Kaspery
6. května 2002 • 11:56

Ještě že jsem PCkář když tak čtu komentáře a moudra výše uvedené Hehe tak mnoho zdaru všem gamesakům bez rozdílu!!!

magitek
22. dubna 2002 • 19:11

po omezenci kterej nedavno ani nevěděl že na konzolích byli před psx rpg a který se potom odvažuje napsat článek popisující historii vzniku psx kde si hloupě myslí že MIPS R3000 navrhl Kutaragi (a to je redaktor Computer Press) má tato firma dalšího hlupáka kterej ani neumí počítat, dobrá firma, to je na Czech Made. (jak mohli takový lidé vydávat Computer Design a mají Vltavu to fakt nechápu)

Michal Polesný
22. dubna 2002 • 19:25

Hezký den. Je vidět, že vůči redaktorům/přispěvovatelům Cpressu cítíte určitou náklonnost S těmi počty jste to odhalil - detail je v tom, že počítat zřejmě neumí ani v amerických obchodech (že neví, kolik se prodalo konzolí), ani v CNet News a dalších serverech, které evidentně publikují zkreslená čísla. Díky Bohu, že se vždy najde český človíček, který přesné údaje zná a rád se o ně s námi podělí - co bychom si jinak počali a co by si počala Sony, kterou našimi články tak poškozujeme? :)

Mějte se hezky.

magitek
22. dubna 2002 • 20:48

ale nikoliv, ke Computer Pressu nemám výhrady, Živě je výborný, či spíše nejlepší čs. portál přes IT ovšem doupě je na tom poněkud hůře, ona je to taková lehce zarážející věc že ve firmě odborně na výši mají a tolerují hlupáky kteří píší bez jakejch koliv znalostí o hrách, možná to bude tím že herní průmysl nepovažují za důležitý a nebo spíše je herní průmysl taková oblast kde působíte na mladší a lehce získáte formujete jejich názor, např. vydavatelství Vogel na jedné straně velmi profesionálně napsanej časopis Chip (pro mě 8 let vzor profesionality ) a nastraně druhé naprosto hloupej časopis Level, ale to jen na okraj.

Jinak doufám že mi pošlete odkazy na cnet ohledně prodeje PS2 vs. GCN vs. X-Box moc se na ta čísla těším.

Michal Polesný
22. dubna 2002 • 21:15

Dobrý den (či spíše večer),

abyste si mohl udělat objektivní obrázek, posílám vám link s řadou nezávislých zdrojů:
http://www.google.com/search?hl=cs&q=Xbox+console+sales

Doupě kupodivu nečtou jen vyloženě mladí čtenáři (ve smyslu 15 let a méně). Ba právě naopak - hráčstvou za poslední roky vyspělo a, věřte nebo ne, i dospělí si o hrách občas čtou.

Kritika o hlupácích píšících o hrách hádám nesměřovala na mě, jelikož jsem pouze autorem hw článků.

Hezký zbytek večera.

magitek
22. dubna 2002 • 22:18

no pěkné adresy, nezávislé, ovšem nemohl jsem nějak najít kde se píše o vyrovnanosti prodeje (PS2 vs. X-Box) v usa, dokonce samotný cnet na nějž jste upozornoval píše o x-boxu ve smyslu snížení odhadu prodeje ale o vyrovnanosti ani zmínka, ovšem omlouvám se neměl jsem namysli pouze pisálky o hrách ale protože jste web o hrách myslel jsem to obecně, tj lidi píšící o videoherním průmyslu.Mohl by jste mi prosím poslat odkaz na web (důvěryhodný) který by potvrdil vaš text. Děkuji

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
alien
23. dubna 2002 • 0:32

"Moh' bys konecne prestat rejpat vole?" - vynetek mysli pana Polesneho

Nic ve zlem pane Polesny ale magitek ma pravdu, to co pisete jsou nesmysly...

Michal Polesný
23. dubna 2002 • 21:21

Dobrý den,

v žádném případě nelze srovnávat prodeje Xboxu a PS2 na základě údaje o předpokládaném úhrnném odbytu. Pokud totiž MS tvrdí, že do konce června prodá 3.5 až 4 mil. Xboxů, tak to může znamenat, že v USA prodal už 2 mil. nebo taky 0.8 a tedy, že PS2 v prodejích bohatě předčil nebo v konkurenci s ní naprosto pohořel. O něco níže v této diskusi uvádím údaje, které byly uveřejněny v období kolem Vánoc o prodeji jednotlivých konzolí v předvánočním období.

Jinak k té poznámce o pisálcích - k tomu, abych dokázal zpracovat několik čísel nepotřebuji být zběhlý v oblasti videoher, natožpak vnitřnostech jednotlivých konzolí apod.

