Hry zadarmo, nebo se slevou: Valentýnská akce a strategie Warpips zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: Valentýnská akce a strategie Warpips zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

GOG – We Love Games

Valentýna máme sice už za námi, ale slevová akce k této příležitosti na GOGu stále trvá a na výběr jsou tentokrát velmi dobré kousky. Mezi prvními nás přivítal Chuchel (4,6$), ve kterém společně s naším chundelatým hrdinou snažíme zachránit naši třešeň. Od Amanity tady máme také jejich menší adventuru Pilgrims (2,5$).

bf14c462-4575-4625-a3de-c7aeff7d4585

Fanoušci taktických strategií jistě stále s láskou vzpomínají na sérii Heroes of Might & Magic. Za pár korun můžete mít hned několik jejich dílů. Samozřejmě nám jako první do oka padl HoMaM 3: Complete (2,5$), která se postupem času stala etalonem tohoto žánru. Stejně tak můžete mít v kompletní podobě i čtvrtý (2,5$) a pátý díl (5$).

Pokud by to na vás byly stále malé slevy, v případě Prince of Persia (2$) cena klesá ještě níž. Tento díl z roku 2008 se od zbytku liší hlavně svojí stylizovanou grafikou. Stále ale hrajeme za udatného prince. Jestli ale sháníte větší klasiku, je tady i Warrior Within (2$) nebo Two Thrones (2$).

Pro nadšence do velkolepých strategií je Europa Universalis IV (8$) jednou z nejlepších možností. Vracíme se do minulosti, kde historie může vypadat úplně jinak, než jak ji známe z našeho světa. Záleží na vašich schopnostech či neschopnosti, jak se to nakonec s vaší zemí vyvrbí.

Pokračování 2 / 8

Nintendo eShop – February Fest

I na Switch tento týden dorazila pořádná akce. Obzvlášť pokud si chcete oddechnout od exkluzivit a nevadí vám menší tituly, je tady toho na výběr spousta. Třeba akční adventuru Immortals: Fenyx Rising (330 Kč), která vypráví příběh z řecké mytologie v komediálním stylu, můžete mít za doposud nejnižší cenu. To platí i pro skvělou logickou hru The Talos Principle (112 Kč), která je často stavěna na úroveň Portalu.

fcaea511-b1e1-448b-86ba-cd42e4fa7314

Na Hogwarts Legacy si hráči na Switchi musí ještě pár měsíců počkat. Jestli se ale chcete vydat do světa Harryho Pottera okamžitě, můžete sáhnout po LEGO Harry Potter Collection (444 Kč). V kostičkové verzi tohoto čarodějného příběhu si projdete celou ságu od začátku do konce skrz všechny ročníky.

Od záležitosti pro mladší přejdeme k pořádné brutalitě. Mortal Kombat 11 (392 Kč) je také momentálně dostupný za doposud nejnižší cenu. Na Switchi navíc funguje velmi dobře, což bychom od hry takového kalibru na první dobrou nečekali. Port se ale podle zpětné vazby vydařil, a tak můžeme trhat páteře protivníků i na této platformě.

A aby těch nejnižších cen nebylo málo, tak se mezi tyto hry řadí i South Park: The Stick of Truth (407 Kč). Tohle RPG zachycuje seriálovou předlohu naprosto perfektně. Připravte se na černý a nekorektní humor, bizarní souboje a příběh, ve kterém sehrají roli třeba i nacistické krysy.

Pokračování 3 / 8

PlayStation Store – Double Discounts

Tento týden je příznivá situace na PlayStationu hlavně pro hráče, kteří mají předplacené PS Plus. S ním totiž v této akci můžete nakupovat s dvojnásobnou slevou. Spousta her z nabídky sice i tak svoji cenu moc nesníží oproti klasickým akcím, ale najdou se výjimky. Je jí třeba The Last of Us Part II (252 Kč). Jelikož internetem rezonuje seriálová adaptace prvního dílu, jistě se najde spousta hráčů, kteří si budou chtít projít pokračování.

TLOUPII_NARRATIVE_STILL_14.jpg

Vaše adventurní touhy určitě zvládne uspokojit Sherlock Holmes: Chapter One (476 Kč), ve kterém se podíváme na počátek kariéry světoznámého detektiva. Na ostrově ve Středozemním moři čeká na vyřešení nejenom náš hlavní případ. Pokud chcete, můžete pomáhat zdejším obyvatelům s menšími problémy. Tentokrát to Sherlock bude muset zvládnout bez svého věrného Watsona, protože se děj odehrává v době, kdy se ještě neznali.

