Aleš Kalina

Dědictví předků, kteří přijdou po nás

Dědictví předků, kteří přijdou po nás

Budete si trhat vlasy z hlavy, budete bušit hlavou do klávesnice, budete spát hodinu denně, budete zoufalí. The Ward je totiž adventura ze staré školy a k tomu ještě logická. Malí pařánci tedy mohou zpátky do postýlky, my starší na chvíli zavzpomínáme.

RecenzeAdventury
Aleš Kalina
15.  3.  2001
No One Lives Forever - nikdo nežije věčně

No One Lives Forever - nikdo nežije věčně

Tajný agent si na nudný život rozhodně stěžovat nemůže. Návštěva exotických míst, skoky z letadla bez padáku, výlet na zemskou orbitu nebo únik z potápějící se lodi patří na seznam denních úkolů stejně jako návštěva kadeřníka nebo nákup ledové drtě. Tak to alespoň chodí ve filmu, nyní to však můžete vyzkoušet i ve hře.

RecenzeAkce
Aleš Kalina
15.  12.  2000 | 5
The Longest Journey - Příběh ze severu

The Longest Journey - Příběh ze severu

Adventura jako samostatný žánr téměř vyhynula. Několik kousků se připravuje v USA, oporu však nalézá také v Evropě, jejíž historie a kultura jí dodávají duši. Stačí vzpomenout např. na vynikající, akčněji laděný Omikron: The Nomad Soul, produkovaný sice v USA, zato však francouzským týmem. Řadu zatím uzavírá přírůstek z Norska – The Longest Journey.

RecenzeAdventury
Aleš Kalina
5.  10.  2000 | 3
Zuby zahladím, zn. zadarmo to nebude

Zuby zahladím, zn. zadarmo to nebude

Léčba pacienta jménem Nízká úroveň detailů pomocí nového přípravku Hardwarové T&L byla úspěšná a na řadu tak může přijít další pacient jménem Nízká kvalita obrazu. Jeden z druhů léčby představuje tajemně znějící zkratka FSAA – Full Scene Anti-Aliasing. Způsob jeho aplikace, projevy působení a případné kontradikce jsou tématem následujícího článku.

Téma
Aleš Kalina
20.  9.  2000
Final Fantasy VIII

Final Fantasy VIII

Před mnoha lety jsem trávil týden letních prázdnin v Německu. Slunce pražilo, ve vzduchu byl tlumený křik a vlhkost z nedalekého koupaliště a já jsem upřeně zíral na malou televizní obrazovku. Nintendo není nic zvláštního, ale hra Final Fantasy zvláštní byla. Final Fantasy VIII je zatím poslední díl rozsáhlého epického fantasy RPG, které se svým pojetím výrazně odlišuje od evropských či amerických protějšků.

RecenzeFinal FantasyRPG
Aleš Kalina
17.  3.  2000 | 23
Hardwarové T&L

Hardwarové T&L

Až dosud byly možnosti grafických karet při zobrazení trojrozměrného světa vyrovnané. Cesty vývoje se však výrazně oddělily (aby se po čase opět spojily) a proti sobě stojí dvě tajemná označení – T&L a T-buffer – do detailu zpracované objekty vs. přirozenější obraz nebo chcete-li nVidia vs. 3dfx.

Téma
Aleš Kalina
1.  3.  2000
Aleš Kalina

Aleš Kalina

E-mail

Téma
Aleš Kalina
11.  9.  1999
Lara Croft končí?

Lara Croft končí?

Alespoň tak lze soudit podle podtitulu čtvrtého dílu – Last Revelation neboli Poslední odhalení. Zda bude opravdu poslední, tím si nejsem jistý, čeká nás však několik zajímavých změn.

Aleš Kalina
2.  9.  1999 | 2
Need for Speed IV - Road Challenge

Need for Speed IV - Road Challenge

Snad jediná automobilová závodní hra, která si zaslouží označení exkluzivní – exkluzivní auta, exkluzivní zpracování a slušná porce zábavy. Čtvrtým dílem se už napevno zařadila do sportovní stáje Electronic Arts, což znamená pokračování každý rok, neustálé zlepšování a trocha nových nápadů k tomu. Zbrusu nový karierní mód, tradiční podpora multiplayeru i splitscreenu a v neposlední řadě skvělý design všech aut musí nadchnout každého počítačového řidiče. Vítejte do klubu.

RecenzeZávodní
Aleš Kalina
31.  7.  1999

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |18 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce