Cave Story+

Cave Story+

Cave Story+

Cave Story+

Cave Story+

Cave Story+

Cave Story+

Cave Story+

Ratchet & Clank

Ratchet & Clank

MediEvil

MediEvil

MediEvil

MediEvil

MediEvil

MediEvil

God of War 2018

God of War 2018

God of War 2018 Zdroj: www.resetera.com/

God of War 2018 | Zdroj: www.resetera.com/

God of War 2018 Zdroj: www.resetera.com/

God of War 2018 | Zdroj: www.resetera.com/

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Deponia

Deponia

Limbo

Limbo

Limbo

Limbo

Inside

Inside

Inside

Inside

Yakuza Kiwami 2

Yakuza Kiwami 2

Darksiders III

Darksiders III

Darksiders III

Darksiders III

Darksiders III

Darksiders III

Imperator: Rome

Imperator: Rome

Imperator: Rome

Imperator: Rome

Cave Story+
Cave Story+
Cave Story+
Ratchet & Clank
24
Fotogalerie

Hry zadarmo nebo se slevou: zimní akce, PS Hits a Cave Story+ zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Epic Store – Cave Story+

Po týdnech, kdy se na Epicu rozdávaly větší kousky, tady máme zase jeden indie titul, který většině z vás nejspíše nic neříká. V komunitě fanoušků nezávislých videoher se ale jedná o výjimečnou hru od designéra jménem Dajsuke Amaja, kterému se přezdívá Pixel.

image.png

Cave Story vypráví příběh hlavního hrdiny, který se probouzí v temné jeskyni bez jakýchkoliv vzpomínek. Zanedlouho narazí na obyvatele zdejšího podzemí a zjišťuje, že jsou v nebezpečí kvůli počínání šíleného vědce. A kdo jiný by je v této situaci měl zachránit, než vy?

Původně vyšlo Cave Story už v roce 2004. Verze + přidává pár vylepšení jako je třeba vyšší rozlišení. První verze běží jen ve 320x240 a mezi novým a původním zpracováním můžete přepínat dvě libosti. Remasteru se dočkal také soundtrack a novinky zahrnují například i 6 dalších herních režimů.

V základu Cave Story+ patří do žánru metroidvania. Pokud vás tedy v posledních letech zaujaly tituly jako Hollow Knight nebo Ori, tak by stálo za to dát mu alespoň šanci. A když vás zaujme, tak si ho můžete projít několikrát a stále je možné, že narazíte na něco nového. Příběh Cave Story má totiž 4 různá zakončení.

Pokračování 2 / 4

PlayStation Store – End of Year

Konec roku už se pomalu, ale jistě blíží. Proč tedy k této příležitosti také neuspořádat nějakou slevovou akci? Přesně s touto myšlenkou přišel PlayStation. Po nabitých slevách na Black Friday přichází snad ještě o něco lákavější akce. Valná většina velkých titulů z posledních let stojí doslova pár stovek.

image.png

Ušetříte o to víc, pokud vaše vytoužená hra patří do kolekce PlayStation Hits. Už v základu jejich ceny jen málokdy přesáhnou 500 Kč a nyní je spousta z nich zlevněná o polovinu. Patří mezi ně například Mortal Kombat X (265 Kč), Ratchet & Clank (265 Kč) a u některých je sleva dokonce ještě o pár desítek procent vyšší. Příkladem může být Need for Speed Rivals (90 Kč).

Jestli bychom měli ale vybrat pouze jednu z nich, tak to bude určitě God of War. Základní verzi sice ve slevě nenajdete, ale o něco levnější je Deluxe edice (530 Kč). V té kromě hry najdete také nový set brnění, štít, digitální komiks a dynamické téma. 

Najdete tady ale i spoustu titulů mimo tuto kolekci. Red Dead Redemption 2 v ultimátní edici (770 Kč) zatím nikdy v obchodě PlayStationu nemělo nižší cenovku. Pokud vám toto výborné příběhové RPG stále v herní knihovně chybí, určitě byste ho neměli minout. To platí například i pro Metro Exodus (577 Kč). S předplatný PS Plus se sleva ještě o něco zvýší. Jedná se navíc o Gold edici, takže spolu se hrou dostanete i expansion pass.