Například z článku na http://www.idg.net/idgns/2001/12/19/SonySaysPS2SalesBeatingXbox.shtml jednoznačně vyplývá, že Sony je v prodejích následována v těsném sledu MS, za nímž se drží Nintendo. Tentýž fakt se dá ovšem vyložit, jak tvrdíte, také jako naprosté vítězství PSX2, která Xbox ubila i během jeho prvních týdnů prodeje. Jde o to, jak s tou informací naložíte - mně přišlo objektivnější ji vztáhnout obecněji k porovnání prodejních cen obou konzolí a následně poukázat na fakt, že Sony chtě nechtě také musí s PSX2 dolů.

levis
22. dubna 2002 • 19:27

offtopic - byt vami bych pred zbytecnym urazenim radeji piloval pravopis a zbytecne nevyvolal flamy, kde se budete snazit lidi co nejvic urazet

7r37
23. dubna 2002 • 0:43

na pravopys ti kaslu!!!!! tady de o to ze pan polesny napsal naprosty  BLUDY!!!! PS2 se v launchovem obdobi xboxu (obdobi nejvetsi prodejnosti xboxu v usa) PRODALO MENE NEZ PS2!!!!! to je fakt kterej sem cet asi na 20 mistech. od te doby prodejnost xboxu v usa stagnuje (microsoft uz tri mesice porad hlasi ze prodal uctihodnych 1,5 mil). pan polesny je asi blazen a mysli si ze xbox ma pred sebpu jeste nakou budoucnost hehe. jen tak offtopic  - je pouze jedna hra ktera na xboxu presahla prodejnost 1mil kusu - halo - a to je dost uboha vizitka tehle "skvele" se prodavajici konzole. xbox je k smichu a stim pane polesny uz nic nenadelate.

levis
23. dubna 2002 • 7:44

no, jestli flash pise blbosti tak v tom pripade pak nevim o co se tu snazite vy.. viz "PS2 se v launchovem obdobi xboxu PRODALO MENE NEZ PS2!!!!! "

ale na druhou stranu, buh zehnej konkurenci - jestli PS2 konkuruje PS2, tak to ma sony urcite radost

7r37
23. dubna 2002 • 14:46

hehe trosku sem se upsal:)))))

Michal Polesný
23. dubna 2002 • 9:55

Víte dokáží mě rozesmát přípěvky lidí, jejichž myšlení omezuje averze vůči čemukoliv se štemplem MS. Nejsem žádný rytíř, který přijde, aby spasil Xbox, jsem pouze novinář, který zpracovává dostupná fakta... a ta jsou následovná:

V předvánočním období se prodalo 1.5 mil. PSX2 během čtyř týdnů, 1.1 mil Xboxů během 3 týdnů (tj. 4-3=1 týden rozdíl) a 600 tis. GameCube během 2 nejlukrativnějších týdnů. >>> Tj. celkově se přibližně (s ohledem na chybějící údaje prodeje Xboxu v jednom týdnu) prodalo 1.5 mil PSX2, 1.4 mil Xboxů a odhadem něco kolem 1 mil GameCube.

Xbox se v Evropě zlevňoval z toho důvodu, že jeho cena byla přemrštěná (přestože relativně odpovídala výrobním nákladům, případně byla kousek pod nimi) a také proto, že hry na Xbox se prodávají velmi dobře (průměr prodaných her na JEDEN Xbox je vyšší než totéž číslo na JEDNU PSX2) a tudíž MS může prodělané peníze vyinkasovat jinde (na producentech third party her). V japonsku se Xbox nezlevňoval, protože MS evidentně vidí, že PSX2 tam může konkurovat leda těžko a soustředí se na Evropský a US trh, kde má výrobní fabriky (Flextronics).

Byl bych rád pane 7r37, kdybyste kolem sebe přestal prskat vulgární narážky a uvědomil si, že Xbox se v USA opravdu prodává relativně dobře (v Evropě a Japonsku se zase dobře prodává PS2). Je to tak těžké? To opravdu nesnesete pocit, že vaší milované a nanebevzývané PSX2 může něco reálně konkurovat? Tohle jsou FAKTA.

7r37
23. dubna 2002 • 14:53

průměr prodaných her na JEDEN Xbox  - hahajhahahahahahahaha tahle statistika se vede pri koupeni xboxu a ps2 v launchovych dnech a je to statistika koupeni KONZOLE A HRY SOUCASNE!!!!!!!!!!!!!!! absoloutne nevite o cem pisete. probohaaaaaaaaaaaaaa to je vysmech aaaaaaaaaa doupeeeeeeee aaaaaaaa sem uz asi nepolezu. jenom final fantasy x ktere jeste nevyslo v evrope se prodalo vic nez vsech her na xbox!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PANE POLESNY JSTE NAPROSTO MIMO!!!!!!!!!!!!!! koncim uz sem nepisu protoze tohle je naprosta fraska!!!!! opravdu nevychazim z udivu co je schopen napsat "autor" internetoveho magazinu o hrach . ach jo.  jo a nejsem zastancem zadne konzole, mam pc, ale mam rad pravdive udaje. prestante prosim psat pane Polesny bude to pro dobro nas vsech!!!!!!!!!!!!

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
7r37
23. dubna 2002 • 14:55

tak vy napisete ze ps2 dostava na frak (samozrejme vsichni vedi  ze je to blabol!!!) a pak napisete ze se ho prodalo vic tak ste BLAZEN????????????????????????????????????????????????? PRESTANTE PSAT SVOJE BLUDY PROSIIIIIIIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Michal Polesný
23. dubna 2002 • 21:10

Vidím, že jste jeden z těch lidí, kteří vidí jen to, co vidět chtějí. Nikdy jsem netvrdil, že se Xboxů prodalo víc než PSX2, protože to samozřejmě není pravda. Jsem rád, že jste se rozhodl do tohoto fóra svými vulgárními nesmyslnostmi dále nepřispívat - bavíme se tu totiž neustále o tom samém - o NIČEM. Ale jsem si jist, že na BonusWebu vaše kritické příspěvky uvítají :), když jste se rozhodl se čtením Doupěte skoncovat

solidsnake
24. dubna 2002 • 10:07

Větička Msoft dává Sony ve Státech na frak se dá interpretovat jediným možným způsobem, že Xbox se prodává lépe než PS2. Tento závěr je výsledkem poměrně jednoduchého logického procesu, který nepřipouští opak. Takže nevím jak teď můžeš tvrdit že jsi nic takového nepnapsal. Je to stejný nesmysl jako ten který odtartoval tuhle diskusi. Stejný nesmysl jako napsat, že na PS se dají dělat záložní kopie bez porušení autorského zákona. Stejný nesmysl jako hodnotit něco o čem nemám ani páru a co jsem v životě na vlastní kůži neviděl/nečetl (Hary Potter). Stejný nesmysl jako článek o pár řádcích nazvat analýzou. Nicméně nesmysly zpravidla vyvolávají velkou diskusi tudíž mám pocit, že je Doupe publikuje naprosto záměrně a účelově.

Michal Polesný
24. dubna 2002 • 18:51

Jen krátce...

dle mého názoru mícháte hrušky s jabkama. Když řeknu něco, co se PODOBÁ tomu, co řeknete vy, neznamená to, že jsem prohlásil větu vámi formulovanou. NIKDY jsem nepsal, že se na PS dají dělat záložní kopie bez porušení autorského zákona, protože to je lež - PS nedisponuje možností vytvářet záložní kopie! NIKDY jsem se nesnažil objektivně zhodnotit něco "o čem nemám ani páru" (nevím, kde jste přišel na to, že jsem nečetl/neviděl Harryho Pottera - to do mě vydíte?). A na závěr k analýze - je třeba si uvědomit, že publikování na Internetu je o něčem jiném než publikování v tištěném periodiku - na Internetu vám takřka NIKDO nebude číst článek o 10, 15 tisících znaků - čtenáře nezajímají nějaké stylistické výlevy autora - chce se dovědět FAKTA a to co nejrychleji, protože (bohužel) čas je pro většinu současných českých surfařů drahý.

p.s. Pokud něco zaručeně vyvolá velkou diskusi, pak příspěvky čtenářů, kteří se rádi prohrabávají každým slovem článku, aby v něm našli alespoň malou skulinku, do které by si mohli drbnout. Takoví čtenáři totiž dokáží udělat "skandální" článek z jakéhokoli textu (stačí, když se pod něj podepíše některý z jim osobně nesympatických autorů).