Možná to někoho překvapí, ale League of Legends má velmi bohaté příběhové pozadí. Pokud vás svět Runeterry zajímá, určitě byste neměli minout Ruined King: A League of Legends Story (400 Kč). Tahle tahová akce mnohem lépe zpracovává příběh padlého krále Viega, než event před pár lety přímo v LoL.

Pro hraní v kooperaci je výborným kandidátem vaření v Overcooked 2 (273 Kč). Hru máme rovnou v Gourmet edici, takže spolu se základními úrovněmi dostanete pár dalších navíc. Spolupráce a rozdělení činností jsou klíčové prvky, bez kterých na plné hodnocení nedosáhnete. Velmi snadno se v kuchyni rozpoutá chaos, obzvlášť pokud se zapojí víc hráčů.

Pokračování 4 / 8

Epic Store – Warpips zdarma

Po nabitém závěru minulého roku bylo jasné, že Epic se svými hrami zdarma zase trochu přibrzdí. Tento týden si tak můžete do knihovny přidat jen menší strategii Warpips, ve které se svým vojskem, tanky, helikoptérami a letadly musíte použít správnou taktiku, abyste vyřídili nepřítele.

cb40870c-6ae0-4ee0-aabb-2cb34364ab2b

Warpips je z části také rogue-like. Každá bitva trvá okolo 20 minut a po úspěšném dokončení si můžete odemykat různá vylepšení. Neměla by se navíc jen tak ohrát, protože bojiště jsou náhodně generovaná, takže nikdy nevíte, co vás čeká.

Pokračování 5 / 8

Xbox Store – Publisher Spotlight Series

Xbox i letos pokračuje v sérii slevových akcí Publisher Spotlight, které se postupně zaměřují na různé vydavatele. Tentokrát jsou velké hry ovšem namíchané všechny dohromady bez rozdílu. Vedle sebe tak najdete třeba Diablo Prime Evil Collection (511 Kč), která obsahuje hlavně velmi povedený remaster druhého Diabla, a Death’s Door (285 Kč), velmi pěkně udělanou akci z temného pohádkového světa.

Diablo_II_Cathedral.png

Nyní máte také jednu z mála příležitostí pořídit si se slevou Call of Duty: Modern Warfare II (1 574 Kč). Activision hry z této série do slev moc často nepouští, protože se jim daří i bez snižování ceny. Nejnovější díl potěší hráče filmovou kampaní a obsahuje i klasický multiplayer. Battle royale mód Warzone ale stále zůstává bezplatnou záležitostí.

Výbornou adventuru Return to Monkey Island (540 Kč) už najdete i na Xboxu. Opět se vtělíme do role Guybrushe Threepwooda, který se stále snaží odhalit tajemství Opičího ostrova. Značně mu to ale ztíží nová osádka ostrova Melee, která nahradila staré pardy a nehodlá se držet zažitých způsobů. Stejně jako v předchozích dílech nechybí vtip a nápadité hádanky.

Do této akce přihodil hromadu her také Ubisoft. Místo jeho aktuálních a nepříliš vydařených kousků se raději vrátíme trochu do minulosti. Třeba k Far Cry 3: Blood Dragon (200 Kč). Toto samostatné rozšíření si chytře střílí ze sci-fi stereotypů konce minulého století. Kdo by si nechtěl zabojovat s dinosaury metající laserové paprsky?

Pokračování 6 / 8

Stále probíhá: Humble Choice – Pathfinder: Wrath of the Righteous, Fallout 76, Thronebreaker a další

Únorová nabídka předplatného Humble Choice potěší zejména milovníky klasických RPG. Do tohoto žánru totiž spadá Pathfinder: Wrath of the Righteous, ve kterém se vydáme do říše plné démonů. Jakožto mytický hrdina poznáte, že cena, za kterou je možné získat velkou sílu, je častokrát mnohem větší, než se může zdát.

e75a58f1-7a70-41f5-9a15-2d999af0a95c - 640x320.png

Fallout 76 byl obří průšvih. To Bethesda musí uznat. Se všemi dodatky je to ale docela příjemná záležitost do tohoto postapokalyptického světa. Základem je přežití, získávání zdrojů a občas narazíte i na ostatní hráče. Dostanete se tak daleko, abyste odpálili atomovku?