Z exkluzivit pro PlayStation 4 pak můžeme doporučit například hardcore RPG Bloodborne (325 Kč) od tvůrců kultovní série Dark Souls. Pokud věříte, že je to něco pro vás, tak spolu s tím můžete rovnou vzít i rozšíření The Old Hunters (275 Kč). V případě mladších hráčů bychom sáhli raději po remaku MediEvilu (390 Kč). Nejen, že tolik nepotrápí vaše herní schopnosti, ale navíc obsahuje i český dabing, takže si ho může naplno užít každý bez rozdílu.

Pokračování 3 / 4

Humble Store – Winter Indie Sale

Zima už konečně pořádně začala i u nás. Na Humble Store si k tomuto mrazivému období připravili pěkné slevy na tituly od nezávislých vývojářů. Spoustu zdejších jmen vám určitě bude něco říkat, ale akce zahrnuje i celou řadu méně známých titulů.

image.png

Mezi ty nejvýraznější patří dvojice plošinovek Limbo (3,4€) a Inside (6,8€). Obě pochází od stejných tvůrců a obě jsou pojaté dosti temně i přes to, že jejich hlavním představitelem je malý chlapec. S nepřáteli se tady nebudete vypořádávat v potyčkách, jak to bývá zvykem u většiny her. Spíše to bude chtít opatrný a tichý přístup.

Z trochu veselejšího soudku tady máme sérii adventur Deponia. Příběh se odehrává na planetě, která je pokryta odpadem. Hlavní hrdina Rufus se ale s tímto životem nehodlá smířit a dělá co může, aby se dostal do Elysia, kde žije pouze vrchnost. Adventury sice už nejsou populární tak, jako v 90. letech, ale stále se najdou tvůrci, kteří je dokáží zpracovat dobře, a právě Deponia je toho parádním příkladem. Rozhodně tedy rovnou doporučujeme sáhnout po Deponia: The Complete Journey (3€). Kromě prvního dílu obsahuje také dvě pokračování – Chaos in Deponia a Goodbye Deponia. Závěrečný díl Deponia Doomsday (2€) se bohužel stále prodává samostatně, ale také se dočkal pěkné slevy.

A pokud jsou na vás adventury moc pomalé, tak pořádnou akci najdete například v Hyper Light Drifter (8€). Za grafickým stylem připomínajícím 16bitové retro hry se skrývají moderní mechaniky. Zahrajete si za jednoho z drifterů, kteří po světě hledají zapomenuté vědění a technologie.

Pokračování 4 / 4

Stále probíhá: Humble Choice – Yakuza Kiwami 2, Darksiders III a další

Ani v listopadu nechybí nová nabídka předplatného Humble Choice. Vypadá to, že si pro hráče s blížícím se koncem roku Humble připravil čím dál větší pecky. Navíc i tentokrát platí, že ať už máte jakýkoliv druh předplatného, dostanete všech dvanáct titulů z aktuální nabídky.

054308c5-1c3b-4e66-8e66-22be0000d60a

Hlavními lákadly jsou Yakuza Kiwami 2 a Darksiders III. Do tohoto dílů Yakuzy byste se měli pustit v případě, že jste si prošli prvním Kiwami. Příběh je tady přeci jen velmi důležitý a přímo navazuje na předchozí díl. Je tedy možné, že se v něm budete trochu ztrácet, pokud to bude vaše první Yakuza. To u Darksiders nehrozí. Události třetího dílu se odehrávají ve stejné době, jako výprava Smrti z Darksiders II. Tentokrát se chopíte role Fury, další členky jezdců apokalypsy, která s nepřáteli bojuje svým dlouhým bičem. Oproti předchozím dílům se liší upraveným soubojovým systémem. Jinak je to RPG ve velmi podobném stylu.

Za zmínku jistě stojí i delux edice strategie Imperator: Rome. Paradox s ním měl docela velké ambice, ale nakonec nedopadl tak dobře, jako jejich ostatní výtvory tohoto žánru. Hlavní slabinou Imperatora je nedostatek variablity a obsahu, ale pokud zrovna nemáte ve svém seznamu strategií nic lepšího, tak na pár hodin jistě dobře poslouží.

Aby toho nebylo málo, tak s předplatným dostanete také TORII, což je hra, na jejíž vydání se Humble Bundle přímo podílí. Kompletní listopadovou nabídku najdete jako vždy na Humble Blogu.

Určitě si přečtěte

Články odjinud