solidsnake
25. dubna 2002 • 10:22

Ach jo. Od konce. Pokud něco nazveš analýzou tak by to mělo jako analýza vypadat. Možná, že v šestnácti nevíš, co to analýza je (což lze poměrně snadno vyvodit z větičky "čtenáře nezajímají nějaké stylistické výlevy autora", protože ty v analýze nemají co dělat a nepodložená fakta nejsou analýza),  ale v tom případě bych to slovo vyřadil ze svého slovníku. "Pro koho článek je? Pro ty, kdo si chtějí v souladu se zákonem  vypálit záložní kopii vlastní, legální cestou pořízené hry. Na tom přece není nic špatného, nebo ano?" Tahle větička od mladého Polesného je reakcí k článku jak vypálit CD pro PS. Chceš mi tvrdit, že jsi nikdy nenapsal že na PS jdou dělat záložní kopie (předložka "na" má několik významů, který to je třeba vyvodit z kontextu). Opětovně lžeš. Co se Pottera týče tak buď do tebe vidím, nebo mám dobré informace:). Ostatně v případě přepalování her na PS jsi taky psal o něčem co jsi nezkoušel, nebo snad nechceš přizant autorství k větičce "bohužel jsem v době psaní tohoto článku neměl k dispozici žádné CD s PSX hrou, abych mohl případný (ne)úspěch EAC ve vypalování takového CD objektivně zhodnotit"? Tak prosím, prosím pokud něčemu neromumím/něco nechápu raději držím hubu a nehraju si na novináře prezentujícího fakta. Díky.

Michal Polesný
25. dubna 2002 • 18:17

Zdá se, že dost dobře nechápu vaši definici analýzy - můžete mi ji osvětlit pls?

Dále - co se nelegálního na tom, když si vytvoříte kopii legálně pořízené hry?

Pokud do mě tak dobře vidíš, tak bys mohl vědět, že mi není 16, že jsem Harryho Pottera četl a viděl (a připravoval o něm rozsáhlé téma do jiného média). Předložku "na" jste evidentně zaměnil s předložkou "pro", ale na tom už nesejde...

A k poslední poznámce - najděte v článku o vypalování PSX her faktickou chybu a můžeme se bavit o tom, co nechápu/čemu nerozumím.

solidsnake
25. dubna 2002 • 21:57

Moji definici analýzi chápat nemusíš, stačí když si ujasníš jak má v základech tento útvar vypadat. Kopie a záložní kopie je dost podstatný rozdíl, protože kopii která by plnila funkci záložní kopie, tedy takové kopie kterou zákon pro vlastní potřeby vytvořit dovoluje, na PS bez zásahu do autorského práva (tedy abys to pochopil zásahu do ochrany softwaru) vytvořit nejde. Prosté okopírování CD samo o sobě k vytvoření záložní kopie nestačí, což bys možná věděl kdybys věděl o čem píšeš; tedy zkusil takovou záložní kopii vytvořit. Ne 16? Že by už 17? Nerozumíš konzolím (PSX? co je to?) tak se jim prosímtě nevěnuj. Ušetříš si kromě trapasů tuhle spoustu "pozitivních" reakcí, která je přítomna u všech tvých článků jim věnovaných.

Michal Polesný
25. dubna 2002 • 22:21

Přijde mi legrační, když mě nařknete z plácání nesmyslů a přitom se tomu sám nevyhnete. Kopii CD si na PSX vytvořit nemohu, to můžu udělat jen na PC a pokud tak učiním, jednám v souladu se zákonem. Tj. kde tam vidíte ten zásah do autorského práva?? To, že mi daná kopie nepůjde spustit na "neupravené" PSX, je věc jiná - prosím nepleťte hrušky s jabkama! Já nikomu neříkám, jak má upravit PSX, já říkám, jak si může vytvořit záložní kopii hry.

Spousta negativních reakcí k tomuto článků přichází z pera 3 autorů, kteří s ohledem na osobní zášť vůči mně a jakési psxově zkreslené vidění tráví spoustu času neustálým omíláním těch samých lichých argumentů, které se tu neustále snažím FAKTICKY vyvrátit.

Martin Zavřel
25. dubna 2002 • 23:35

Solidsnake měl na mysli něco jiného, než úpravu PS (modifikaci chipem). Přepálené CD pro PS (alespoň novější hry) vám ani na upravené PS nepojedou - musíte zasáhnout přímo do programu (stejně jsou chráněny i některé DVD filmy) - a TO je porušení autorského zákona.

Michal Polesný
25. dubna 2002 • 23:53

V tom případě se obrací na nepravou osobu - o úpravách programů se z mých článků dozví leda těžko... Pokud je CD chráněno (a to způsobem, který jsi zmínil), pak bývá většinou možné si u výrobce nechat záložní kopii vytvořit a za bakšiš poslat. S tímto ovšem zkušenosti nemám (a upozornění pro solidsnakea a další hnidopichy - článek jsem o tom NEpsal).

solidsnake
26. dubna 2002 • 12:55

Patrně jsi méně chápavý než jsem si myslel. Na/pro PS si nemůžu v souladu se zákonem vytvořit záložní kopii, protože funkcí záložní kopie je suplovat originál v případě jeho poškození. To co prostým přepálením vytvoříš není záložní kopie (protože nefunguje), tudíž NEMÚŽEŠ postupovat v souladu se zákonem, protože ten mluví jen a pouze o záložní kopii. Kopii, která bude funkční (zapomeň na upravenou PS to s tím nemá nic společného), tedy bude plnit funkci záložní kopie čili bude záložní kopií, lze udělat jen a pouze zásahem do ochrany softwaru, což je samozřejmě protizákoné. Věta "Pro koho článek je? Pro ty, kdo si chtějí v souladu se zákonem  vypálit záložní kopii vlastní, legální cestou pořízené hry. Na tom přece není nic špatného, nebo ano?" je tudíž bohapustý nesmysl. Pokud to ani teď nehápeš, máš smůlu.

