5
Fotogalerie

Just Dance 2 – tancuj tancuj, vykrůcaj 2 (recenze)

Je to jednoduché, popadněte ovladač a začněte se vlnit do rytmu hudby. Just Dance si na nic nehraje, chce od vás jediné – prostě tancujte.

Sportovní a taneční hry získávají díky modernímu stylu života na popularitě. Většina lidí nemá čas chodit do posiloven nebo na hodiny aerobiku, ale na příjemných 10 minut poskakování s dobrou hudbou si člověk čas najde bez problému.

 

A to je vše? A co víc bys chtěl?

U Just Dance 2 je krásně vidět, že i hra, která nemá žádný epický příběh nebo postupné otevírání úrovní může být kvalitní zábava.

Just Dance si na nic nehraje, přesně jako to říká název hry – prostě tancuj

V podstatě všechny písničky jsou přístupné hned od začátku, žádné překážky, otevíratelné písničky a tak podobně. Na nic si nehraje, přesně jak titul říká: Just Dance – prostě tancuj. A kdo si myslí, že to nemůže to být zábava, se šeredně mýlí. 

Just Dance 2 01.jpg Just Dance 2 02.jpg

Protože jediné, co takováto hra potřebuje je kvalitní soundtrack a pěkná grafika. Zábava zaručena. Pro ty, kteří nehledají ani tak zábavu jako spíše prostředek pro shození pár kilo, hra nabízí speciální mód „Just Sweat“ ve kterém vám nastaví, kolik písniček za den musíte zahrát, abyste nasbírali dostatečný počet Sweat Pointů a viděli průběh pálení vašich kalorií.

Tak a co teď s tím?

Princip simulátoru je jednoduchý, tančit podle předlohy na obrazovce. Teoreticky je možné ovládat hru jenom rukou, ve které držíte ovladač, ale pokoušet se o co nejpřesnější kopii pohybů na obrazovce je hlavním smyslem. A to i přes to, že hra snímá pouze ovladač. Jak získané informace vyhodnocuje je už však záhadou. Někdy, i když máte pocit, že kopírujete obraz přesně, dostanete špatné skóre, ale při náhodném máchání ovladačem okolo také nedosáhnete kýženého výsledku.  Čím vícekrát písničku opakujete, tím více se zlepšujete. Jako u všeho jiného – chce to cvik.

VIDEO: 3966 'Just Dance 2 - Launch trailer' 

Kompletní seznam skladeb je hodně široký a pestrý. Najdete tu old-school popovky (BonyM – Rasputin) i moderní hitovky (Lady Gaga, Bitney Spears, Avril Lavigne). Doprovodná videa pro všechny tance jsou pestrobarevnou 2D napodobeninou původních verzí, jak je znáte z televizních klipů. Pravděpodobně nebudete vypadat tak úžasně jako tanečníci, ostatně člověk poskakující před televizí s ovladačem v ruce nemůže vypadat jinak než vtipně. Ale pokud jste to právě vy, kdo drží ovladač, připadáte si skvěle a jako profesionální tanečník.


Kompletní seznam skladeb v Just Dance 2

 1. Avril Lavigne – "Girlfriend"
2. Bangles – "Walk Like An Egyptian"
3. Beastie Boys – "Body Movin' (Fatboy Slim Remix)"
4. Benny Benassi presents "The Biz" – "Satisfaction"
5. Blondie – "Call Me"
6. Bollywood – "Katti Kalandal"
7. Boney M. – "Rasputin"
8. Charleston – "Mugsy Baloney"
9. Cher – "The Shoop Shoop Song (It's In His Kiss)"
10. Digitalism – "Idealistic"
11. Donna Summer– "Hot Stuff"
12. Elvis Presley – "Viva Las Vegas"
13. Fatboy Slim – "Rockafeller Skank"
14. Franz Ferdinand – "Take Me Out"
15. Harry Belafonte – "Jump In The Line"
16. Ike & Tina Turner – "Proud Mary"
17. James Brown– "I Got You (I Feel Good)"
18. Jamiroquai – "Cosmic Girl"
19. Junior Senior – "Move Your Feet"
20. Justice – "D.A.N.C.E."
21. Ke$ha – "TiKToK"
22. Mardi Gras – "Iko Iko"

23. Marine Band – "Sway (Quien Sera)"
24. MIKA – "Big Girl (You Are Beautiful)"
25. Outkast – "Hey Ya!"
26. Quincy Jones & His Orchestra – "Soul Bossa Nova"
27. Reggaeton – "Baby Girl"
28. Rihanna – "S.O.S."
29. Snap! – "The Power"
30. Sorcerer – "Dagomba"
31. Studio Allstars – "Jump"
32. Studio Musicians – "Crazy In Love"
33. Studio Musicians – "Jungle Boogie"
34. Supergrass – "Alright"
35. The Frighteners – "Monster Mash"
36. The Hit Crew – "Holiday"
37. The Hit Crew – "Toxic"
38. The Jackson 5 – "I Want You Back"
39. The Pussycat Dolls – "When I Grow Up"
40. The Rolling Stones – "Sympathy For The Devil (Fatboy Slim Remix)"
41. The Ting Tings – "That's Not My Name"
42. The Weather Girls – "It's Raining Men"
43. Vampire Weekend – "A-Punk"
44. Wham! – "Wake Me Up Before You Go Go"

 

 

Barvičky, barvičky, všude spousta barviček.

I když je v principu stejný jako jeho předchůdce, přeci jen se Just Dance 2 posunul o něco dál. Stylisticky je to sice v podstatě to samé v bledě modrém, ale tentokrát je všechno mnohem nablýskanější, zářivější a barevnější.

I když je v principu stejný jako jeho předchůdce, přeci jen se Just Dance 2 posunul o něco dál

Původní tancující neonové postavy zůstaly, stejně tak barevně bohaté pozadí. Největší pokrok představuje hodnocení vašeho skóre, které tvůrci předělali do nové modernějšího a atraktivnějšího vzhledu. A všimnout si lze i dalších drobností.

Just Dance 2 03.jpg

Vše jde líp, když jsou na to 2, anebo 4

V Just Dance 2 samozřejmě nechybí ani multiplayer. Můžete hrát až ve čtyřech hráčích, většinou záleží na velikosti vašeho obýváku. Pro tyto účely se na a obrazovce se objeví další postava a dohromady máte spíše synchronizované duo než dva separátní tanečníky.

Just Dance 2 04.jpg Just Dance 2 05.jpg

S Just Dance 2 si člověk rozhodně užije hodně zábavy. Zábavní faktor ovšem po čase odpadne a už od začátků je jasné, že na nějaké dlouhodobější hraní Just Dance 2 prostě není. Buď to po čase vzdáte, protože jsou všechny písničky příliš ohrané, anebo prostě z toho důvodu, že už vás začala bolet ruka. Nicméně, jak je to u podobných her zvykem, pro příležitostné party hraní ve více hráčích je to dobrá volba.

Určitě si přečtěte

Články odjinud