rozdílem oproti předchozím dílům ale je to, že místo akčních soubojů zdejší střety s nepřáteli probíhají na tahy.

Pokračování 9 / 9

Stále probíhá: Humble Fight 4 Your Friends Bundle

Tématem balíku, který si pro nás připravili na Humble Bundle, je hraní v kooperaci. Za částku 13,75€ dostanete celkem 6 výborných her, mezi kterými jei Back 4 Blood, čerstvější záležitost, kterou vytvořili vývojáři původního Left 4 Dead. Společně s dalšími hráči se snažíte přežívat v záplavě zombíků.

114752_640.jpg

Proti nemrtvím se postavíte i v Zombie Army Trilogy a Zombie Army 4. Obě hry mají na svědomí autoři série Sniper Elite a hratelnost této odbočky je vcelku podobná. Neliší se ani zasazením. Postavíte se nacistickým zombíkům, abyste zmařili jejich plány na ovládnutí lidstva.

Podobnou tematiku má i Killing Floor 2, které je na trhu už dlouholetou stálicí. K základní hře v průběhu let přibyla hromada rozšíření, ale ty už si musíte dokoupit samostatně. Porcování zmutovaných potvor je ve stylu Killing Floor stále zábavné.

Pokud vás netáhnou zombíci, určitě vyzkoušejte Warhammer: Vermintide 2. Tady se chopíte hlavně zbraní na blízko a vyříkáte si to z pohledu první osoby se zástupci Chaosu. Herních tříd je tady několik a každá z nich nabízí odlišný styl hraní. Balík pak uzavírá akce The Anacrusis, která si bere inspiraci z Left 4 Dead.

Určitě si přečtěte

Články odjinud