Michal Polesný
26. dubna 2002 • 18:55

Vzhledem k tomu, že tato diskuze plně ztratila svůj původní smysl, raději vás odkáži na ICQ 60186511, kde se mnou toto téma můžete probrat a kde bohatý flamewar nebude vadit...

solidsnake
26. dubna 2002 • 13:02

No zjevně má pro tebe předložka na pouze jediný význam tak nezbývá než doufat, že časem se to zlepší. Jak vytvořit záložní kopii na PS samozřejmě nikomu neříkáš, protože je to nesmysl (viz. níže). Negativní reakce pokud sis všiml patří ke každému tvému článku dotýkajícího se konzolí a pokud umíš dobře počítat tak zjistíš že 3 je poměrně dosti nevýstižné číslo. Osobní zášť mi přijde natolik úsměvná, že ji ani nebudu komentovat. Faktické vyvrácení čehokoliv jsem nikde nevidělm, ale možná že se jako všichni ostatní pletu.

Petr Hořice
27. dubna 2002 • 11:11


Milý mladý příteli

Už dlouho jsem nečetl (ne náhodou) žádný Váš skvělý odborný článek. Až nyní mě jeden redaktor upozornil na Váš nový úspěšný "kousek". Článek samotný je samozřejmě o ničem, ale vaše diskusní připomínky nabité ryze čistou profesionální odborností a dlouholetými zkušenostmi v oboru mají opravdu jiskru. Když totiž člověk přečte nejen článek, ale i vaše reakce s argumenty, musí mu být naprosto jasné, že jste "redaktor" s opravdu "vlastním" názorem.

Jsem nesmírně potěšen, že Vám v paměti utkvěl můj titulek, kterým jsem vyzdobil svůj příspěvek v reakci na Vaše "legální" vypalování PSX her. Pan "solidsnake" má samozřejmě pravdu a články (Vaše články), které zkratkovitě uvedl bohužel svědčí ve Váš neprospěch víc než jste schopen si připustit. A to jsou ta Vaše FAKTA, za která se snažíte neúspěšně schovávat.

Zpět k tématu. Nebudu se s Vámi přít o nějakých nesmyslných číslech a prodejnosti toho či onoho produktu. Ostatně o tom už jsem na Doupěti také napsal svoje tuším v (přátelské) konfrontaci s panem Kunešem. Říkal jsem, že čas ukáže prodejnost konzolí a taky pomalu ukazuje. Ale povím Vám jak to bylo se zlevňováním u Sony PSX, jelikož v době kdy se tato konzole začala u nás prodávat byl jste redaktorem "hardwarářem" zatím jen ve snu a neměl jste dostudovaný ani první stupeň základní školy. Strategie Sony v ČR byla tato: když pominu první šedé dovozy PSX s cenou okolo 15 - 20 tisíc Kč na pultech, tak 1. oficielní cena byla 9990,-Kč... cca za půl až 3/4 roku se snížila na 8990,-Kč... cca po roce od poslední slevy klesla na 7990,-Kč kde se držela asi jen půl roku... náhle klesla na 6490,-Kč, ale vlivem hospodářské situace a prudkého vzrůstu kurzu šla zpět na 7990,-... v další fázi klesla na 5990,-Kč, kde se držela více jak dva roky v podstatě donedávna.... dnes již situaci s PSX ne třeba dále mapovat (přesné datumy z rukávu nevysypu, poněvadž jsem dostatečně líný na to abych to hledal a přístup k "ověřeným" informacím" jako vy nemám a Blesk nečtu. S ohledem na tato čísla nechápu jak můžete srovnávat zlevňování PS2 v souvislosti s se zlevňováním Xboxu? Sony zlevňuje, protože je to dlouhodobě promyšlený marketingový záměr a konzole je na trhu půldruhého roku a dále zlevňovat bude, kdežto Xbox zlevňuje, protože se zkrátka neprodává. A to radši nebudu mluvit o tom jak MS ve své reklamní kampani zviditelňoval jak je "chudák" Xbox dotován.