Thronebreaker: The Witcher Tales vznikla jako singleplayerová odnož karetního Gwentu. Pravidla této oblíbené minihry ze třetího Zaklínače jsou tady posunuta ještě dál. Do svého balíčku můžete zařadit karty, které v klasickém Gwentu nenajdete. V hlavní roli tentokrát není Geralt ani Ciri. Zahrajeme si za Meve, královnu Lirie a Rivie, která se snaží společně se svojí armádou ochránit své země.

Za zmínku stojí také menší umělecká plošinovka Shady Part of Me, ve které se mladá dívka snaží společně se svým stínem překonat emocionální traumata. Celkem je v únorové nabídce Humble Choice 8 her. Kompletní výčet najdete jako vždy na oficiálních stránkách.

Pokračování 7 / 8

Stále probíhá: PlayStation Indies

Každý rok platí, že se objeví několik her od nezávislých studií, které svojí zábavností a nápadem hravě předčí tvorbu obřích studií. Prvním hitem z minulého roku je výborná bojovka Sifu (682 Kč), která zároveň osvěžila žánr rogue-like. V roli mladého bojovníka se vydáte na cestu pomsty. Smrtí naše cesta nekončí, místo toho náš hrdina zestárne. Jakmile ale přesáhne 70 let, hra končí.

sifu-screenshot-02-en-06apr21.jpg

Zlevněný je také nejnovější detektivní příběh Sherlocka Holmese. Chapter One (640 Kč) nám slavného vyšetřovatele představí v začátcích jeho kariéry. Vydáme se na ostrov ve Středozemním moři, kde nás kromě hlavní zápletky čeká i řada vedlejších případů. Použití dedukce je samozřejmostí. Tentokrát se ale Sherlock bude muset obejít bez svého věrného Watsona.

Pokud mezi vaše oblíbené žánry patří metroidvanie, měli byste dát šanci Moonscars (423 Kč). V této temné 2D akci se budete snažit najít svého vlastního tvůrce. V hlavní roli je válečnice Grey Irma vytvořená z jílu. Neví, kdo a proč ji vytvořit, a tak začíná výprava v temném nebezpečném svět, kde pořádně nevíte, kterým směrem se vydat.

Moonscars na někoho mohou být až příliš temné. Proto je naším dalším doporučením Tails of Iron (263 Kč). V něm se chopíme role krysáka Redgiho, který se snaží obnovit své zašlé království. Napadl ho totiž nemilosrdný klan žab, takže je potřeba si vzít zpět, co mu bylo uzmuto. Během hry uslyšíte také velmi známý hlas. Vypravěče ztvárnil dabér Geralta ze Zaklínače.

Pokračování 8 / 8

Stále probíhá: Xbox Store – Anime Month Sale

Opět nastal čas, kdy si na Xboxu můžete pořídit se slevou hry ve stylu japonského anime. Tentokrát se tady najde i několik kousků, které jsou stravitelnější i pro běžné hráče. Do této kategorie spadá třeba Devil May Cry 5 (525 Kč). Zatím poslední řežba s Dantem a Nerem se vydařila na výbornou. TAdy ji navíc máme ve Special edici, kde najdete k základu i několik vylepšení a bonusů.

devil_may_cry_5_e3_2018-18.jpg

Sám jsem ještě před pár lety netušil, proč je série Monster Hunter tak populární. Stačilo mi vyzkoušet jeden díl a okamžitě jsem pochopil, proč lov obřích monster baví tolik hráčů. Monster Hunter World (506 Kč) je výborným startovním bodem pro nováčky. Mechaniky se chvíli budete muset učit, ale výsledek stojí za to. Obzvlášť pokud budete hrát v partě lovců.

Hra o právníkovi na první pohled nezní jako ten nejzáživnější nápad. Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy (450 Kč) ale ukázala, že i tento koncept může velmi dobře fungovat. V rámci této adventury vyšetřujete řadu případů, které následně musíte dovést až do konce dokazováním u soudu. Jen je škoda, že ani jeden z dílů trilogie nemá dabing.

Určitě si přečtěte

Články odjinud