Už se těším, jak mi po vzoru chování multilevelmarketingového managera vyzbrojeného vzorečky aserativního chování popřejete "pěkný den".

S bohem

PS: Proč vlastně v souvislosti s PS2 pořád používáte nesmyslnou zkratku PSX2? Při každodenním pohledu na modrou krabici s nápisem PS2 mě to jaksi esteticky ruší.

Michal Polesný
27. dubna 2002 • 14:33

Nevím a nechápu, proč mě poučujete o strategii Sony při prodeji první Playstation v České republice - copak se můj článek zabýval odbytem Xboxu v Česku (kam jej MS dosud oficiálně nedováží)? To, že MS svou konzoli dotoval je známý fakt - opět nechápu, jaké zviditelňování máte na mysli a KDE konkrétně se tento fakt v souvislosti s propagací Xboxu objevil?

Zbytek Vašeho příspěvku je absolutně off topic, tudíž nepociťuji potřebu se k němu vyjádřit. A už vůbec nechápu, jakou má dokončená školní docházka vliv na důvěryhodnost něčích článků - to myslíte, že když má někdo důchodový věk, tak je automaticky třikrát chytřejší, objektivnější a kompetentnější než ten, co právě dostudoval VŠ?

p.s. když už chcete do někoho drbat za používání zkratky PSX2, měl byste nejprve zrevidovat svou vlastní gramatiku

Petr Hořice
2. května 2002 • 16:37

To, že nechápete o čem je tu vlastně řeč mi nemusíte připomínat. To je jasné asi všem přispěvatelům pod Vaším článkem.

:o))))) Vtip je v tom, že Vy ještě zdaleka nedosahujete ani věku člověka, jenž právě dokončil VŠ. )) A jestli v mém příspěvku najdete nějakou gramatickou chybu, máte u mě lízátko.

Michal Polesný
4. května 2002 • 21:05

Dobry den,

ano priznavam, ze pokud vase teorie tkvi v tom, ze clovek (klidne zametac chodniku), ktery je ve veku cloveka, ktery prave dokoncil VS, je vzdy kompetentnejsi k napsani clanku nez ten, ktery je o neco mladsi, ale v dane oblasti se mnohem lepe orientuje, pak zrejme melo byt napsani tohoto clanku svereno prave jemu.

Mimochodem, mam u vas lizatko! Ve vete "To, že nechápete o čem je tu vlastně řeč mi nemusíte připomínat." absolutne ignorujete rozdily mezi vetou hlavni a vedlejsi, tudiz vam tam chybi interpunkce. Mam vam dat svou adresu, nebo mi to lizatko predate osobne?

Petr Hořice
7. května 2002 • 18:05

Porovnání věkových kategorií a odborností "mládežníka" a "zametače" je mile infantilní (taky jsme na to ve škole hráli), ale ne zas tak vtipné (pokud to vtip měl být).

S lízátkem je to prosté. Klidně Vám ho předám i osobně. Jenom mě překvapuje, že člověk ohánějící se tzv. FAKTY se nedrží "své pravdy" a nenašel mi hrubku v konkrétním příspěvku i když právě na tento poukazuje způsobem velmi netaktickým. Chtěl jsem jen normálně vysvětlit, proč používáte zkratku PSX2 místo PS2 (fakt mě to zajímá).... Vy se urazíte a napíšete mi místo odpovědi "zrevidujte si svou gramatiku" a pak mi ukážete bezvýznamnou chybu v čárce a v úplně jiném příspěvku(jako ve škole - á á kýš kýš). Chcete se chovat jako novinář, ale mluvíte, nebo spíš jednáte jako politik ) Spousta slov, ktará odvádějí pozornost a žádné vysvětlení. Mimo jiné ve Vašem příspěvku (Re: poznámečka z 24.4.02 18:51) také čtu - "to do mě vydíte?" Nevím... nevím, kdo z nás si tentokrát odnese lízátko větší.  Doufám, že zas místo odpovědi si začnete projíždět všechny moje příspěvky a zahrnete mě nesmyslnými překlepy.

Michal Polesný
7. května 2002 • 21:20

Ad zametač - od vás to beru jako vtip

Ad lízátko - dejte mi prosím na sebe kontakt, ať se můžeme na jeho předání domluvit.

Neměl jsem potřebu ve vašem příspěvku hledat jakoukoli závažnější chybu, vzhledem k tomu, že jste řekl, že stačí jediná (aneb proč něco dělat složitě, když to jde jednoduše). Z věty "najděte chybu v mém příspěvku" (nebo tak nějak to bylo formulováno) má být podle vás patrné, že odkazujete na jistý svůj předchozí příspěvek? Já to v té větě zakukleno nevidím :).

Já vám nikdy neřekl, že vás za nalezení gramatické chyby ve svém příspěvku odměním lízátkem, to vy jste ten, kdo se tu ohání kvalitou svého projevu . Překlepy vás zahrnovat nebudu, ledaže byste mi slíbil další lízátka .

Petr Hořice
9. května 2002 • 17:09

V tom případě je mi vše jasné Já asem TEN, kdo se začal zabývat kvalitou projevu a já jsem opět TEN, co doporučoval zrevidovat něčí gramatiku . Já vůbec nejsem ten, který kladl nějakou otázku, na kterou mu již snad po týdnu dohadování o banalitách nebylo odpovězeno.

S tím zakuklováním si lehce poradíte tak, že nebudete vždycky rozpitvávat slovíčko od slovíčka v něčí reakci, ale přečtete si reakci, zamyslíte co Vám dotyčný chtěl vlastně sdělit a bez emocí mu odpovíte.

Naposledy se ptám (i když jde o prkotinu): Zkratku PSX2 jste od někud převzal, nebo to byl omyl (k tomu se klidně můžete snad přiznat... o nic nejde)? Mě by jen opravdu fyzicky zajímalo, jestli se tato zkratka ještě někde používá? Protože jsem ji viděl i na nějakém neznačkovém příslušenství na PS2. Tak proto.

magitek
24. dubna 2002 • 20:08

no musím naprosto souhlasit, oni mají poměrně malou návštěvnost a jediná možnost jak ji zvíšit je psát nesmysli aby lidé reagovali, a jakékoliv racionální argumenty jsou bezcený vždyt on my nebyl schopen dodneška doložit jediné tvrzení, navíc napsat mimo jiné že Kutaragi je tvůrce R3000 ?pokud ti redaktoři píšou takový hlouposti a procházíjím to tak to je podcenování inteligence čtenářů, já myslím že uroven redaktoru píšících o konzolích na doupěti je asi taková jako by např. na živě napsali, pokud budete volit operační system pro váš podnikový server neberte Suse Linux ale Windows 3.11 , prostě oni si z čtenářů dělají legraci, problém je v tom že mnoho odkazů z živě je na tuto stránku a mnoho lidí co uvažuje o koupi konzole jako spotřbního zboží si řekne "no živě je profesionální a je to jeden z mých zdrojů informací, tak proč jim nevěřit vždyt to je jedna firma."

Michal Polesný
24. dubna 2002 • 20:26

Dobrý den,

začínám mít pocit, že vám trošku začínají ujíždět I/Y To, že vám nebyl zodpovězen jediný váš (nesmyslný) dotaz, tvrdíte vy - já tvrdím opak. Neustále a do kola tu melete PSX fanouškovské výkřiky ze tmy a naprosto ignorujete, když se vám pokouším svá tvrzení dokázat fakty. Pokud se chcete opřít do redaktorů píšících o konzolích, pak se obraťte na kolegu Zavřela, já jsem autorem hw, resp. biz článků a to je rozdíl.

A k vašemu přirovnání. Ano, pokud jistý pan Polesný napíše "Xbox se velmi dobře prodává v US, ale v Evropě a Japonsku se mu nedaří naplňovat prodejní kvóty" tak si lidi, co uvažují o koupi konzole jako spotřebním zboží řeknou "no, doupě je profesionální a je to jeden z mých zdrojů informací, takže na základě faktů o prodeji Xboxu se rozhodnu pro jeho koupi". Pokud si za tímto názorem stojíte, tak vás upřímně lituji

Každopádně i vám přeji hezký zbytek večera.

solidsnake
25. dubna 2002 • 11:54

PSXkový fanouškovský výkřik od magiteka?!!!!! Kde? Kde slyšíš trávu růst?

Honza Kuneš
24. dubna 2002 • 20:02

Ani se nedivím, že FFX se prodalo víc kusů než všech her pro Xbox - konzolí PS2 se totiž prodalo řádově(?) víc než Xboxů, takže tohle je docela logické.

7r37
24. dubna 2002 • 22:50

hehe, to je jasne, ale pan polesny tvrdil neco o pomeru konzole plus hry (kolik her u jedne konzole) ze vede xbox (naprosta pitomost) takze kdyby opravdu vedl na tento pomer tak by to pravda (s tim FFx) nebyla  . spocitejte si to

Michal Polesný
25. dubna 2002 • 18:11

Počítejte vy... prodám 4 mil. PSX2 a 4mil. kusů FFX --- prodám 2 mil. Xboxů a 3 mil. her pro Xbox, tzn. prodal jsem 1,5 hry / Xbox a 1 hru/ / na PSX a přitom FFX jsem prodal víc než všech her pro Xbox... takže kde tam vidíte tu pitomost?

7r37
25. dubna 2002 • 19:22

tak to jsem ted nepochopil, na ps2 se prodava jenom jedna hra? aha

Michal Polesný
25. dubna 2002 • 22:13

Snažil jsem se na názorném příkladu vysvětlit absurditu toho, co tvrdíte.

7r37
26. dubna 2002 • 22:50
7r37
22. dubna 2002 • 11:59

"přestože v severní Americe od softwarového molochu MS dostává v prodejích na frak."   ??? na tohle jste prisel kde proboha??????? JE TO LEZ!!! podivejte se prosim pozorneji na udaje o prodeji konzoli. xbox se  v severni americe prodava mene nez ps2 i gamecube. TO JE FAKT

Michal Polesný
22. dubna 2002 • 13:30

Vážený pane,

údaje použité v článků mám od různých, snadno ověřitelných zdrojů. Zatímco Xboxů se ke koncí loňského roku prodalo asi 1,4 mil. kusů a PSX2 přibližně o sto tisíc víc (vše v USA), konzolí GameCube bylo prodáno mnohem méně. A k otázce - proč dostává Sony v prodejích na frak? Jednoduše proto, že v současné době MS v USA nemůže cenově konkurovat. PSX2 tam totiž stojí 299 dolarů stejně jako Xbox a na domácí půdě MS nemá šanci Xbox zadupat do země (jinak tomu je v Japonsku, kde Xbox nemá šanci). Pokud si přečtete několik článků na CNet News.com, pochopíte, že Sony z této situace není příliš šťastná a na E3 pravděpodobně dojde k očekávanému zlevňování PSX2.

Hezký zbytek dne.

solidsnake
22. dubna 2002 • 15:46

Hm. Slevu Sony chystá už několik měsíců a souvisí se snížením výrobních nákladů, nikolv se situací kolem Xboxu. Přestože PS2 stojí stejně jako Xb prodalo se jich za vánoční období v USA, ketré je poměrně důležité, zhruba dvakrát tolik co Xboxů. Přestože stojí stejně. Zmiňovaná větička je opravdu úsměvná, nicméně vzhledem k tomu kdo je jejím autorem se jí ani nedivím. Pan Polesný je na podobné věci velezkušený expert jak již mnohokrát ostatně prokázal.

Michal Polesný
22. dubna 2002 • 19:18

Omlouvám se, zřejmě tam ta spojka "a" nebyla dost zřetelná. Já totiž nespojuji současnou situaci Sony na americkém trhu s brzkým zlevňováním PSX2. Nicméně ať už se dnes zeptáte kteréhokoli analytika, jak hodnotí fakt, že obě konzole (Xbox, PSX2) se v současné době prodávají na americkém trhu za stejnou cenu, když jedna z nich evidentně výkonnostně vyčnívá (čtěte prosím pozorně, nemluvím o atraktivnosti titulů, ale čistě o HRUBÉM potenciálním výkonu), pravděpodobně vám odpoví, že pokud Sony nechce nechávat MS takový prostor, jaký pro něj zbývá v současnosti (kdy se obě konzole +/- prodávají stejně), tak musí zlevnit (nebo pumpnout peníze do marketingu).

V předvánočním období se mimochodem neprodalo 2x víc PSX2 než Xboxů, rozdíly mezi nimi byly v řádu deseti- až statisíců (řádově do 50%, nikoliv 100%). BTW: Děkuji za kompliment (věřím, že nešlo o ironickou poznámku :), budu se snažit Vám vycházet vstříc i nadále .

Hezký den.

solidsnake
23. dubna 2002 • 11:35

Ironie se ti zřejmě stále vyhýbá, až tě potká dojde ti že věřit v tomto případě není na místě. Pokud se PS2, která nemá takový hrubý výkon jako Xbox a stojí stejně, prodá podstatně víc nechápu jak někdo může napsat, že Msoft dává Sony na frak. Možná by nebylo od věci zapojit do opisování něčeho i logiku. Hrubý papírový výkon má v případě konzolí hodnotu střívka s hovnem.

7r37
23. dubna 2002 • 0:47

pane polesny jestli si opravdu myslite to co tady pisete tak bohuzel zijete v jedne velke lzi. slevnovani ps2 rozhodne nema nic spolecneho se slevnovanim xboxu. sony se tomu akorat tak muze smat!! vsem je jasne ze slevnovani xboxu prislo diky naprostemu fiasku xboxu na eur a jap trhu.

Určitě si přečtěte

Články odjinud